Dark web neden bu kadar abartılıyor?

edwardMOHCTA

Hectopat
Daha fazla  
En az 2 hafta önce Tor Browser üzerinden Dark Web'e giriş yaptım ve cidden oldukça kötü içerikler var ama girmeden önce saçma sapan şeyler görüyordum hiçbiri gerçek değil evet kötü ama o kadar değil fazla abartıldığını düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?

Çünkü herkes sağdan soldan duyduğu az çok doğru şeyleri söylüyor çoğu kişi ne olduğunu bilmiyor bahsedilen şeylerin çoğu da sallamasyon.

Abartılıyor tabii ki. Bir de çıkarmışlar yok o katman var buraya erişeceksin, hayır biz de yıllarca takıldık bir halt olduğu yok. Keriz silkelemenin ve şehir efsanesi yaratmanın şekilli hali yalnızca. Millet düz siteler üzerinden şifreli şekilde uyuşturucu, çocuk ticareti yaparken bilmem kaçıncı katman için ne kalıyor mangal yapan uzaylı videoları mı diye sorarlar.

Kulaktan dolma söylentiler. Birisi yalan düşünceyi ortaya atar ve herkese yayılır. Sonucunda herkes DarkWeb'in çok kötü bir yer olduğunu düşünür. Klasik, hiç şaşmaz. Evet kötü ama abartıldığı kadar değil.

Abartıdan kastınız nedir? Dark Web, Tor tarayıcısının uzantı sağladığı bir kaç yasal erişim hakkı olmadan eriştiğiniz abuk subuk sadist veya mazoşist eylemlerin olduğu yerden ibaret değil ki. Bazı yapılandırma ve yetkilendirmeler ile iki veya daha fazla kanala erişim için aralarda şifreleme sağlamak amacıyla kullandığınız veya ürettiğiniz x yazılımı ile de Dark Web ağlarında olabilirsiniz ki bu ağlarda çeşitli siyasi bilgiler, iş insanlarına ait bilgiler ve/veya yasa dışı başka trafik ağı olabileceği gibi kendi ağınızı gizlemek maksatlı da kullanabileceğiniz bir türdür yani burada soru sizin ne görmek istediğiniz veya ne umduğunuzdur.

Çoğu insan erişemediği ya da çekindiği için efsaneleştirildi.

Dark Web ya da Deep Web, insanların ve içerisindeki içeriklerin takip edilemeyeceği bir internet ağıdır. Teknik olarak baktığımızda bu ağın içerisinde her şey olabilir.

Geri
Yukarı