Dell 7577 i5 7300HQ oyun sırasında 799MHz'ye düşmesi

Dell almayın aldırmayın bende de aynı bilgisayar var aynı sorun ısınmadan kaynaklı temizlemesini iyi ve sık yapmak lazım yoksa laptopun üzerinde yumurta pişirebiliyorsun.

Dell almayın aldırmayın bende de aynı bilgisayar var aynı sorun ısınmadan kaynaklı temizlemesini iyi ve sık yapmak lazım yoksa laptopun üzerinde yumurta pişirebiliyorsun.
Öyle olmasinin sebebi ucuz olması gayet normal ve tek fanli olmadığına şükretmek gerek.
Aynı bilgisayar bende de var benim sıckalıklarım 83'e kadar çıkıyor ama bende bu problem yok şey yapabilirsin arama yerine güç planını düzenle yaz oradan gelişmiş güç ayarlarına gel işlemci güç yönetiminde en düşük ve en yüksek işlemci durumunu 85 ya da 90 yapabilirsiniz.
Bu aralar geçti gibi açıkçası cok güç gerektiren biseyde oynamadim ama bi denemem gerek. Olay zaten sadece bende oldu anladığım kadarıyla donanimsaldir tahminimce

Öyle olmasinin sebebi ucuz olması gayet normal ve tek fanli olmadığına şükretmek gerek.

Bu aralar geçti gibi açıkçası cok güç gerektiren bir şeyde oynamadim ama bir denemem gerek. Olay zaten sadece bende oldu anladığım kadarıyla donanimsaldir tahminimce.

Bende dediğim problem yok ama ben çok fazla FPS düşmesi yiyorum.

Ardakaşlar uzun süre sonra sorunu çözdüm. BIOS'tan Intel SpeedStep'i kapattım ve işlemci şu anda gördüğüm kadarıyla maksimum 3200 yerine 2500e sabitleniyor ve hiç düşmüyor fpsdede düşmeler olmuyor. Isınma problemi olur mu bilmem ama onu da temizliğe özen göstererek olmamasını sağlıyıcağım. Eğer bir sorun olursa buraya güncellerim. İyi günler.

Geri
Yukarı