DDR 5'i beklemek mantıklı mı?

Alpha345

Hectopat
1-2 ay içinde PC toplamayı düşünüyorum ancak biraz önce DDR5'in 2021 sonuna doğru çıkacağı haberini okudum. Yeni PC alanlara yazık oldu yazanlar olmuş. Sizce şu anda PC almak mantıklı mı? DDR5 beklenmeli mi? Zaten önceden de RTX 30 serisini bekleyerek PC alma işini ertelemiştim ve artık ertelemek istemiyorum. Ancak sonra keşke almasaydım gibisinden pişman olur muyum?

Neden yazık olsun zaten sürekli yeni teknolojiler geliyor, hepsini beklemeye kalkarsanız sonsuza kadar beklersiniz. İhtiyaç varsa alınır, bekleme imkanınız varsa bekleyin size kalmış.
Bende böyle düşünüyorum. Zaten 1-2 seneye belki doğru düzgün oynayamacağım gibi gözüküyor. Yani 5 çıkar çıkmaz 4 sistemler çöp olur mu?

1-2 ay içinde PC toplamayı düşünüyorum ancak biraz önce DDR5'in 2021 sonuna doğru çıkacağı haberini okudum. Yeni PC alanlara yazık oldu yazanlar olmuş. Sizce şu anda PC almak mantıklı mı? DDR5 beklenmeli mi? Zaten önceden de RTX 30 serisini bekleyerek PC alma işini ertelemiştim ve artık ertelemek istemiyorum. Ancak sonra keşke almasaydım gibisinden pişman olur muyum?
Bence değil. DDR5 Ramler çıkacak ona uygun anakart ona uygun İşlemci fazla para çıkar cebinden. DDR4 3000MHz işini görür. Ve tahminimce 8-9 ay sonra tanıtılacak.

Ben DDR3 kullanıyorum ve DDR5 ilk çıktığında almayacağım. Çünkü Xbox Series X alacağım yurt dışından. 2 sene sonra DDR5 yaygınlaşmışken alacağım. Bu arada sizde DDR5 almanızı isterim. DDR4 bitti artık son nesilleri çıkardılar.

Hiçbir resmi şey söylemiyorlar. Her şey tam bir soru işareti.

Yeni konular

Geri
Yukarı