Dark Souls serisi ebediyen bitti mi?

139434

Kilopat
Hiçbir zaman hikayesini direk olarak anlatmayan bu serinin son oyunu -Dark Souls 3- 2016'da çıktı. Fantastik ortaçağ ve bu tip hikayeleri seven benim için bu serinin bitmesi tam bir hüsran oldu. Hayır, ben devam oyunun gelmediği için hüsrana uğramadım. (Aslında çıksa da hayır demem) Beni veya oyunu hikayesi için oynayanları cevapsız sorular ve sadece teorilere yalnız bıraktıkları için hüsrana uğradım. Oyun ilk çıktığından beri yavaş yavaş ilerleyerek her mekanı ve NPC'leri inceledim. Bir bölgedeki bütün düşmanları öldürdükkten sonra ilerlemek yerine inceledim. Buna rağmen hala cevabını bulamadığım sorular var. Örneğin alttaki resimde sol tarafta içi boş Lorthic Knight zırhları var. Peki neden bunların içi boş, bu sorunun kesin cevabı yok. İşte bu beni hem uyuz ediyor hem de üzüyor. Buna çare olarak ilk üç oyunda bizi gözlemleyen birini yönetme imkanımız olan, daha çok sinematik bir oyun oynamak bence çok zevkli olurdu. (He bir de Dark Souls 2 fragmandaki grafikleri olsa... Ohh) Hem bu tür bir oyun Souls serisine yeni başlayanlar için çok iyi olur. İlk ateş nedir, nasıl ortaya çıkmıştı, hollow nedir, Gwyn kimdir gibi önemli sorulara yanıt veren ve detayları da es geçmeyen bir oyun... Sizce fazla mı abarttım ? [emoji3] Umarım Miyazaki abimiz Souls serisini tamamen bitirmez ve Souls serisi unutulmaz.
images.jpeg

Efsane bir seri, her ne kadar üçüncü oyunu alıp sistemim kaldıramayıp iade etmiş olsam da elbet bir gün buluşacağız. Şunu da şuraya atayım. Böyle bir Trailer müziği olabilir mi ya?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hikaye de kalan eksiklikleri büyük ölçüde tamamlayan bu youtube sayfasını takip etmenizi tavsiye ederim arakadaşlar ozaman :). Kendisi Dark Souls evrenine en çok hakim olan youtuber bildiğim kadarıyla. Videoları da çok bilgilendirici ve dinlendirici.

VaatiVidya

Souls evreninde bütün sorularınıza cevap aramak sadece bir vakit kaybı olacaktır. Oyunun kendi yapısı zaten cevap vermekten ziyade daha çok soru sordurtan tarzdadır. Belki de cevapsız kalan kısımlar en güzel kısımlarıdır diyebiliriz. Çünkü bu soruların cevabı ancak bizim hayal gücümüzle sınırlı. Bu seriyi bu kadar başarılı yapan unsurlardan biri bana kalırsa, aslında hikayede bize de kalem uzatması, o boşlukları doldurma işini bir nebze bize bırakması ve hayal gücümüzü harekete geçirmesidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı