D-Smart nasıl iptal edebilirim?

Linux77

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar D-Smart aboneliğim 2 yıllık.
Birinci senesi bu ay bitiyor. İnterneti kapattırmak istiyorum ancak bana yüklü miktar (bin TL'den fazla ) cayma bedeli çıkartıyor. Cayma bedelini ödemek istemiyorum. Hem internet hem uydu alıcısı mevcut. Daha önce iptal ettiren ya da bu konuya hakim bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

2 senedir d-smart iptal ettirmeye çalışıyorum. İptal edemedim. Bilen varsa yardımcı olsun.

Merhaba D-Smart aboneliğim 2 yıllık.
Birinci senesi bu ay bitiyor. İnterneti kapattırmak istiyorum ancak bana yüklü miktar (bin TL'den fazla ) cayma bedeli çıkartıyor. Cayma bedelini ödemek istemiyorum. Hem internet hem uydu alıcısı mevcut. Daha önce iptal ettiren ya da bu konuya hakim bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
2 yıllık bir sözleşmen varsa 1 yılını doldurduysan cayma bedeli ödemezsin gibi durum vardı ama benim de 2 yıllık bir sözleşmem vardı müşteri hizmetlerini ne zaman arasam cayma bedeli çıkıyordu anlam veremiyordum.
Belki dilekçe vermek gerekiyordur ödememek için.

2 senedir D-Smart iptal ettirmeye çalışıyorum. İptal edemedim. Bilen varsa yardımcı olsun.

e-Devlet abonelik fesih başvurusu üzerinden iptal edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Sanırım çıkan cayma bedelini ödeyip tüketici hakem heyetine başvurmak gerekli. Onunda garantisi maalesef yok. Ödediğimiz tutarı geri alamayabiliriz.

Hocam çok bilgili değilim sizi yanıltmak istemem ama sanırsam işler o kadar kolay değil. Yani, hukuken 1 yıldan fazla taahhüt olmaması gerekiyordur belki -öyle mi bilmiyorum- ama ISS firmaları bunu pek de umursamıyor. Yani bunu kendilerine söyleyince onlar da size "evet, haklısın" demiyorlar. Sen cayma bedelini ödeyip çıkıyorsun. Sonra şikayet ediyorsun kazanırsan ücreti geri alıyorsun falandı filandı biraz uğraşmalı bir iş. Zaten yaşınız küçükse ve ödemeyi babanız yapıyorsa muhtemelen aileniz de buna sıcak bakmayacaktır.

Neden D-Smart tercih etmiştiniz? Bence günümüzde TurkNet, Millenicom ve NetSpeed gibi ISS'ler varken yanlış tercih yapmışsınız. Fiyatı da uygun değil diye biliyorum.

Hocam yaşım 30 aile ile ilgili bir durumumum yok . Benim bildiğim ise 2 yıllık sözleşme var ise 1 yıldan sonra cayma bedeli çıkmayacağı. Bununla ilgili bir madde vardı sanırım. Lakin ne kadar geçerli bu madde bilmiyorum . Tüketici hakem heyetine versek sonuçta meçhul. Ne yapacağım çıkmaz da kaldım. Tercih konusunda büyük bir hata yaptım malesef. Ankara gibi merkezi yerde hat kopmaları, çekim gücü sorunları da bitmek bilmiyor. Hangi ISS önerirsiniz ? Yorumunuz için çok teşekkür ederim .

Benim bildiğim ise 2 yıllık sözleşme var ise 1 yıldan sonra cayma bedeli çıkmayacağı. Bununla ilgili bir madde vardı sanırım. Lakin ne kadar geçerli bu madde bilmiyorum.
Hocam işte dediğim gibi, her halükarda sizden cayma bedeli talep ediyorlar. Daha sonra siz şikayet ediyorsunuz. Kazanma şansınız ne kadardır, ne kadar uzun sürer sonuçlanması vs. daha bilgili arkadaşlar yanıtlar umarım.

Sektöre yeni başlamış avukatlar davalara ücretsiz/çok uyguna bakıyor diye biliyorum. İşin peşine düşecekseniz ve maddi durumunuz iyi değilse bu dediğimi bir araştırabilirsiniz çevrenizde varsa.
Tercih konusunda büyük bir hata yaptım malesef. Ankara gibi merkezi yerde hat kopmaları, çekim gücü sorunları da bitmek bilmiyor. Hangi ISS önerirsiniz? Yorumunuz için çok teşekkür ederim .
Hocam merkezi yer olması pek de anlam ifade etmiyor ya. İstanbul da olsa bu sorunlar olabilir ne yazık ki. Size tavsiyem çözülebilecek bir sorunsa müşteri hizmetlerinin başını şişirip durumu düzelttirmeye çalışmanız. ISS kaynaklı bir şey değilse yani altyapıdan, kablolardan falan kaynaklanıyorsa başka ISS geçseniz de aynı sorun yaşanır. Eskiden bu sorun var mıydı ki? Ama yok yine de geçeceğim diyorsanız altyapınızı söylerseniz ona göre ISS önerisi yapabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı