Dalga geçenlere karşı cevap vermemek ne hissettirir?

Hocam dalgaya girip girmediğini bile bilmiyorum aslında :D Ben de şu an 1660S'li bir sistem var yeni topladım sayılır. Dedi ki GTA 5'te 30FPS üstü alırsan falan söyle. Ben de MX8'de 70-90 FPS alıyorum arada 40-50 düşüyor dedim. O da, kötü benimki 120 bilemedin 100 veriyor dedi. Ben de ilk başta aynen kötü yazmıştım sonradan sildim nabim yazdım. Sonra Mario da kasar senin ki gibi bir şey dedi ben de şakaya devam ettim dedim seninki açmaz bile. Sonra birden, RTX ekran kartlarında açılmıyordu en son 😉 dedi bir de, Gerçi senin paran da yetmez düşünmene gerek yok falan dedi. Cevap yazmadım ama dalga mı geçiyor geri zekalı mı anlamadım. Bu arada çocuğun maddi durumumu bildiği de yok ortada. Kafa bulup sinir etmeye adam arıyor herhalde.
Hocam kesinlikle bunu gibi kişilere çok alakasız cevaplar verin kısacası taş** alın. Mesela sana 30fps alamıyorsundur falan dedi ya hemen ardından şu emojiyi bırak 🤡 Olabildiğince troll takıl bu tiplere. Cevap verirken gram düşünmeden tilt edici troll cevaplar ver. Böyle yaparsan pek takmamaya başlarlar anlarlar ki sen çok alınmıyorsun işi dalgaya vuruyorsun. Yani kısacası karşındaki desin ki bu benden de deli.

Selam hocam. Arkadaş bir anlık sinirle söylemiş ciddi değildim dedi. Maddi durumumu biliyor musun dedim ek olarak sonradan ona da hayır dedi ve gerçek mi düşüncendi o dedim hayır dedi ona da. Yani sinirle söylenmiş gerçek olmayan bir şeymiş. Sorun yok :)
Bu arada arkadaşın yakın biriyse yani normal arkadaş falansanız ve böyle arada bir zorbalayacak şekilde dalga geçiyorsa kesinlikle üstüne binmeden önce ona düzgünce bu tarz şakalardan hoşlanmadığını kendi mizahına uymadığını söyle. Eğer anlayışlı biriyse bu tarz şakalar yapmamaya çalışır. Normalde 5 kere yapacakken 2 kere yapmaya başlar artık.

Bu arada arkadaşın yakın biriyse yani normal arkadaş falansanız ve böyle arada bir zorbalayacak şekilde dalga geçiyorsa kesinlikle üstüne binmeden önce ona düzgünce bu tarz şakalardan hoşlanmadığını kendi mizahına uymadığını söyle. Eğer anlayışlı biriyse bu tarz şakalar yapmamaya çalışır. Normalde 5 kere yapacakken 2 kere yapmaya başlar artık.
Hocam çok böyle zorba bir tip değil aslında. O gün başka birisi ile de tartışmış birde biz onunla (bir zamanlar) takılıyorduk, sonradan rahatsız olduğunu belirtti. Ama son zamanlar da yanımda olan arkadaşım az da olsa yine onunla onun sevmediği biçimde takılabiliyor şaka yapabiliyor. Ben öyle çok yapmıyorum, yapmıyorum bile hatta ama benim yakın arkadaşım olduğu için yanımda ki o bana da patlamış. Ama sonradan dedi özellikle o yanında ki diye.

Dediğim gibi sorduğumda o gün ki sinirle dedim dedi. Hani sinirlenince bir anda ağzın boşalır ya onun gibi dedi. Diğer dediği şeyleri de yukarıda yazdım. Sorun yok ortada kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı