Fiber için daireye kablo çekmek

sergen balli

Kilopat
Daha fazla  
Binadan daireye gelen cat6 kablosunda problem varmış bugün gelen türktelekom yetkilisi söyledi.Kablonun değiştirilmesi gerekiyor cat6 kabloyla mı değiştirsem yoksa cat7 mi bilemedim fiber internet bağlanıcak 100mb down/4 mb upload.Yayın yapmayı planlıyorum upload olarak tam verim almak istiyorum.Ping değerlerim de stabil ve en minimumda olmasını istiyorum.Ne kadara patlar kablo önerisi yaparsanız nereden alabilirim vs. çok sevinirim.

Nexans CAT 6 ethernet kablosu %100 bakır 23 awg uçları hazır 23, 90 TL yerine 16, 90 TL.
.
Hocam tavsiye ederim. Kaliteli bakır kablo.

Nexans CAT 6 ethernet kablosu %100 bakır 23 awg uçları hazır 23, 90 TL yerine 16, 90 TL.
.
Hocam tavsiye ederim. Kaliteli bakır kablo.
binadan daireye daireden modeme gidecek bu kablo baya kısa sanırım yeteceğini sanmam tam okumadınız sanırım.
CAT6 veya CAT6A seçimi yapabilirsiniz o zaman. Dış parazit koruması söylediğiniz üzere CAT5'te mevcut değil.
2.katta oturuyorum kaç metre kablo gerekir acaba onu da bilemiyorum. Cat6a olarak kablo öneriniz varsa link olarak atarsanız sevinirim

Bina içinden kablo çekecekseniz kat başı 3-4 metre veya daha fazla gerekecek. Tavsiyem ortalama 25 metre bir kablo satın alabilirsiniz. Zaten kablo uzunluğu, 50-100 metreye kadar hız bakımından bir problem oluşturmayacaktır.

binadan daireye daireden modeme gidecek bu kablo baya kısa sanırım yeteceğini sanmam tam okumadınız sanırım.

2.katta oturuyorum kaç metre kablo gerekir acaba onu da bilemiyorum. Cat6a olarak kablo öneriniz varsa link olarak atarsanız sevinirim
Ugreen markalarına bakabilirsin kalitelidir.

CAT6 kablo kullanabilirsiniz. 50 metre içerisinde 10Gbit'e kadar bant genişliği sağlayabiliyor. Bina içerisinde ise dolaşmadan direkt katınıza geleceğini düşünürsek fazlasıyla yeterli. Cat7 kablolar şu süreçte pahalıya kaçar.

Bina içinden kablo çekecekseniz kat başı 3-4 metre veya daha fazla gerekecek. Tavsiyem ortalama 25 metre bir kablo satın alabilirsiniz. Zaten kablo uzunluğu, 50-100 metreye kadar hız bakımından bir problem oluşturmayacaktır.

Marka olarak öneriniz var mı link olarak atarsanız sevinirim 25 30 metre dediğinize göre yeterli olur.

Geri
Yukarı