DDoS saldırısı alıp almadığımı anlamak

Her şeyden denedim. Bir sokak ötemde oturan arkadaşım aynı interneti aynı paketi kullanıyor ve hiçbir sorunu yok. Ben şu an 1-2Mbit alıyorum.
Saldırı alıp almadığımı anlamanın bir yolu var mı ?
Saldırı aldığını sanmıyorum teknik bir sorun var gibi

Saldırı aldığını sanmıyorum teknik bir sorun var gibi

Açıkçası endişeleniyorum hala aynı hızı almam normal değil çevremdekilerin normalken.
Hala 2Mbit göremem aşırı tuhaf. Gece yarısı oldu herkesin normale dönmüştür ben 2mbit göremiyorum. Saldırı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?
Şu an aldığım hız 0,8 falan
Modemden sorun olup olmadığını anlama yolum var mı ?

Son düzenleme:
Açıkçası endişeleniyorum hala aynı hızı almam normal değil çevremdekilerin normalken.
Hala 2Mbit göremem aşırı tuhaf. Gece yarısı oldu herkesin normale dönmüştür ben 2mbit göremiyorum. Saldırı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?
Şu an aldığım hız 0,8 falan
Modemden sorun olup olmadığını anlama yolum var mı ?
Yani kesin bi bilgim yok ben olsam ilk kabloları kontrol ederdim modeme gelen kabloda sorun olabilir sonra modem ayarlarına girer hepsiyle oynardım buda olmadı apartmanda ki birisinden modem rica edip deneme yapardım böyle böyle sorunu bulmaya çalışırdım

Dosya Ekleri

• 52EA8F41-DBD5-4F00-8BF7-54B31CB3995B.png
    52EA8F41-DBD5-4F00-8BF7-54B31CB3995B.png
    74,1 KB · Görüntüleme: 29
Comodo firewall indiriniz oradan gelen giden ağ trafiğine bakabilirsiniz öyle bir durum mevcut ise internet sağlayıcınızı arayıp bildiriniz.

Valla, bir nevi modem rahatlıyor, ben 2 haftada 1 yapıyorum, gece kapatıyorum sabaha kadar kapalı kalıyor. İnternet hızımda fazla kopmada yaşamıyorum denemenizi öneririm.

Ama geceleri hızım yükseliyor işte enteresan şekilde normale dönüyor ama deneyeceğim.

Comodo firewall indiriniz oradan gelen giden ağ trafiğine bakabilirsiniz öyle bir durum mevcut ise internet sağlayıcınızı arayıp bildiriniz.

Bir program indirdim trafiğe baktım ama çok trafik vardı anlayamadım ne olup bittiğini kaldırdım geri..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı