Dark Freezer X124 - Ryzen 5 5600 oyunlarda 85 dereceyi görüyor

esat179

Hectopat
Selam dostlar, eskiden stok fanla birlikte CPB açık bir şekilde oyun oynadığımda işlemci 90 dereceleri görüyordu. Gittim bir tane kule tipi soğutucu aldım (Dark Freezer X124), ardından CPB'yi kapattım ve hızı 4.40 GHz olarak sabitledim. Şu an işlemci boşta bile 50-55'te çalışmakta, Opera'yı açtığımda anlık 70'e falan zıplama yapmakta. Oyunlarda 85'i geçtiğini görmedim fakat stok fanla benzer değerleri verecekse ben bu kule tipi soğutucuyu neden aldım o zaman? Sizce sebebi ne olabilir? Termal macun olarak MX-4 kullandım. Montajı da doğru yaptığımı düşünüyorum 1-2 aydır bu şekilde kullandım ama sıcaklıklar yüksek gelince bir yazayım dedim. Yardımcı olursanız sevinirim, kasada şu şekilde durmakta montajı doğru mu yapmışım onu da söylerseniz sevinirim.

WhatsApp Image 2023-07-27 at 18.21.42.jpeg

Hocam bugün arabayı sanayiye bırakmam felan gerekti sonra eve dönüş vb vakit kalmadı, gece veyahut sabah halletmeye çalışacağım inşallah. Testi yaptığım gün seni etiketlerim :)

Stok soğutucuya geçtim cpb açık valorantta 90'lara vardı yine :D Kule tipiyle yarışır seviyede o da 85'lere varabiliyordu. Ben mi montajı yanlış yapıyorum diyeceğim de stok için zaten normal bence.
Stok için normal hocam.

Geri
Yukarı