Fiber kutusundan daireye kablo çekmek

Iunatic

Hectopat
Merhaba, 1 ay boyunca site icinde yapilan calismalar sonucunda sitedeki tum bloklara bunlardan konuldu. Türk Telekom'u aradigimiz zaman kablolari daire icine cektiginizde bizi arayin size yardimci olalim denildi ve bu fiber kablosunun cekilmesi için mudurluge basvurmamiz gerektigi soylendi. Resimde ustte gozuken turuncumsu kablo fiber altyapisi mi? Orijinal olan fiber bu mu? Ve bir elektrikci ile eve kadar kablo cektiremez miyiz? Mudurluge gitmemiz sart mi? Ne yapmamiz konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Bu arada kutu gelmeden once rulo seklinde sari kablolar dairemize geldi sanirim. O kablolar eve kadar cektirecegimiz kablolar.

Dosya Ekleri

• 232643398_205514041540261_8307204514796972961_n.jpg
    232643398_205514041540261_8307204514796972961_n.jpg
    28,9 KB · Görüntüleme: 416
O kablo fiber altyapısının kablosu.
Eğer evinize kadar sarı kablolardan geliyorsa hat çekili demektir. O sarı kablonun içinin resmini atabilirseniz daha net söyleyebilirim. Fiber kutusundan evinize gelen kablolara bağlantı yapılması gerekli. Onu da Telekom'un yapması gerekli.

O kablo fiber altyapısının kablosu.
Eğer evinize kadar sarı kablolardan geliyorsa hat çekili demektir. O sarı kablonun içinin resmini atabilirseniz daha net söyleyebilirim. Fiber kutusundan evinize gelen kablolara bağlantı yapılması gerekli. Onu da Telekom'un yapması gerekli.
O sari kablolar hemen bu kutunun ilerisinde duruyor rulo halinde. Site icinde oturdugumuzdan binalar blok blok... Maalesef sari kablolari eve kadar cekmemisler ortalik yerde duruyor. Bu yuzden Telekom destegi ile gorustugumuzde biz sadece eve kadar kabloyu cektiginiz zaman yardimci olabiliriz diyor. Ben bu isi anlamadim. Onlarin gelip normalde sari kabloyu eve kadar cekmeleri gerekmez mi? Mudurlukle ne alakasi var?

O sari kablolar hemen bu kutunun ilerisinde duruyor rulo halinde. Site icinde oturdugumuzdan binalar blok blok... Maalesef sari kablolari eve kadar cekmemisler ortalik yerde duruyor. Bu yuzden Telekom destegi ile gorustugumuzde biz sadece eve kadar kabloyu cektiginiz zaman yardimci olabiliriz diyor. Ben bu isi anlamadim. Onlarin gelip normalde sari kabloyu eve kadar cekmeleri gerekmez mi? Mudurlukle ne alakasi var?

Eve kadar çekme size ait. Onlar çekmiyor.

Hayır, bilmeden konuşmayın. Çekme işlemini TT sağlıyor. Müdürlüğe gidip söyleyin onlar halleder, eğer halletmelerini istiyorsanız TT müşterisi olacağım demeniz lazım yoksa çekmezler. Elektrikçiye tonlarca para ödersiniz.
Bazı il veya bölgelerde TT çalışanı daire içine kadar çekmiyormuş. Aslında her yerde daire içine kadar çekmeleri lazım.

Hayır, bilmeden konuşmayın. Çekme işlemini TT sağlıyor. Müdürlüğe gidip söyleyin onlar halleder, eğer halletmelerini istiyorsanız TT müşterisi olacağım demeniz lazım yoksa çekmezler. Elektrikçiye tonlarca para ödersiniz.
Senelerdir TT musterisiyim ama bunun icin mudurluge gitmek cok sacma. Site zaten kalabalik bir suru daire var site icinde ve her bloga bu kutuyu koydular. Herkesin gidip mudurlukle bunu halletmesi trajikomik.

Senelerdir TT musterisiyim ama bunun icin mudurluge gitmek cok sacma. Site zaten kalabalik bir suru daire var site icinde ve her bloga bu kutuyu koydular. Herkesin gidip mudurlukle bunu halletmesi trajikomik.
Sitelerde bu konularla genellikle yönetim ilgileniyor. Yönetime bir sorun isterseniz.

Ben binama fiber bağlatmak için 6 ay boyunca her hafta TT Müdürlüğüne gittim. Türkiye'de yaşıyorsanız hiçbir şey kolay olmuyor. Uğraşacaksınız maalesef...

Geri
Yukarı