Dağıtım önerisi

Bu aralar dağıtım bulamamaktan kafayı yemiş bulunmaktayım. PureOS geçtim, 32bit desteği yok diye farklı bir dağıtım arayışındayım. Debian tabanlı olursa iyi olur. Ubuntu tabanlı olmasın lütfen.
Arch tabanlı da önerebilirsiniz.
Gentoo tabanlı kullanamam, daha demin firefox derlemeye çalıştım, 30 dakikamı aldı ve başarısız oldu. İşlemcim dandik zaten.

Bilinen dağıtımlardan uzaklaşıp biraz bilinmeyen dağıtım önerebilirsiniz. Bilinen dağıtımların çoğunu denedim veya biliyorum.

ArcoLinuxB denedim, sistem buglu kaldı.
Firefox'u neden derliyorsunuz ki? Firefox-bin var eğer derlemek istemiyorsanız, bende onu kullanıyorum.
Bu aralar dağıtım bulamamaktan kafayı yemiş bulunmaktayım. PureOS geçtim, 32bit desteği yok diye farklı bir dağıtım arayışındayım. Debian tabanlı olursa iyi olur. Ubuntu tabanlı olmasın lütfen.
Arch tabanlı da önerebilirsiniz.
Gentoo tabanlı kullanamam, daha demin firefox derlemeye çalıştım, 30 dakikamı aldı ve başarısız oldu. İşlemcim dandik zaten.

Bilinen dağıtımlardan uzaklaşıp biraz bilinmeyen dağıtım önerebilirsiniz. Bilinen dağıtımların çoğunu denedim veya biliyorum.

ArcoLinuxB denedim, sistem buglu kaldı.
LMDE güzel hocam, deneyebilirsiniz. 32 bit desteği de var.

İlk defa duyuyorum. Açıklar mısın biraz, nasıl bir dağıtım?
Firefox'u neden derliyorsunuz ki? Firefox-bin var eğer derlemek istemiyorsanız, bende onu kullanıyorum.

LMDE güzel hocam, deneyebilirsiniz. 32 bit desteği de var.

Binary versiyonu kurulmuyor dedim ya işte. Bağımlılıkların eksiksizliği, apt kaynaklı olmayan bozuk paket sorunu falan, derlemeye yönlendirdi.

İlk defa duyuyorum. Açıklar mısın biraz, nasıl bir dağıtım?

Binary versiyonu kurulmuyor dedim ya işte. Bağımlılıkların eksiksizliği, apt kaynaklı olmayan bozuk paket sorunu falan, derlemeye yönlendirdi.
Hatayı gösterebilir misiniz? Ayrıca nerede kurulmuyor dediğinizi göremedim.

Deepin OS deneyebilirsiniz, şu ana kadar denediğim birçok dağıtım arasından hem tasarım kolay kullanım hem uygulama çeşitliliği açısından tek memnun kaldığım dağıtım oldu. Ne Xfce ne GNOME ne KDE N3 cinnamon bu kullanım keyfini vermedi, son derede sade ve şık.
Adamlar yapmış.

Deep'in denedim ama mirrorların yavaşlığı kafayı yedirtti, hemen silip başka bir distro kurdum.

Hatayı gösterebilir misiniz? Ayrıca nerede kurulmuyor dediğinizi göremedim.

Dağıtım değiştirdim. Derledikten sonra hata almıştım, hatırlamıyorum açıkçası.
Binary kurmaya çalışırken bozuk paket tutuyorsunuz hatası aldım. Bozuk paket tutmuyordum, firefox-bin dışında her paketi kurdum.
PureOS'in zaten 32bit mimariye desteği hiç yok. İşime yarayan 32bit paketleri de kuramadım, kafayı yedirtti.

Dağıtım değiştirdim. Derledikten sonra hata almıştım, hatırlamıyorum açıkçası.
Binary kurmaya çalışırken bozuk paket tutuyorsunuz hatası aldım. Bozuk paket tutmuyordum, firefox-bin dışında her paketi kurdum.
Keşke hatırlasaydınız hocam. Yardım etmeye çalışırdım, çünkü bendede Firefox'u compile ederken hata çıkmıştı ve çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı