Cyberpunk vs GTA 5

İçinde her şehir ve otomobil barındıran oyun neden GTA serisi ile karşılaştırılıyor?

Bu mantığınıza göre GTA kalitesinde olmayan her oyun çöp mü?

Watch Dogs çıktı. GTA ile karşılaştırıldı. Üstüne downgrade yedi.

Ama bir kişi de çıkıp çöp demedi. Adamlar 3.oyunu yaptılar. Hala da satıyor oyunları.

Acaba Ubisoft, oyuncuların gözünde bug ve downgradeleri ile yer edindiği ve herkes bunları normal karşıladığı için mi kimse sesini çıkarmıyor?
Ubisoft oyunları mı satıyor? Rockstar ve CDPR'in satış başarısı yanında onlarınki bir hiç. WD Legion çöp doğru ama kimse umursamıyor ki Watch Dogs'u?

Oyunda ki slotlar ilerlememe engel oluyordu. Baya baya zorlayarak.
Slotları anlamdıysanız açıklayayım. Slot düşman işte.
Death Stranding sanırım, oradaki siyah düşmanların ismi değil mi?

Bu iyi bir yapay zeka demek değildir, ayrıca kocaman bir şehire zeka vermek ile doğa dışı ve arada bir karşımıza çıkan kendisini görmediğimiz siyah varlıklara zeka vermek çok daha kolay.

Yapay zeka farkı @zoroo 'nun attığı videoda gözüküyor. Cyberpunk 2077'de bulunan insanlar zekasız direkt.

Death Stranding sanırım, oradaki siyah düşmanların ismi değil mi?

Bu iyi bir yapay zeka demek değildir, ayrıca kocaman bir şehire zeka vermek ile doğa dışı ve arada bir karşımıza çıkan kendisini görmediğimiz siyah varlıklara zeka vermek çok daha kolay.

Yapay zeka farkı @zoroo 'nun attığı videoda gözüküyor. Cyberpunk 2077'de bulunan insanlar zekasız direkt.
Mesela Souls, Sam oyunları (normal) ve ya çok çok eski örnek Metal Bluster'da ki düşmanlar çok çok zorladıklarını hatırlarım. Yapay zeka mıdır bunlar?

Karşılaştırma yapmak değil zaten amacım şu an. Belli bir kitle bu iki oyun hakkında konuşmak istiyor bunu açılan konulardan anlıyorum ama bazı insanlar o kadar çok yüklenmişler ki tartışamak isteyen insanların üstüne bende bu duruma karşı çıkmak istedim.
Kendinizde söylüyorsunuz. İnsanların tartışması için aynı başlıkla açılmış bir sürü konu var. Tartışmak isteyen arkadaşlar o konularda tartışabilir. Madem amacınız iki oyunu karşılaştırmak değil sadece insanların tartışmasını istiyorsunuz. Karşılaştırma adı altında açmayın başlığı CP tartışalım başlığıyla açabilirsiniz mesela. Her gün aynı konuyu görmekten gına geldi.

Aslında hepsi bir yapay zeka ama çok zorlanmak yapay zekanın iyi veya kötü olduğunu göstermez.
Ben kalitesine bir şey demedim. Ben daha farklı bir şey sanırdım da ondan.
Mesela sen bir adım atarsın yapay zekası olan düşman : "Dur adım atma der",
Devam edersin bu sefer yapay zeka ayağına sıkar falan. O anlamda düşünürdüm.

Lakin bu bahsettiğim oyunlarda ise sadece koordinata göre sana saldırmaları yüzünden yapay zeka sınıfına giriyor o zaman.

Cyberpunk 2077 aceleyle çıkmış bir oyundur, biraz araştırırsanız geliştirici ekibin şirketin başındaki kişilere sinirli olduğunu bilirsiniz, şu yüzden sinirliler "oyunun eksikleri tamamlanmadan niye tamamlandı diye duyurdunuz? Eğer ki oyun birkaç ay daha geç çıkmış olsaydı ve son rötuşları yapabilselerdi insanlar bu kadar saçma sapan bir şekilde karşılaştırmalar yapmazdı, kardeşim siz bu oyunu beklerken bir yandan GTA 5 oynadınız mı oynadınız, bu oyun çıkınca da sırf bugları ve eksikleri çok diye oyunu yapan kişilere suç buluyorsunuz, suç bulacağınız kişiler o şirketin başındaki insanlardır.

Ubisoft oyunları mı satıyor? Rockstar ve CDPR'in satış başarısı yanında onlarınki bir hiç. WD Legion çöp doğru ama kimse umursamıyor ki Watch Dogs'u?

Çok yanlış düşünüyorsun. Saydığın iki firma kaç senede oyun çıkartıyor Ubisoft tek başına senede kaç oyun çıkartıyor? Yanlış anlaşılmasın Ubisoft'u savunmuyorum fakat inanılmaz korkunç derecede gelir elde ettikleri apaçık bir gerçek. Evet tek başına GTA birçok oyun firmasının 5-6 oyunun toplamından daha fazla satmıştır bu da bir gerçek ama Ubisoft oyunlarının satmadığı anlamına gelmiyor bu. Tutmuş bir formül olmasa zaten bunu yapmaz Ubisoft. Paraya giden yolda Ubisoft anasını babasını tanımaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı