DDR3 Bellekli Dizüstü Bilgisayar Alınır Mı ?

• Konuyu başlatan Eyes
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 780
@FurkanAltun siz ekranın çözünürlüğünün 1920x1080 olmadığından dolayı mı almayın dediniz yoksa ben yanlış mı anladım ? Bütçem 4000 TL ancak değecekse fiyat farkına 4500 TL de olabilir. @Pitbull sizin atmış olduğunuz dizüstü bilgisayarın 4 GB belleğe sahip o yüzden sıcak bakmıyorum.

@FurkanAltun siz ekranın çözünürlüğünün 1920x1080 olmadığından dolayı mı almayın dediniz yoksa ben yanlış mı anladım ? Bütçem 4000 TL ancak değecekse fiyat farkına 4500 TL de olabilir. @Pitbull sizin atmış olduğunuz dizüstü bilgisayarın 4 GB belleğe sahip o yüzden sıcak bakmıyorum.
4 GB DDR3 RAM alıp takarsınız 3200₺ ye gelmiş olur. Ancak sizin ilk attığınız daha performanslı CPU, GPU, RAM, HDD olarak daha üstün ekran çözünürlüğü 720P olduğu için çoğu oyunu yüksek ayarda oynatır. 1080P olsaydı oynatmazdı. 4000₺ olanı seçin derim.

@Pitbull peki belleğin DDR3 olması bana ne gibi eksiklikler sağlar ? Yani DDR3 teknolojisi ile DDR4 teknolojisi arasında ne farklar vardır ?

@Pitbull peki belleğin DDR3 olması bana ne gibi eksiklikler sağlar ? Yani DDR3 teknolojisi ile DDR4 teknolojisi arasında ne farklar vardır ?
DDR3 RAM en fazla 1600 MHz de çalışır DDR4 RAM en az 2133 MHz de çalışır. Genelde 2133 MHz koyuyorlar.

@Pitbull bu benim için çok büyük bir kayıp oluşturur mu ? DDR3L galiba DDR3 ün dizüstü versiyonu oluyor değil mi ?
DDR3L batarya ömrüne katkı olması amaçlı güç tasarruflu RAM. MX150 iyi bir GPU olduğu için oyunlarda hiç sorun yaşamazsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı