İnceleme Dell 27″ G2722HS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selam arkadaşlar.

Bugün Dell G2722HS adlı monitörü inceleyeceğim.

27.09.2022 tarihinde 3999TL'ye satın aldığım Dell G2722HS ürünü 29.09.2022 tarihinde ulaştı. En başta teknik özelliklerini yazıp ardından kişisel görüşlerime geleceğim. İyi okumalar şimdiden.

1687615198554.png

Dell G2722HS

dell.jpg

TEKNİK ÖZELLİKLER VE ÖLÇÜMLER

Teknik özellikler

• Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080p
  • Çözünürlük Standardı: FHD
  • Ekran Teknolojisi: IPS
  • Yenileme Hızı: 165Hz
  • Tepki Süresi: 1ms

Ağırlık, yükseklik, genişlik ve en ölçümleri
  • Ekran Boyutu (İnç): 27inç
  • Ekran Boyutu (cm): 68.6 cm
  • Ekran En-Boy Oranı: 16:9
  • Kontrast Oranı (Statik): 1000:1
  • Parlaklık (Tipik): 350 cd/m²
  • İzleme Açısı Yatay: (H)178 º
  • İzleme Açısı Dikey: (V)178 º
Resmi sitesi; Dell 27 Inch Gaming Monitor - G2722HS : Computer Monitors | Dell Singapore

Kullanıcı İncelemesi;

Monitörü alırken bir kaç kriterim vardı. 27inç olması, yüksek Hz değerleri, IPS olması ve olursa sevineceğim şey olan 2K çözünürlüğe sahip olması. Maalesef hepsini kapsayan monitörler zamanında 5.5K'dan başlıyordu. Benim ise bütçem maksimum 4.5K'dı. Mecburen bunu aldım diyebilirim.

Aklımda ki tek soru pikselleri görmekti. Çoğu kişi 27inç ve 1080p monitörde böyle bir şeyin olduğundan bahsetti ama bu monitörde öyle bir şey yok. 50-60 cm mesafeden kullanıyorum ve piksel görme gibi bir yok. Sanırsam monitörün kalitesine de bağlı.

Monitör ciddi anlamda iyi. Premium bir his veriyor. Monitörü kullanma amacım iş (yazılım) ve oyun. Hikayeli oyunlarda oynarım ve ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlarda oynarım ve hiç birinde üzmedi.

Kutu içeriği;

Kutu içeriğinden 1 adet güç kablosu, 1 adet HDMI ve 1 adet DP kablosu ile geldi.

OSD Menü;

Monitörün menü menüsüne, monitörün arkasında ki joystickden kontrol edebiliyorsunuz ve aşırı rahat. Belirteyim Türkçe yok ama gerekmiyor da.

Görseller;

Monitörü ilk zamanlar ayağı ile kullandım ve sonradan duvara monteleme aparatı aldım. Duvara monteleme aparatı sayesinde istediğimde yakınlaştırabiliyorum, sağa veya sola döndürebiliyorum. İkisinin de görselleri var.

IMG_20221007_153748.jpg

IMG_20220930_230401.jpg

IMG_20230403_125233.jpg

indir.jpeg

IMG-20230604-WA0011.jpg

Son düzenleme:
Hocam selam 27" ve 23.8" arasında kaldım. 27" modelindeki piksel sayılıyor mevzusu çok kafa yoruyor. Siz de ürünü kullanmış birisi olarak 27"den ne derece memnunsunuz ve bana ne önerirsiniz?

Hocam selam 27" ve 23.8" arasında kaldım. 27" modelindeki piksel sayılıyor mevzusu çok kafa yoruyor. Siz de ürünü kullanmış birisi olarak 27"den ne derece memnunsunuz ve bana ne önerirsiniz?

Kullandığınız mesafeye bağlı. Misal ben monitörümü 1 metre civarında mesafede kullandığım için bende yazılar aşırı keskin hiçbir bozulma yok. Daha önceden Casper Excalibur monitör almıştım 2K çözünürlük 27" boyutunda yazıları okuyamadığım için iade ettim. Yani monitör mesafeniz 50 - 60cm veya daha azsa 27" Full HD monitör önermem.

Kullandığınız mesafeye bağlı. Misal ben monitörümü 1 metre civarında mesafede kullandığım için bende yazılar aşırı keskin hiçbir bozulma yok. Daha önceden Casper Excalibur monitör almıştım 2K çözünürlük 27" boyutunda yazıları okuyamadığım için iade ettim. Yani monitör mesafeniz 50 - 60cm veya daha azsa 27" Full HD monitör önermem.

Aynen benim de 60-65cm aramda mesafe var piksel görme gibi bir olay olmadı. Çok yakınına girsem bile göremiyorum :D

Hocam merhaba bende şu an Acer Nitro XV272s model monitör var. Monitörümden memnunum ama sağ altta bir miktar IPS glow var. İade edip Dell G27722HS almayı düşünüyorum ama sizdeki monitörde IPS glow çok mu? Özellikte siyah görüntilerde göze batıyor mu?
Hocam merhaba ben de şuan da konu başlığındaki Dell monitör ile Acer XV272s arasında kaldım ve sipariş vermek üzereyim siz Acer den memnunsunuz fakat neden Dell ile değiştirdiniz tek neden IPS glow mu? @KindOfEmre ,epey sitesinde acer marka önde fakat 0.5 ms değerine vrb açıp parlaklık ve renk kısılarak ulaşılabildiği söyleniyor.Bu nedenle Dell marka monitörde 1 ms değerine Monitör menüsünden bir mod açmak gerekmekte mi ? @serhatcandev

Hocam merhaba ben de şuan da konu başlığındaki Dell monitör ile Acer XV272s arasında kaldım ve sipariş vermek üzereyim siz Acer den memnunsunuz fakat neden Dell ile değiştirdiniz tek neden IPS glow mu? @KindOfEmre ,epey sitesinde acer marka önde fakat 0.5 ms değerine vrb açıp parlaklık ve renk kısılarak ulaşılabildiği söyleniyor.Bu nedenle Dell marka monitörde 1 ms değerine Monitör menüsünden bir mod açmak gerekmekte mi ? @serhatcandev
Responsive Time sanırsam dediğin yoksa MS ile ilgili farklı bir mod yok. Dell almanızı öneririm çünkü yaptıkları şeyin arkasında duruyorlar. Aynı özellikler olmasına rağmen bir çok kişi Dell tercih eder.

Hocam merhaba ben de şu an da konu başlığındaki Dell monitör ile Acer XV272s arasında kaldım. Ve sipariş vermek üzereyim siz Acer'den memnunsunuz fakat neden Dell ile değiştirdiniz tek neden IPS glow mu? @KindOfEmre,epey sitesinde Acer marka önde fakat 0.5 ms değerine VRB açıp parlaklık ve renk kısılarak ulaşılabildiği söyleniyor. Bu nedenle Dell marka monitörde 1 ms değerine monitör menüsünden bir mod açmak gerekmekte mi? @serhatcandev

Acer monitörde üst çerçevelerde bir miktar açıklık vardı. Bir de Acer'ın garantisi çok güven vermedi açıkçası. İlk aldığım Acer monitörde ekranın ortasında kırmızı ölü piksel çıktı. Amazon sağ olsun değişim yaptı. Değişimden gelen modelde monitör ayağında bir miktar yıpranma vardı sanırım önceden kullanılmış. Dell'e geçme sebebim sunduğu ölü piksel garantisi. Bu arada Dell'de 3 farklı hız ayarı var. Extreme mod en hızlısı ama üretici sitesinden görüntüyü bozabileceğini belirtmişler o yüzden suoer Fast modunda kullanıyorum şu an. Hiçbir ghosting sorunu yok. İkisi arasında 400 lira fark var. Ben Acer'ı iade edip Dell aldım size de öneririm.

Acer monitörde üst çerçevelerde bir miktar açıklık vardı. Bir de Acer'ın garantisi çok güven vermedi açıkçası. İlk aldığım Acer monitörde ekranın ortasında kırmızı ölü piksel çıktı. Amazon sağ olsun değişim yaptı. Değişimden gelen modelde monitör ayağında bir miktar yıpranma vardı sanırım önceden kullanılmış. Dell'e geçme sebebim sunduğu ölü piksel garantisi. Bu arada Dell'de 3 farklı hız ayarı var. Extreme mod en hızlısı ama üretici sitesinden görüntüyü bozabileceğini belirtmişler o yüzden suoer Fast modunda kullanıyorum şu an. Hiçbir ghosting sorunu yok. İkisi arasında 400 lira fark var. Ben Acer'ı iade edip Dell aldım size de öneririm.

Teşekkür ederim benim de fikrim bu yönde olacak gibi Gaming genden aldiniz degil mi? Ayrica 1ms te kullanmak için super Fast mod a alinca herhangi bir parlaklik veya renk kisilmasi mevcut mu?

Teşekkür ederim benim de fikrim bu yönde olacak gibi Gaming genden aldiniz degil mi? Ayrica 1ms te kullanmak için super Fast mod a alinca herhangi bir parlaklik veya renk kisilmasi mevcut mu?

Rica ederim. Ben monitörümü Hepsiburada'dan aldım Beta Plus teknoloji adlı satıcıdan. Super Fast modunun görüntüye ya da parlaklığa olumsuz bir etkisini görmedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı