DDR3 Sistemden DDR4'e Geçiş Öneri

ozgurkalyoncu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar

Bu sistemime küçük kardeşim el koyduğu için bilgisayar almak zorunda kalıyorum ve bu işi bu gün halletmem gerekiyor.

Ekran kartımı ona vermek gibi bir fikrim yok yerine ona idare edecek birşey aldım bile.

GIGABYTE GA-Z68AP D3
Intel Core i7 3770 3.4 GHz 8MB 1155p HD 4000 VGA Ivy Bridge
Kingston Hyperx Solid State 120gbx2
Xigmatek PSU 700W
500 gb Western Digital 7200 RPM
In Win MaelStrom Tower Kasa
Nvidia Geforce GTX 980
Kingston XMP Beast HyperX 32GB(4x8GB) 2400MHz CL11

Üstteki sistem yerine ben ofistede daha önce tecrübe ettigim Asus Rampage serisinden bir anakart seçerek
bu anakart a göre hareket etmeye çalıştım.Ama açıkçası DDR4 sistemler üzerine pek bilgi sahibi olmadığım aşikar.

Bu konuda desteginizi rica ediyorum

Asus RAMPAGE V EXTREME DDR4 2133MHz S+GL+16X 2011p 545,00 $
Intel Core i7 5930K 3.5 GHz 15 MB LGA 2011 577,00 $
Samsung 850 Pro Series 512 GB SSD Disk MZ-7KE512BW 2x 714$
Kingston XMP Predator 16(4x4)GB 3000MHz DDR4 Ram 2x 716$

Sıvı soğutma sistemi,
Kasa için PSU
ve hangi kasayı seçecegime karar dahi vermedim

Ben olsam o sisteme bu kasayı
www.vatanbilgisayar.com: Corsair Carbide Serisi™ 400R 80Plus 750W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
ve
www.vatanbilgisayar.com: CORSAIR PROFESSİONAL SERİES HXi 80PLUS PLATINUM 1000W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar bu güç kaynağını takardım. Güç kaynağını yüksek tuttum ilerde belki slı ile çift ekran kartı kullanırsın. ( Bir de bütçe belirtmemiş olman nedeniyse biraz pahalı oldu )

Ayrıca işlemcine hız aşırtma yapmayacaksan pahalı bir sıvı soğutmaya gerek yok
www.vatanbilgisayar.com: Corsair Hydro Serisi™ H75 Sıvı Soğutma Sistemi - Vatan Bilgisayar
bu işini görür. Son bir öneri akım korumalı priz kullan sistemin elektrik akımından yanarsa seninde için yanar ;)

www.vatanbilgisayar.com: Corsair Carbide Serisi™ 400R 80Plus 750W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
ve
www.vatanbilgisayar.com: CORSAIR PROFESSİONAL SERİES HXi 80PLUS PLATINUM 1000W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar bu güç kaynağını takardım. Güç kaynağını yüksek tuttum ilerde belki slı ile çift ekran kartı kullanırsın. ( Bir de bütçe belirtmemiş olman nedeniyse biraz pahalı oldu )

www.vatanbilgisayar.com: Corsair Hydro Serisi™ H75 Sıvı Soğutma Sistemi - Vatan Bilgisayar
bu işini görür. Son bir öneri akım korumalı priz kullan sistemin elektrik akımından yanarsa seninde için yanar ;)
Önerdiğin Corsair psu iyidir-hoştur ama böyle bir sistemde psu konusunda Usta varken çırağa gerek yok :)

1_6_30.jpg

ve

Kasanın ıcınde zaten guc kaynagı var. 750 W gayet yetıcektır ayrıyetten guc kaynagı almaya gerek yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı