Death Stranding, iPhone 15 Pro'da 15 FPS çalışıyor ve pikselleri sayılacak kadar kötü gözüküyor

Makaleler
2
Yer
Ankara
Apple fanboyları hemen üzerime atlamasın. Detaylı kıyaslama videosunu izlerseniz kaplamaların yok denecek kadar düşük grafikte olduğunu, ekranın aşırı blurlu olduğunu ve piksellerin sayıldığını, ona rağmen oyunun 15 FPS'e kadar düştüğünü kendiniz de görebilirsiniz. Bu telefonda oyun oynatma mevzusunu Apple'ın alel acele ortaya attığı belliydi. GTX 1650'de bile 60+ FPS veren Resident Evil Village'da bile öyle PS4 seviyesinde iş gösteremiyordu. Death Stranding gibi bir oyunda böyle patlaması normal.

Eğer Apple'ın iPhone 15 Pro en iyi oyun konsolu olacak iddiasını görmezden gelirsek oyunu çalıştırabilmesi bile bir mücize ve takdir edilesi bir olay denebilir.

Kaynak ve kıyaslama videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grafikler PS3'e dönmüş.
1707561042066.png

Çözünürlük bilmiyorum lakin kaplama kalitesi olarak PS3'ü geçtim PS2'de bile bundan daha iyi gözüken oyunlar oynadım ben.

Mobil oyun kadar boş iş yok. Kim ne zevk alıyor küçücük ekranda doğru dürüst bir şey görünmüyor, telefonun alev topuna dönüşmesi de ayrı çile.
Iphone 15 Pro veya Pro Max alabilecek kişiler zaten telefonda oyun oynama derdi de olmayan kişilerdir. En fazla sponsorluk ile ürünü beleşe getiren yayıncılar oynarsa oynar o kadar. Onun dışında gerçekten telefonda bilgisayar oyunu oynamak isteyip üstüne oyuna 20 dolar(Türkiye için 600TL) bayılacak kesim bu ürüne bu kadar para bayılmaz. Şahsen en başta dediğim gibi, ben bu işin alel acele yapıldığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı