Deistim ve aileme açıklayamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de ateistim ve ailemin benim kararıma saygı duymayacağını bildiğim için söylemiyorum.

Ben de ateistim ve ailemin benim kararıma saygı duymayacağını bildiğim için söylemiyorum.
Neden ateist olmayı seçtin? Ailene bu durumu anlatamıyor olmanın sebebi, neden ateist olduğunu senin de bilmiyor olman olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır kral yanlış düşünüyorsun. Ölüm, hastalık, para sıkıntısı vb. şeyler içinde bulunduğun doğanın sonucudur. Kaç tane ceylanın aslanlar tarafından yenmesi konusunda şikayet ettiğini gördün? Kaç tanesi kıtlık durumunda şikayet edebiliyor?

Biz onlar gibi değiliz. Bizim irademiz var .Bu irade dediğin şey koskoca evrende sadece insanlarda bulunduğundan ne kadar değerli olduğunu umarım anlayabiliyorsundur. Bu yüzden Tanrı'ya teşekkür etmemiz gerekiyor. Bunu da onu tanımaya çalışarak yapıyoruz.
Tanrı'nın gönderdiği 600 sayfalık kitapları okuyarak Tanrı'yı mı tanıyoruz? Hem de içinde Tanrı'nın hiçbir şeye benzemediğini söyleyen cümleler olan?

Neden ateist olmayı seçtin? Ailene bu durumu anlatamıyor olmanın sebebi, neden ateist olduğunu seninde bilmiyor olman olabilir mi?
Hayır, bir ara bahsi geçmişti evden kovulmaya kadar gitmişti sonrasında unutuldu ve müslümanım sanılıyor. Çok dar görüşlüler bu yüzden söyleme gereksiniminde bulunmuyorum.

Neden ateist olmayı seçtin? Ailene bu durumu anlatamıyor olmanın sebebi, neden ateist olduğunu seninde bilmiyor olman olabilir mi?
Biz kendi kararımızı kendimiz veriyoruz ama ailemiz bunları dinlemiyor, biz din düşmanı oluyoruz, ergen, velet oluyoruz, internetten etkilenmiş oluyoruz.

Tanrı'nın gönderdiği 600 sayfalık kitapları okuyarak Tanrı'yı mı tanıyoruz? Hem de içinde Tanrı'nın hiçbir şeye benzemediğini söyleyen cümleler olan?
Onun yarattıklarına bakarak onu tanıyoruz. O kitap sana hayvan giysisi içinde nasıl insan olabileceğini anlatıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı