Death Stranding Ücretsiz Oldu

O zaman verdiği oyunu değiştirmeyecek kardeşim, millet o sürümü ve diğer sürümünü alıyorken ben neden sadece bir sürümünü alıyorum? Cevap yazacağım konuyu da size soracak değilimdir herhalde. Babasının hayrına dağıtmıyor bu oyunları, Epic verdiği bedava oyunlar sayesinde tanındı. Bu rezil ve kullanışsız launcheri kimse çekmez verdiği bu oyunlar olmasa.

Sokakta biri hayrına para dağıtırken millete çok verip sana az verirse sen gidip yok yere aldığın para diğerlerinden az diye gidip adama yüzsüzce kızabilir misin? Veya bu adam başta çok sonra az para verdi diyebilir misin? Burda gelip bunu babasının hayrına yapmıyor diyorsunuz da kaçınız Epic'den aldığı oyunların yarısı kadar alışveriş yaptı oradan? Bir çoğunuz cebinden bir kuruş çıkarmadan en az 15-20 oyun aldı ki bunların 3-4 tanesi iyi oyunlardır, hala gelip laf yapıyorsunuz. Bunları demek için gerçekten ya yüzsüz olmanız gerekiyor ya da böyle davranışlar sergileyecek kadar olgunlaşmamış olmanız.

@oeufeggei bedava oyunlar vermese Epic'i kaçınız tanırdı? :D Amacına ulaştılar işte ve haksızlık durumuna karşı sesimizi çıkarıyoruz. Bunu idrak edemiyorsanız da yeterince olgunlaşmamış olmalısınız. Ayrıca oradan alışveriş yapma zorunluluğum da bulunmuyor. Birçok konudan hâlâ Steam'den gerideler ve bunu da verdiği oyunlarla kapatmaya çalışıyorlar. Steam gibi bir platform olmak istiyorlarsa da bir zahmet hata yapmasınlar. Normalleştirmeyin şunları. Epic'teki oyunların fiyatı düşük olmasa ya da bedava oyun dağıtmasa kaçınız oradan alışveriş yapar? Bedava oyun dağıtmasa gidip alışveriş yapacak gibi konuşuyorsun :D

Sokakta biri hayrına para dağıtırken millete çok verip sana az verirse sen gidip yok yere aldığın para diğerlerinden az diye gidip adama yüzsüzce kızabilir misin? Veya bu adam başta çok sonra az para verdi diyebilir misin? Burada gelip bunu babasının hayrına yapmıyor diyorsunuz da kaçınız Epic'den aldığı oyunların yarısı kadar alışveriş yaptı oradan? Birçoğunuz cebinden bir kuruş çıkarmadan en az 15-20 oyun aldı ki bunların 3-4 tanesi iyi oyunlardır, hala gelip laf yapıyorsunuz. Bunları demek için gerçekten ya yüzsüz olmanız gerekiyor ya da böyle davranışlar sergileyecek kadar olgunlaşmamış olmanız.
Konu reklam. Epic Games'in yılbaşı etkinliklerinin temelinde reklam vardır. Bunu da insanları çekmek için yapıyor. Bunu yaparken saçma bir durum içinde belirli bir gruba ayrı yaklaşım, başka bir gruba ayrı yaklaşım sergiliyorsa büyüklüğünden ziyade bir şeylerin altından doğru şekilde kalkamadığı görülür. Burada duygusal yaklaşmaya gerek yok. İnsanları yüzsüz ya da olgunlaşmamış olmakla itham etmeniz ise manasız bir tavırdır.

Burada bir firma yaptığı yanlış işten dolayı eleştiriliyor. Eleştiri, bir şeyin daha iyiye gitmesi için dikkate alınması gereken bir etmendir. Ülkede eleştiri mekanizmasının ne olduğuna dair bir yerleşik düşünce olmadığı için kim eleştiri sunsa nankör oluyor. Müthiş.

@oeufeggei bedava oyunlar vermese Epic'i kaçınız tanırdı? :D Amacına ulaştılar işte ve haksızlık durumuna karşı sesimizi çıkarıyoruz. Bunu idrak edemiyorsanız da yeterince olgunlaşmamış olmalısınız. Ayrıca oradan alışveriş yapma zorunluluğum da bulunmuyor. Birçok konudan hâlâ Steam'den gerideler ve bunu da verdiği oyunlarla kapatmaya çalışıyorlar. Steam gibi bir platform olmak istiyorlarsa da bir zahmet hata yapmasınlar. Normalleştirmeyin şunları.

Epic zaten Fortnite ile çoktan adını duyurmuş bir şirketti bence burda komik duruma düşüyorsunuz. Şirketin babasının hayrına yapmadığını söylüyorsunuz ancak adamlar özellikle Türkiye pazarında hayırdan başka yaptığı bir şey yok. Ki keza Steam'den geri olduklarını bildikleri için oldukça iyi indirimler yapıyorlar. Açık olarak yapmak zorunda olmadıkları bir şey yapıyorlar ve şu saatten sonra bırakadabilirler. O zaman da neden bıraktı diye doluşursunuz.

Konu reklam. Epic Games'in yılbaşı etkinliklerinin temelinde reklam vardır. Bunu da insanları çekmek için yapıyor. Bunu yaparken saçma bir durum içinde belirli bir gruba ayrı yaklaşım, başka bir gruba ayrı yaklaşım sergiliyorsa büyüklüğünden ziyade bir şeylerin altından doğru şekilde kalkamadığı görülür. Burada duygusal yaklaşmaya gerek yok. İnsanları yüzsüz ya da olgunlaşmamış olmakla itham etmeniz ise manasız bir tavırdır.

Burada bir firma yaptığı yanlış işten dolayı eleştiriliyor. Eleştiri bir şeyin daha iyiye gitmesi için dikkate alınması gereken bir etmendir. Ülkede eleştiri mekanizmasının ne olduğuna dair bir yerleşik düşünce olmadığı için kim eleştiri sunsa nankör oluyor. Müthiş.

Sizin yaptığınız eleştiri mi sanıyorsunuz? Eleştiri dediğiniz şey firmanın eksiğini belirtmektir. Siz direkt diğerleri aldı ben alamadım diye mızmızlanıyorsunuz. Eleştiri yapmak isteyen kişinin diyeceği şeyleri de demeniz bunu gizliyor sanmayın. Ki Epic bu oyun dağıtma işini sadece yılbaşında yapmıyor, yıl içinde de bir sürü oyun veriyor bilginiz olsun.

@Uchiha Shisui ayrıca şunu da ekleyeyim, kimse eleştirilemez değildir. Önceden bedava oyunlar dağıttıysa da babasının hayrına yapmadı bunu. İşine de yaradı, önceden bedava oyunlar dağıttı diye de eleştirilmez değildir.
@oeufeggei pekala, bedava oyunlar dağıtmasa kaçınız launcherini kullanırdı? :D Komik duruma düşen varsa da sizsiniz. Bu mesajımı da buraya not ediyorum, bir işi yapıyorlarsa da düzgün yapsınlar. Dağıtıp dağıtmamaları beni ilgilendirmez fakat yapacaklarsa da düzgün yapacaklar. Yüzsüzlük ya da mızmızlıkla alakası yok bunun.

Sizin yaptığınız eleştiri mi sanıyorsunuz? Eleştiri dediğiniz şey firmanın eksiğini belirtmektir. Siz direkt diğerleri aldı ben alamadım diye mızmızlanıyorsunuz. Eleştiri yapmak isteyen kişinin diyeceği şeyleri de demeniz bunu gizliyor sanmayın. Ki Epic bu oyun dağıtma işini sadece yılbaşında yapmıyor, yıl içinde de bir sürü oyun veriyor bilginiz olsun.
Konuşmalarınız farkında mısınız? İki farklı durum oluştu diyoruz. Belirli bir gruba bir oyunun üst ve ekstraları bol olan versiyonu, başka bir gruba ise oyunun daha alt versiyonu verildi. Bu da "hata" olarak belirtilip güncelleme gelmediği için geçiştirildi. Biz bundan bahsediyoruz. Bu normal mi? Mızmızlanmak yok, hatayı belirtmek var. Böyle saçma sapan ofansif tavırlar sergilemeden önce bariz olan şeyi görün. Saçmalıyorsunuz.

Hatayı belirtmenize bir şey demiyorum o dediğiniz şey zaten eleştiri. Bunun yanında diğer arkadaşın ya herkesten alsınlar ya da bize de versinler demesi mızmızlanmadan kastım.
O zaman konuşmayı bölerek derdinizi belirtin. Genele beni de katarsanız haliyle savunmaya geçerim. Steam, Epic, Ubisoft, EA hiçbiriyle bir gönül bağım yok. Ben yanlış olan bir şeyi eleştirecek bir kullanıcıyım. Burada ikircikli bir durum oluşuyor. Epic Games gibi büyük bir firma ise bu tür hatalara düşerse eleştiri kaçınılmazdır.

Verilen bedava oyunun tartışmasına düşülüyor inanılmaz :D Director cut mu vardı oyun ilk çıktığında? Oyunun Core hali zaten normal versiyonu. Director cut ile gelen malzemeleri kullanmasanız, yeni müzikleri duymasanız da olur yani çok büyük bir kayıp değil. Hataysa hata oynayıp geçin çok takmayın.

Tamam, ücretsiz verdiler. Ücretsiz malın tartışması olmaz ama yaptıkları hareket yanlış. İlk başta Director Cut versiyonu verdiler ve yaklaşık 1 gün mü ne alım için zaman tanıdılar. Sonra daha süre bitmeden tekrar ücretli hale getirip indirim yaptılar. Sonra tekrar düz versiyonu aynı süre boyunca indirimli yaptılar. En son düz versiyonunu ücretsiz yaptılar. Bu nedir aga, alın aç karnınızı doyurun der gibi oynadılar bildiğin. Ha derseniz director cut olsa ne olur olmasa ne olur, aralarında senaryo ve oynayış aynı ama director cuttta daha kullanışlı ekipmanlar ekleniyor, daha güncel versiyon. Birkaç yan görevler var vs. Youtubeden bakabilirsiniz farkına. Yani söz ağızdan bir kere çıkar, prensibine sahip olmayan bir hareket yaptılar. Sınırlı kampanyaysa,sınırlı stoksa sayı belirtirsin. Bitince tükendi dersin, yoğun istek üzerine kampanya uzatıldı dersin ne bileyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı