Dell Alienware AW2724DM vs Dell G3223D vs MSI G321Q

Bütçe
15.000 TL

BrtBlgc

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
2K IPS 32 inç
Selamlar. 2K, IPS, 32 inç civarı bir monitör arıyorum. Çoğunluk olarak hikayeli oyunlar oynuyorum. Ayrıca film, dizi ve video izlemek içinde büyük olmasını istiyorum. PS5'te bağlama durumum var. Bir kere alacağım yani 2 ay sonra satıp değiştirmek falan istemiyorum. Önerilere açığım.

Bence G321Q al gec. G3223D almak mantiksiz, G321Q hatta kontrast bakimindan daha iyi G3223D'den. G3223D'nin tek ustunlugu pivot ve yukseklik ayarinin olmasinin yaninda malzeme kalitesinin bir miktar daha iyi olmasi.

AW2724DM ne kadar bilmiyorum ama overpriced oldugundan eminim, ki buyuk monitor istiyorsan zaten 32" imkani varken 27" bakmana gerek yok.

Bence G321Q al gec. G3223D almak mantiksiz, G321Q hatta kontrast bakimindan daha iyi G3223D'den. G3223D'nin tek ustunlugu pivot ve yukseklik ayarinin olmasinin yaninda malzeme kalitesinin bir miktar daha iyi olmasi.

AW2724DM ne kadar bilmiyorum ama overpriced oldugundan eminim, ki buyuk monitor istiyorsan zaten 32" imkani varken 27" bakmana gerek yok.

bu nasıl sizce?

%90 hikayeli oynuyorum o yüzden büyük olmasın istiyorum da kararsız biriyim ne yazık ki, daha doğrusu almısken en dogrusu olsun istiyorum.
Hikayeli oyun icin buyuk olmasi daha iyi olur, deneyimledim ve gayet iyi oluyor. Odyssey 32" deneyimledim RDR2 oynamistim cok iyiydi.

@BrtBlgc 27GR83Q-B yerine VG27AQML1A veya G274QPX daha mantikli secimlerden.

AOC Q27g3xmn 27" vs Dell G3223Q 32" bu 2 monitör arasında kaldım. Şu anda.
Birisi 32" ve 4K digeri ise 2K ve 27" burada biraz is tercih meselesine kaliyor ama Q27G3XMN ile daha iyi bir goruntu kalitesi elde edersin cunku hem VA olmasindan oturu kontrast orani yuksek hem de 336 Zone Mini LED bir arka aydinlatma kullanmasindan oturu kontrast orani Local Dimming acildigi takdirde daha da yukselmekte olup HDR parlakligi 1000 nit civarina kadar yukselebilmekte. Bunlarin disinda SDR parlakligi ve renk gamutu da gayet iyi. G3223Q ise siradan bir Edge LED arka aydinlatmaya sahip oldugu icin kotu bir HDR performansi sunmasinin yaninda IPS olmasindan oturu bariz bir kontrast dusuklugu soz konusu. Bunun disinda renk gamutu olarak guzel, gecikme suresi olarak da guzel bir monitor. Ben Q27G3XMN alirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı