Dağıtımların Windows'dan daha samimi olması

Snap yüklerken karşıma bu çıktı. :)

Ekran görüntüsü_2020-11-21_22-19-34.png

Bu cümleden ne anlamamız gerekiyor hocam? Cehaletime verin.

Ben cevaplasam olur mu?

Bash'nin yerine kullanılabilen Fish,ZSH daha doyurucu cevaplar veriyor demiş.
Kardeş, bu bir yazı çıktısı yani. Gerçekten özel bir şeyi yok :).

Karşında bir makine var, hata yaptığın yerde "şu hatayı yaptın, şunu yapın" diyor, yanlış komut verdiğin yerde "bu sistemine zarar verir, tekrar düşünün" diyor, "Büyük güç büyük sorumluluklar getirir" diye öğüt veriyor, neredeyse hal-hatırını sormadığı kalmış ki, onu yapan komut da var.
Bu sıradan bir çıktı yazısı değil, harbiden arkadaştır, dosttur, yol göstericidir, tabi bunu algılayan duyarlar için geçerlidir.

Son düzenleme:
Bu cümleden ne anlamamız gerekiyor hocam? Cehaletime verin.
Burada anlatabilirim ama benim burada anlatmam yerine kendiniz araştırmanız daha iyi olur.(Shell diye aratabilirsiniz.)

Halihazırda GNU/Linux kullanıyorsanız paket yöneticinizi kullanarak fish'i kurun ve fish yazın dediğimi anlayacaksınız. Eğer Fish'i varsayılan yapmak isterseniz terminal emülatörünüzün ayarlarında yüksek ihtimal /bin/bash yazan yeri Fish'in yolu ile değiştirmeniz gerek. Bunun için de cat /etc/shells yazıp kabukların yollarını öğrenebilirsiniz. Fish için Oh My Fish, ZSH için ise Oh My ZSH gibi özelleştirme araçları var.

Tam olarak ne olduğunu denemeden anlayamazsınız yani. :D

Dediğiniz saçma sapan bir şey. Legacy Edge'de de "Web siz yokken eskisi gibi değil, hadi sizi Web'e bağlayalım." Hatası vardı? Dediğiniz alakasız bana göre. Ama yine de tatlı bir özellik olmuş bence.

Geri
Yukarı