Dava duruşması nasıl bulunur?

Daha fazla  
Selam hepinize, adıma açılmış bir dava var ve bugün ilk duruşması görüldü ama gidemedim çünkü nerede olduğunu bile anlayamadım. Herkes farklı bir şey söylüyor, avukat ya da bu işlerden anlayan biri bana bir yol gösterebilir mi? Yanlış olmasın savunma olarak falan istemiyorum, sadece sen şuraya gidiceksin dese yeter, kayboldum resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam hepinize, adıma açılmış bir dava var ve bugün ilk duruşması görüldü ama gidemedim çünkü nerede olduğunu bile anlayamadım. Herkes farklı bir şey söylüyor, avukat ya da bu işlerden anlayan biri bana bir yol gösterebilir mi? Yanlış olmasın savunma olarak falan istemiyorum, sadece sen şuraya gidiceksin dese yeter, kayboldum resmen.
E devlette yazması gerekiyor

Hocam e-Devlet'te yazmıyor mu hiçbir şey geçmiş olsun selam.

e-Devlet'te yazmıyor. UYAP'ta var ama o da o kadar karışık ki.

e-Devlet'te yazması gerekiyor.

Yazmıyor e-Devlet'te

UYAP vatandaş portalından görebilirsin.

Doğru ama iki tebliğ var dava oldu bugün ama asıl mahkeme 2024MÜŞ çok karışık farklı şehirlerde olduğu için anlamadım ne yapacağımı bir mahkeme farklı söylüyor biri farklı gidemiyorum da Antalya'da çünkü.

e-Devlet'te yazmıyor. UYAP'ta var ama o da o kadar karışık ki.

Yazmıyor e-Devlet'te

Doğru ama iki tebliğ var dava oldu bugün ama asıl mahkeme 2024MÜŞ çok karışık farklı şehirlerde olduğu için anlamadım ne yapacağımı bir mahkeme farklı söylüyor biri farklı gidemiyorum da Antalya'da çünkü.
Bir avukat olsa anlar.

Bir avukat olsa anlar.

Evet ya şöyle ben adliyeye gittiğimde bana yanlışlıkla öyle yapmışlardır dedi yoksa farklı yazmazlar gibi konuştu bende he tamam dedim nereden bileyim Online olarak girmek için uğraştım bir ton herkes farklı bir şey söylüyor 2 mahkeme var telefonda birine girmene gerek yok diyor yav nasıl gerek yok suçlu benim kafayı yiyeceğim.

Hocam bir yere gitmenize gerek yok. Dava nerede olursa olsun size en yakın mahkemeye gidip ilgili yerlerde nöbetçi mahkemeye ifade verebilirsiniz. Sadece davanın hangi mahkemede ceza mı icra mı asliye mi onu bilmeniz yeterli. Sonrasında nöbetçi mahkemeye ifadenizi verip dilekçe olarak göndertebilirsiniz. Hakim ya da oradaki görevli kişi sizin ifadenizi alır. O mahkemeye yollar. Tabi her dava süreci buna izin vermeyebilir ama genel anlamda çoğu davada böyle bir hakkınız vardır. Size en yakın mahkemede ifade verip göndertebilirsiniz. Daha önce ben öyle yapmıştım başka şehirlerde olan davalarım için.

Evet ya şöyle ben adliyeye gittiğimde bana yanlışlıkla öyle yapmışlardır dedi yoksa farklı yazmazlar gibi konuştu bende he tamam dedim nereden bileyim Online olarak girmek için uğraştım bir ton herkes farklı bir şey söylüyor 2 mahkeme var telefonda birine girmene gerek yok diyor yav nasıl gerek yok suçlu benim kafayı yiyeceğim.
Biz davamızı oradan gördük. Karışık değil aslında ama bugün duruşma oldu ise hemen girilmez en kötü yarın bir bilgi girebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı