Dayım Tehdit Ediyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@reddline eğer eşit olarak paylaştırılmışsa annenizin ve teyzelerinizin e devletinde tapularda gözükmesi gerekir isterseniz kontrol edin.

Selamlar arkadaşlar. Hukukçu bir tanıdığım olmadığı için forumda anlayan birileri vardır diye sormak istiyorum.
Dedemle ve anneannem 1 ay önce vefat ettiler. 4 kardeşe kaldı ev. Dayım mesaj yazarak bizi eve sokmayacağını kendi oğullarını oturtacağını söylüyor.
Bir nevi bizi tehdit ediyor teyzemleri ve annemi eve sokmayacağını söylüyor.
Ne yapabilirim?

Aşamalar halinde yazacağım. Şunu belirtmek isterim, anne ve baba isteği üzerine tapu dayının üstüne yapıldıysa söylediğim şeyleri uygulamayın.
İlk olarak yazdığı mesajları ekran görüntüsü (SS) almalısın.
İkinci olarak SS çıktısı almalısın.
Üçüncü olarak annenin ve teyzenin dilekçe yazıp davada bulunması gerekiyor.
Dördüncü ve son olarak büyük ihtimalle dayının üzerinden mülk hakkı alınacaktır.

Eğer vefat etmiş kişilerin vasiyeti dayınıza bırakmak yönündeyse hiçbir şey yapamazsınız. Ancak değilse hakkınızı arayın.

Aşamalar halinde yazacağım. Şunu belirtmek isterim, anne ve baba isteği üzerine tapu dayının üstüne yapıldıysa söylediğim şeyleri uygulamayın.
İlk olarak yazdığı mesajları ekran görüntüsü (SS) almalısın.
İkinci olarak SS çıktısı almalısın.
Üçüncü olarak annenin ve teyzenin dilekçe yazıp davada bulunması gerekiyor.
Dördüncü ve son olarak büyük ihtimalle dayının üzerinden mülk hakkı alınacaktır.
Annemin E-Devleti üzerinden tapu çıkmadı. 28'inde vefat etti. Veraset 2-3 gün önce çıktı.

İşlemler bayağı uzun sürüyor. Yıllar bile sürebilir herkesin üzerine tapu çıkması. Hemen gözükmemesi normal. Ek olarak hem tehdit olur. Eğer vasiyetinde size kalmayacağına dair bir şey yazmadıysa sizin hakkınız vardır. Böyle bir şey yapamaz.

Bilmiyorum arkadaşlar kafam çok dağınık ve aşırı sinirliyim. Şuan gidip dayımı (Sözde dayı, dayı olarak görmüyorum bile.) tekme tokat dövesim var.

Annemin e-Devlet'i üzerinden tapu çıkmadı. 28'inde vefat etti. Veraset 2-3 gün önce çıktı.
Sistem yavaş işliyorsa bilemiyorum ama dayınızın üstüne yapılmadıysa her türlü sizde dert etmeyin. Kendimden örnek vermem gerekirse babam vefat etmeden önce evi benim üstüme yapmadığı için üvey abilerimin hakkı vardı ve dava açarak evimizi bizden almaya çalışmışlardı.

Annemin e-Devlet'i üzerinden tapu çıkmadı. 28'inde vefat etti. Veraset 2-3 gün önce çıktı.

E-Devlet üzerinde tapu çıkabilmesi için gerekli yerlere gidip belli başlı evraklar imzalaması gerek diye biliyorum. Umarım yanlış değilimdir.

Babam öldüğü zaman mirası bize yani ailesine kaldı. Notere gidip belgeler çıkarttık. Kaymakamlık, tapu müdürlüğüne gitmiştik birlikte. Fotoğraf ve kimlik fotokopileri gibi şeyler olması gerekir. İmzalar atılıyor. Bir kişi bile eksik olmaması gerekiyor. 8 parça oluşuyor. 2'şer pay alması gerekir. @reddline.
Mutlaka mahkemeye başvurun.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı