Dark Souls 3 ilk boss nasıl geçiliyor?

Knight olarak başladım, Mage'e nasıl dönüşeceğim peki?
Ayrıca oyunda zıplama mı var?

Oyunda zıplama yok. Zıplama dediğim öne doğru atlamak. Spaceye basınca atlıyor olması gerek.

Mage'ye dönüşmek için büyü elde etmen, asa alman ve mind-intelligent arttırman gerekiyor.

Knight başladım ben Knight oynamalıyım diye bir şey yok. Fatih oynayıp relic olabilirsin, int oynayıp MAG'e olabilirsin, hem faith hem de int arttırarakta pyromancer olabilirsin.

Sen ilk Boss'u geç gerisi kolay :D

Zor değil ki. :D

Hatta oyunun en kolay bosslarından biri.

Hemen alışacağın bir durum değil. 10 kere denersin 15 kere denersin yavaş yavaş alışacaksın boss ve atlaman gereken zamana.

Kimse ana karnından soulsçu doğmadı şu her şeye Zero hit giren adam hariç.
Şöyle boss tier listemi de paylaşayım.

Eki Görüntüle 2032335
Bunu zorluğa göre mi yaptınız hocam? Kalite anlamındaysa nameless ve abyss watchers da S olur bence.

Oyunda zıplama yok. Zıplama dediğim öne doğru atlamak. Spaceye basınca atlıyor olması gerek.

Mage'ye dönüşmek için büyü elde etmen, asa alman ve mind-intelligent arttırman gerekiyor.

Knight başladım ben Knight oynamalıyım diye bir şey yok. Fatih oynayıp relic olabilirsin, int oynayıp MAG'e olabilirsin, hem faith hem de int arttırarakta pyromancer olabilirsin.

Sen ilk Boss'u geç gerisi kolay :D
Büyü ve asayı nereden bulacağım?
Bu arada boss'a doğru da zıplamayı denedim, adam bu sefer yumruk atıyor.
Geçmeye çalışıyorum ama imkansız.

Bunu zorluğa göre mi yaptınız hocam? Kalite anlamındaysa nameless ve abyss watchers da s olur bence.

Zorluğa göre. Nameless'i 8-9. denemede kestim abbys ise aynı şekilde rahattı.

S'te olan bosslar ile karşılaştırınca yani nameless bile çerez...

Büyü ve asayı nereden bulacağım?
Bu arada Boss'a doğru da zıplamayı denedim, adam bu sefer yumruk atıyor.
Geçmeye çalışıyorum ama imkansız.

Oyun ilerledikçe buluyorsun, satıcı abladan satın alabiliyorsun.

Yumruğuna da atlayacaksın. Souls oyunlada light erkek oyunudur. Erkekliğin %90'ı kaçmaktır diyerek tüm vuruşları dodgelemen gerek. Kalkan tutarak az buçuk hasardan kaçabilirsin ancak dodge atmaya alışman gerek oyunun %90'ı dodge.

Dostum ilk etapta parry at derdim ama zorlanabilirsin, oyun bomba verdiyse bomba kullan 2.fazda. Bombaya büyük bir zayıflığı var 2.fazin.

Dodge zamanlamasını çözdükten sonra parry de atılır zorlamanın anlamı yok.

Bombadansa dibine girip vurmak daha rahat. Bomba bitince kalır ortada.

Zorluğa göre. Nameless'i 8-9. denemede kestim abbys ise aynı şekilde rahattı.

S'te olan bosslar ile karşılaştırınca yani nameless bile çerez...

Yumruğuna da atlayacaksın. Souls oyunlada light erkek oyunudur. Erkekliğin %90'ı kaçmaktır diyerek tüm vuruşları dodgelemen gerek. Kalkan tutarak az buçuk hasardan kaçabilirsin ancak dodge atmaya alışman gerek oyunun %90'ı dodge.

Dodge zamanlamasını çözdükten sonra parry de atılır zorlamanın anlamı yok.

Bombadansa dibine girip vurmak daha rahat. Bomba bitince kalır ortada.
DLC bosslari ana bosslara göre kat kat daha zor kesinlikle. Zorluğa göre olduğuna göre güzel tier list olmuş 👍🏻. Bomba zaten olsa olsa 5 tanedir o da savaşı bitirmeye yetmez de güzel hasar veriyor hepsini atıp indirebilir bossu belki. Denemekten zarar gelmez bence.

Satıcıyı nereden bulacağım, etrafta hiç bir şey yok?

Hocam bu dodge da bir işe yaramıyor ama, adam yumruk atacak mesela dodge'a basıyorum animasyon başladığı gibi bölünüyor ve hasar yiyorum. Iframe falan da vermiyor. Yumruk animasyonu da hemen başlıyor bir beklemesi de yok.

Geri
Yukarı