Linux'un Windows'dan daha üstün olduğu noktalar

Program işi ne olacak dedim ama cevap gelmedi. @429723
Yanlis anlamayin ama siradisi argumanlar sunuyorsunuz cevap veresim gelmiyor :) Mesela program destegi icin Linux gelistiricilerinin yapabilecegi bir sey yok. Belki yazilim gelistiricilerinin kafasina silah dayayip Linux'a da destek vermelerini rica edebilirler.

Bilgisayar bilimleri ogrencisi olarak henuz Windows'a ihtiyacim olmadi. Wine gibi uyumluluk katmanlarini bile denemek ve Proton ile oyun oynamak disinda hic kullanmadim. Ihtiyaci olan alternatifi yoksa Windows da kullanir ve dediginiz gibi bilgisayarinda tutabilir buna en radikal GNU ya da Linux kullanicisi bile bir sey demez. Richard Stallman bile ozgur yazilim konusunda insanlari zorlayarak ikna edemezsiniz diyor. Ben de eger gerekirse ilk once alternatiflere yonelirim, eger mumkun degilse ya da verimimi cok dusuruyorsa sahipli yazilimlari hatta Windows isletim sistemini bile kullanirim.

Yanlis anlamayin ama siradisi argumanlar sunuyorsunuz cevap veresim gelmiyor
Sıradışı değil gayet mantıklı argümanlar sundum.
Ben güzel güzel Linux için olan eleştirilerimi ve Linux fanatiklerine olan tepkimi yazdım siz ise "insanin beynini kullanabildigini varsayarak" gibi imalı imalı ve rencide edici laflar edince haliyle sinirlenip sizi köşeye sıkıştırmaya çalıştım. Neyse konuyu uzatmaya gerek yok. İyi geceler.

Sıradışı değil gayet mantıklı argümanlar sundum.
Ben güzel güzel Linux için olan eleştirilerimi ve Linux fanatiklerine olan tepkimi yazdım siz ise "insanin beynini kullanabildigini varsayarak" gibi imalı imalı ve rencide edici laflar edince haliyle sinirlenip sizi köşeye sıkıştırmaya çalıştım. Neyse konuyu uzatmaya gerek yok. İyi geceler.
Bu kadar cabuk triggerlanmayin hocam be takiliyoruz iste :) Ozellikle forumlarda cunku benim gibi trolleri beslemis oluyorsunuz. Neyse size de iyi geceler.

Her konuda Linux üstündür, Sadece Windows bir tekel imparatorluğu olduğu için oyun ve düzenleme programları konusunda biraz geri düşmektedir, bu tekelde yavaştan bitiyor

PC bu halde iken CS girilebilir mi? (sadece soru)

16 GB RAM'in hepsi ve SSD'den de 12 GB swap kullanılıyor ama sıkıntısız 60 FPS Forza Horizon 4 oynayabiliyorum.

Yazıyorum, ama Linux ile alakalı değil Windows kullanırken de yazıyordum.
Öyleyse uygulamaların stabilitesini sağlamanın Windows için çok daha kolay olduğunu anlamışsınızdır. Açık kaynak kodlu sistemlerde uygulama yapımcılarının kötü amaçları olmasa bile istediği gibi işlem eklemeleri ve bunu isterse döngüde tutup sürekli öncelik için kaynağın içinden geçebileceğini biliyorsunuzdur.

Öyleyse uygulamaların stabilitesini sağlamanın Windows için çok daha kolay olduğunu anlamışsınızdır. Açık kaynak kodlu sistemlerde uygulama yapımcılarının kötü amaçları olmasa bile istediği gibi işlem eklemeleri ve bunu isterse döngüde tutup sürekli öncelik için kaynağın içinden geçebileceğini biliyorsunuzdur.

Bu dediğin şey stabilizasyonu çok etkilemiyor. Stabilizasyondan zaten genel olarak dağıtım yapımcısı sorumlu. Depo'nun stabilizasyonunu sağlaması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı