Linux'un Windows'dan daha üstün olduğu noktalar

Harfi harfine katılıyorum, normal bir ev kullanıcısına herhangi bir Linux dağıtımını önermenin hiçbir akla mantığa sığan yanı yok. Bir tarafta aynı işi 2 tık ile yapabilirken diğer tarafta her bir iş için saatlerini terminale gömmek tamamiyle saçmalık. Programı geç, programları yükleyebileceğin index listesini, repoları, hazır paket halde bulunmayan program sürümlerini kullanmak için bile bir ton kod ile uğraşmak zorundasın. 2021 de bir ev kullanıcısına DOS önermekle, bir Linux dağıtımı önermek arasında hiçbir fark yok.

Bunun bir de oyuncu tarafı var adam günlük kullanımda Linux'da takılıyor sırf oyun için Windows'a geçiyor ya da yarı performansla emülatörler de takılıyor. Kendine işkence etmekten ne farkı var bunun, Windows'a bağımlılığın varsa 2 bir işletim sistemi ile niye uğraşırsın?

"Linux is only Free if your time is worthless"
- Jamie zawinski.
Katiliyorum. 'sudo apt install firefox -y' komutundansa tarayicidan tarayici indirip 20 kez next'lemek daha kolay.

Buna da katiliyorum. Fazladan 2 FPS alabilmek icin hemen simdi Windows'a geciyorum.

"Linux is free as in free ayran."

Katiliyorum. 'sudo apt install Firefox -y' komutundansa tarayicidan tarayici indirip 20 kez Next'lemek daha kolay.

Ahahahahaha "-y" parametresini ekleyip bunu yazman bayağı ironik olmuş. Canını sıkan o next'e bastığın yerlerin hepsinin bir amacı var. Linux da ki gibi sabit bir klasöre, sabit bir isim ile, sabit aynı bileşenleri kurmadığı için kişiselleştirilebilir kısımları ve sözleşmeleri o next spamlediğin alanlardan yönetiyorlar.

Fazladan 2 FPS alabilmek icin hemen simdi Windows'a geciyorum.

Fazladan değil, zaten alacağın 2 FPS'i eksik almamak için Windows'a geçiyorsun/geçiyorlar.

Ahahahahaha "-y" parametresini ekleyip bunu yazman bayağı ironik olmuş. Canını sıkan o next'e bastığın yerlerin hepsinin bir amacı var. Linux da ki gibi sabit bir klasöre, sabit bir isim ile, sabit aynı bileşenleri kurmadığı için kişiselleştirilebilir kısımları ve sözleşmeleri o next spamlediğin alanlardan yönetiyorlar.

Fazladan değil, zaten alacağın 2 FPS'i eksik almamak için Windows'a geçiyorsun/geçiyorlar.
Haklisin.

Açıkçası Linux distrosu olan Pop!_OS ile Windows'dan daha yüksek framerate alıyorum. Dediğiniz gibi 2-3 FPS de değil :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı