Dark Souls 3 ilk boss nasıl geçiliyor?

Hocam onu ilk girişte kullanmayı denedim de bir etkisi olmadı.
Karakter boss'un olduğu yer hariç her yere atıyor bombayı.
Kitlenmedin mi hedefe? Muhtemelen bitmiştir bomban ama söyleyim yine vücudunda siyah bir şey cikiyor ya kol gibi ona fırlatacaksın. Şu an bomba bittiyse-ki bitmistir- dibine girip vuracaksın, kesinlikle uzak durma. Hamle yaptığını gördüğün an dodge atmaya çalış.

Satıcıyı nereden bulacağım, etrafta hiç bir şey yok?

Hocam bu dodge da bir işe yaramıyor ama, adam yumruk atacak mesela dodge'a basıyorum animasyon başladığı gibi bölünüyor ve hasar yiyorum. Iframe falan da vermiyor. Yumruk animasyonu da hemen başlıyor bir beklemesi de yok.
Satıcı o bossu geçtikten sonra.

Hocam onu ilk girişte kullanmayı denedim de bir etkisi olmadı.
Karakter Boss'un olduğu yer hariç her yere atıyor bombayı.

Odak yapmanız gerek. Klavyede hangi tuş bilmiyorum ancak kolda sağ analoğa basınca Boss'a kilitleniyor.

Kitlendikten sonra daha rahat oynarsınız.

Kol ile oynamak daha rahat hem varsa elinizde kol ile oynayın.

Satıcıyı nereden bulacağım, etrafta hiçbir şey yok?

Hocam bu dodge da bir işe yaramıyor ama, adam yumruk atacak mesela Dodge'a basıyorum animasyon başladığı gibi bölünüyor ve hasar yiyorum. Iframe falan da vermiyor. Yumruk animasyonu da hemen başlıyor bir beklemesi de yok.

İlk Boss'u geçince firelink shrine açılacak orada...

Sana vuracağı zamanda basacaksın. Kolu sana çarpmadan önce kaldırınca değil.

Sen daha ludex'e hızlı diyorsan championda ne yapacaksın acaba...

Kitlenmedin mi hedefe? Muhtemelen bitmiştir bomban ama söyleyim yine vücudunda siyah bir şey cikiyor ya kol gibi ona fırlatacaksın. Şu an bomba bittiyse-ki bitmistir- dibine girip vuracaksın, kesinlikle uzak durma. Hamle yaptığını gördüğün an dodge atmaya çalış.

Satıcı o bossu geçtikten sonra.
Kitlendim, adam kameranın karşısında duruyor ama karakter tutup sağa sola arkaya atıyor.

İlk boss'u geçmeden nasıl Mage olacağım?

Öyle yapıyorum zaten, yine dodge'da da aynı, ama hasar yiyorum yine de.

Odak yapmanız gerek. Klavyede hangi tuş bilmiyorum ancak kolda sağ analoğa basınca Boss'a kilitleniyor.

Kitlendikten sonra daha rahat oynarsınız.

Kol ile oynamak daha rahat hem varsa elinizde kol ile oynayın.

Sen daha ludex'e hızlı diyorsan championda ne yapacaksın acaba...
Opsiyonel olduğu için bulamayacak, zaten gizlenmiş boss :D

Kitlendim, adam kameranın karşısında duruyor ama karakter tutup sağa sola arkaya atıyor.

Gamepadle mi oynuyorsun?

İlk bossu geçemeden hiçbir şey yapamazsın mümkün değil, her kapı o bossu geçtikten sonra açılacak. O bossu geçemeden oyunda maalesef bir cacık olamazsın. Souls oyunları klavyeyle oynanmaz klavye mouse ile oynuyorsan. Acil gamepad çekmen lazım.

İlk Boss'u geçmeden nasıl MAG'e olacağım?

Yeniden aç o zaman. Bu sefer tek yiyeceksin manan bitince ortada kalacaksın. Benden söylemesi deneyimle de sabittir.
İleride can sıkıntısı dayanıklılık sıkıntısı çekeceksin tüm soullarını onlara yatıracaksın.

Öyle yapıyorum zaten, yine Dodge'da da aynı, ama hasar yiyorum yine de.

Dodge atarsan hasar yemezsin. Karakter gayet açık bir şekilde hareket ediyor.

Opsiyonel olduğu için bulamayacak, zaten gizlenmiş boss.

Opsiyonelmiymiş o...

Yok klavye mouse ile.
Gamepad'e alışkın değilim hala, ona geçmek istemiyorum.

İlk Boss'u nasıl geçeceğim peki?

Gamepad ile oyna. Dark Souls klavye mouse ile rahat oynanabilen bir oyun serisi değil.

Ben de değildim alışık ancak emin ol klavye ile sürünmekten daha rahat.

Yeniden aç o zaman. Bu sefer tek yiyeceksin manan bitince ortada kalacaksın. Benden söylemesi deneyimle de sabittir.
İleride can sıkıntısı dayanıklılık sıkıntısı çekeceksin tüm soullarını onlara yatıracaksın.

Opsiyonelmiymiş o...

Gamepad ile oyna. Dark Souls klavye mouse ile rahat oynanabilen bir oyun serisi değil.

Öyle de gizlenmiş bossu nasıl buldunuz direkt :D illüzyon ile geciliyor bölgesine. Opsiyonel kendisi, güzel bosstur ama zevkli savaştı.

Yok Klavye mouse ile.
Gamepad'e alışkın değilim hala, ona geçmek istemiyorum.

İlk boss'u nasıl geçeceğim peki?
Klavye mouse ile pek mümkün durmuyor.

Öyle de gizlenmiş bossu nasıl buldunuz direkt :D illüzyon ile geciliyor bölgesine. Opsiyonel kendisi, güzel bosstur ama zevkli savaştı.

Yolu takip ediyordum oceirostan sonra girmiştim galiba.

Opsiyonelmiymiş o...

Hocam sorun klavye mouse değil eminim, gamepad'i hayatımda kullanmadım desem yeridir. İlk defa böyle bir oyunda da kullanmak istemiyorum.
Ayrıca dodge atmama rağmen karakter hasar alıyor. Hâlâ nasıl geçeceğimi anlamadım.
Mage'i denemeyeceğim, ama aklıma da başka bir şey gelmiyor deneyecek.

Yolu takip ediyordum oceirostan sonra girmiştim galiba.
Evet oradan sonra giriliyor hatta sandığın hemen arkasında illüzyon duvar vardı yanlış hatırlamıyorsam. Oceiros da opsiyonel.

Hocam sorun klavye mouse değil eminim, gamepad'i hayatımda kullanmadım desem yeridir. İlk defa böyle bir oyunda da kullanmak istemiyorum.
Ayrıca dodge atmama rağmen karakter hasar alıyor. Hâlâ nasıl geçeceğimi anlamadım.
Mage'i denemeyeceğim, ama aklıma da başka bir şey gelmiyor deneyecek.
Oyun başı en rahat knight ile kesersin o bossu, build falan değiştirerek çözülmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı