Cyberpunk 2077 Yapımı Tamamlandı

RDR 2 mevzusu geçmiş, ben de ön yargılı olarak RDR 2 seviyesinde bir oynanış, ince detay beklemiyorum ama bu oyunun kötü olduğu anlamına gelmez, ki kesin olarak böyle olacak da demiyorum.
CDPR'ye güveniyorum, iyi bir oyun olacağını düşünüyorum.

Çıkmamış bir oyun için "abartıldı" diyorum, ki bu normal bir şey. Senin cevabın ne olsa beğenirsin?"Xxx'i bundan iyi yapan oyun varsa göster". Ardından böyle söyleyen birinin Enis'e laf etmeye hakkı yoktur diyorum, gelip bana Red Dead'in 5 puan gerisinde olan TW3'ten konu açıyorsun. Pardon?

Oynanış videolarının, görsellerin internette olması çok mu olağanüstü bir şey, yoksa ben mi yanlış biliyorum? Bildiğim kadarı ile çıkış gerçekleştirecek olan her AAA oyunda bunlar mevcut, bunları bir lütufmuş gibi göstermen bile benim ne kadar haklı olduğumu gösteriyor. Rockstar da ıynanış ve ekran görüntüsü paylaşıyor oyunlarından, Ubisoft'ta. Durum ortada. Her ekran görüntüsü ve oynanış videosu paylaşılan oyunun muhteşem olduğu bir hayal dünyasında yaşıyorsun sanırım.
Siz nasıl RDR2 övüp iki kelimeye sığdırılmış şeye, fikir diyorsanız. Ben de fikir sunmak için elinizde bir veri ve inceleme vardır ki belirtirsiniz diyorum. O kadar laf edip "senli, benli" konuşup yine beni alıntılamış durumdasınız?

Durum açık: çıkmamış oyuna iki cümleyle yaklaşmak, demolarına-içeriklerine-sunduklarına hakim olmadan ön yargı ile bakmak, firmayı sanki ilk defa iş yapıyormuş gibi suçlamak ile oyun eleştirisi yapmış olmuyorsunuz.

Hala benim üzerimden bir ithamlarla üste çıkmaya çalışıyorsunuz ama sabaha kadar buradayım. Ben size ilk baştan şu ana kadar dedim: Eleştirdiğiniz bu oyun gibi benzeri bir oyun varsa buyurun önerin. Öneri sunmadan bizzat bana saldırmanızdan bir "fanboy" olduğunuz izlenimi çıkıyor. Size göre Rockstar ve RDR2 en iyi ikili gibi duruyor olabilir. Ben hiçbir firmanın sempatizanı değilim. Ama çıkmamış bir oyuna da iki cümleyle yorum yazmıyorum. İstisna olarak AC oyunları vardır ki copy-paste mekanikleri içerdiğini artık çoğu oyun meraklısı biliyor.

Yineliyorum: Tartışmıyorsunuz, suçluyorsunuz.

RDR 2 kalitesinde oynanış ve detay bekleyenler üzülür. CDPR daha o kapasiteye gelmedi. Tek başına ele alınması lazım CP 2077'nin.
Katılmıyorum. Öncelikle söyleyeyim önceki arkadaşlarla tartışman beni ilgilendirmiyor, ben sadece bu mesajını temel alarak mesajımı yazıyorum.

Siz CDPR'yi ne sanıyorsunuz bilmiyorum ama adamlar Ubisoft'tan bile büyük bir şirket ki bu başarısı tamamen 3 oyunluk bir seriden geliyor. TW3'ün içeriğine ve muazzam detaylarına girmiyorum bile, sadece TW3 bile bu adamların neler yapabileceğini gösteriyor. Zaten TW serisine bakarsak her oyun, bir öncekinden daha güzel diyebiliriz. Ben şahsen TW3 kalitesinde bir yapım bekliyorum, kesinlikle güzel olacak diyemem tabii ki. Bu benim beklentim, beklentimin karşılanıp karşılanmadığını ileride göreceğiz.

RDR 2 ile Cyberpunk 2077 aynı türde bile değil. Cyberpunk 2077'yi beklesem de biraz fazla "hype" yediğini düşünüyorum. Böyle hype olmasının sebebi Witcher 3'ü yapan firma olması ve Keanu Reeves. Evet, vaat ettiklerinin birçoğunu/hepsini verecekler, copy-paste oyun değil, ama açık dünyadan feragat etmişler. Evet, Ubisoft'taki gibi downgrade yemiş. Oynanış videolarında bile bug doluydu. Optimizasyonu hakkında bilgimiz olmasa da sistem gereksinimleri biraz düşük tutulmuş. Bu sevindirici. Çıktığı zaman zaten göreceğiz.

RDR 2 ile Cyberpunk 2077 aynı türde bile değil. Cyberpunk 2077'yi beklesem de biraz fazla "hype" yediğini düşünüyorum. evet, vaad ettiklerinin birçoğunu/hepsini verecekler, copy-paste oyun değil, ama açık dünyadan feragat etmişler. Evet, Ubisoft'taki gibi downgrade yemiş. Oynanış videolarında bile bug doluydu. Optimizasyonu hakkında bilgimiz olmasa da sistem gereksinimleri biraz düşük tutulmuş. Bu sevindirici. Çıktığı zaman zaten göreceğiz.
Açık dünyanın küçük olması ve oyunun TW3'den daha kısa süreceğini öğrendikten sonra darbe yedim diyebilirim, tabii şu an hâlâ başarılı bir yapım bekliyorum. Şehri doldururlarsa haritanın küçük olmasını pek umursamam ki şu an öyle yapacaklarını düşünüyorum. Her tarafına girebildiğimiz, her yerin kendine özel detayı olan bir haritanın diğer oyunların boş büyük haritalarına nazaran daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Oyunun TW3'ten kısa olması da eğer oyunun yan görevleri vs. beni uzun süre götürecek ise sıkıntı değil. TW3'te çok güzel yan görevler vardı, aynısını yaparlarsa hava benim için hoş.

RDR 2 ile Cyberpunk 2077 aynı türde bile değil. Cyberpunk 2077'yi beklesem de biraz fazla "hype" yediğini düşünüyorum. Böyle hype olmasının sebebi Witcher 3'ü yapan firma olması ve Keanu Reeves. Evet, vaat ettiklerinin birçoğunu/hepsini verecekler, copy-paste oyun değil, ama açık dünyadan feragat etmişler. Evet, Ubisoft'taki gibi downgrade yemiş. Oynanış videolarında bile bug doluydu. Optimizasyonu hakkında bilgimiz olmasa da sistem gereksinimleri biraz düşük tutulmuş. Bu sevindirici. Çıktığı zaman zaten göreceğiz.
Zaten downgrade yapma sebeplerinin düşük sistemi olan kişiler için olduğunu düşünüyorum. Oyuncuların bir bölümüne değil, büyük bir bölümüne hitap etmek istemiş olabilirler. Herkesin oynayabileceği makul seviyelere çekilmiştir. Çünkü 3000 serisi gibi canavar kartlar çıkmışken ve yeni konsollar da güçlenmişken, neden downgrade yapma yoluna gitsinler ki? Bence tek açıklaması bu. Yine oyuncuların halinden anlayan, düşünceli politikalarını uygulamışlar :)

Siz nasıl RDR2 övüp iki kelimeye sığdırılmış şeye, fikir diyorsanız. Ben de fikir sunmak için elinizde bir veri ve inceleme vardır ki belirtirsiniz diyorum. O kadar laf edip "senli, benli" konuşup yine beni alıntılamış durumdasınız?

Durum açık: çıkmamış oyuna iki cümleyle yaklaşmak, demolarına-içeriklerine-sunduklarına hakim olmadan ön yargı ile bakmak, firmayı sanki ilk defa iş yapıyormuş gibi suçlamak ile oyun eleştirisi yapmış olmuyorsunuz.

Hala benim üzerimden bir ithamlarla üste çıkmaya çalışıyorsunuz ama sabaha kadar buradayım. Ben size ilk baştan şu ana kadar dedim: Eleştirdiğiniz bu oyun gibi benzeri bir oyun varsa buyurun önerin. Öneri sunmadan bizzat bana saldırmanızdan bir "fanboy" olduğunuz izlenimi çıkıyor. Size göre Rockstar ve RDR2 en iyi ikili gibi duruyor olabilir. Ben hiçbir firmanın sempatizanı değilim. Ama çıkmamış bir oyuna da iki cümleyle yorum yazmıyorum. İstisna olarak AC oyunları vardır ki copy-paste mekanikleri içerdiğini artık çoğu oyun meraklısı biliyor.

Yineliyorum: Tartışmıyorsunuz, suçluyorsunuz.
Beni art suçlayan sensin, aksine benim bir oyuna art niyetle yaklaşmak için bir sebebim yok, her iyi oyun bir oyununun işine gelir. Sadece fanatik değilim ve oyunun gereğinden fazla abartıldığını görüyorum. Ben Rockstar sempatizanı falan da değilim. RDR 2 hariç hicbir Rockstar oyununu 30 saatin üstünde oynamadım firmanın o kadar kült oyunu olmasına rağmen. Çıkınca göreceğiz, oyun muhteşem çıkıp, beni yanıltabilir de, beklenileni veremeyip beni doğrulayabilir de. Oyun bu sonuçta. AC serisi ve Ubisoft konusunda ise çoğu oyuncunun aynı şeyleri hemen hemen düşündüğünü tahmin ediyorum.
Siz CDPR'yi ne sanıyorsunuz bilmiyorum ama adamlar Ubisoft'tan bile büyük bir şirket ki bu başarısı tamamen 3 oyunluk bir seriden geliyor. TW3'ün içeriğine ve muazzam detaylarına girmiyorum bile, sadece TW3 bile bu adamların neler yapabileceğini gösteriyor. Zaten TW serisine bakarsak her oyun, bir öncekinden daha güzel diyebiliriz. Ben şahsen TW3 kalitesinde bir yapım bekliyorum, kesinlikle güzel olacak diyemem tabii ki. Bu benim beklentim, beklentimin karşılanıp karşılanmadığını ileride göreceğiz.
CDPR hakkında bir şey düşündüğüm yok, TW gayet başarılı bir seri. Sadece bugları olan ve downgrade yemiş bir oyuna sizden daha mesafeli yaklaşıyorum, o kadar.
Cyberpunk 2077'yi beklesem de biraz fazla "hype" yediğini düşünüyorum. Böyle hype olmasının sebebi Witcher 3'ü yapan firma olması ve Keanu Reeves. Evet, vaat ettiklerinin birçoğunu/hepsini verecekler, copy-paste oyun değil, ama açık dünyadan feragat etmişler. Evet, Ubisoft'taki gibi downgrade yemiş. Oynanış videolarında bile bug doluydu. Optimizasyonu hakkında bilgimiz olmasa da sistem gereksinimleri biraz düşük tutulmuş. Bu sevindirici. Çıktığı zaman zaten göreceğiz.
Olay tam olarak bu. Aynı şeyleri düşünüyoruz sayılır.

Beni art suçlayan sensin, aksine benim bir oyuna art niyetle yaklaşmak için bir sebebim yok, her iyi oyun bir oyununun işine gelir. Sadece fanatik değilim ve oyunun gereğinden fazla abartıldığını görüyorum. Ben Rockstar sempatizanı falan da değilim. RDR 2 hariç hicbir Rockstar oyununu 30 saatin üstünde oynamadım firmanın o kadar kült oyunu olmasına rağmen. Çıkınca göreceğiz, oyun muhteşem çıkıp, beni yanıltabilir de, beklenileni veremeyip beni doğrulayabilir de. Oyun bu sonuçta. AC serisi ve Ubisoft konusunda ise çoğu oyuncunun aynı şeyleri hemen hemen düşündüğünü tahmin ediyorum.
Yaptığınız yorumu aynen sunuyorum:
"Açık dünya türünde Red Dead Redemption 2 gibi bir oyun var. Onun yanında açık dünya için başka bir oyuna daha gerek olduğunu düşünmüyorum. Gereğinden fazla abartıldı. Bir ara açıp bakılabilir CP 2077'ye de."

Konunun başlangıç yeri burasıdır. Daha tartışmaya gerek yok.

Yaptığınız yorumu aynen sunuyorum:
"Açık dünya türünde Red Dead Redemption 2 gibi bir oyun var. Onun yanında açık dünya için başka bir oyuna daha gerek olduğunu düşünmüyorum. Gereğinden fazla abartıldı. Bir ara açıp bakılabilir CP 2077'ye de."

Konunun başlangıç yeri burasıdır. Daha tartışmaya gerek yok.
Çıkmamış bir oyun için yaptığın yorumu aynen sunuyorum:
Siber dünya temalı, senaryosu farklılıklar içeren, FPS bakışlı, açık dünyası ve etkileşimi bulunan, geliştirme öğeleri zengin, grafikleri ve müzikleri başarılı başka bir oyun varsa önerin, deneyelim.
Daha tartışmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı