Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Limit konusunu ayarlayabilirsem bakalım hocam 3060 da alabilirim. Bir yandan 2800 lira ihtiyaç kredim var bir de bu 2800 olursa kasabilir diye endişeliyim. Tek iyi yan enflasyon zammı bakalım...

Umarim istediğiniz gibi olur hocam 3060 almanız çok daha uzun ömürlü olur sizin için.

Arkadaşlar Dell G15 5510 I5-10500H, GTX 1650 modelini kesinlikle önermiyorum. Laptop boştayken bile işlemcisi 60-65 derecelere yükseliyor. Ayrıca fanların hızını ayarlamazsanız onlarda çok gürültülü şekilde çalışıyor. GTA V gibi medium bir oyunda bile High-Very High grafiklerde 45-50 FPS anca alıyorsunuz ve hatta 8 GB RAM ile üstüne drop dahi yiyorsunuz. Amazon'da gördükten sonra fıyatının ucuzluğuna aldanıp benim gibi satın alma hatasını yapmayın. Buna 12.000 vermeyin de o parayla ne yapıyorsanız yapın. Ben ürünü 2 gün önce satın aldım, dün elime geçti ve bugün öğlen orijinal kutusuna paketleyip iade talebi oluşturdum. İnanın 1.000 - 2.000 TL fazla verip başka bir model alın Lenovo veya ASUS gibi bu bilgisayardan bin kat daha iyi. Yazdıklarımda hiçbir abartı veya haksız kötüleme yok. Tamamen ne tecrübe ettiysem sizlere onu yazıyorum. Gerisini siz düşünün. İyi akşamlar.

Macun değişimi vs için mi gelmişti?
Ekran için. Kusur vardı.

Arkadaşlar Dell G15 5510 I5-10500H, GTX 1650 modelini kesinlikle önermiyorum. Laptop boştayken bile işlemcisi 60-65 derecelere yükseliyor. Ayrıca fanların hızını ayarlamazsanız onlarda çok gürültülü şekilde çalışıyor. GTA V gibi medium bir oyunda bile High-Very High grafiklerde 45-50 FPS anca alıyorsunuz ve hatta 8 GB RAM ile üstüne drop dahi yiyorsunuz. Amazon'da gördükten sonra fıyatının ucuzluğuna aldanıp benim gibi satın alma hatasını yapmayın. Buna 12.000 vermeyin de o parayla ne yapıyorsanız yapın. Ben ürünü 2 gün önce satın aldım, dün elime geçti ve bugün öğlen orijinal kutusuna paketleyip iade talebi oluşturdum. İnanın 1.000 - 2.000 TL fazla verip başka bir model alın Lenovo veya ASUS gibi bu bilgisayardan bin kat daha iyi. Yazdıklarımda hiçbir abartı veya haksız kötüleme yok. Tamamen ne tecrübe ettiysem sizlere onu yazıyorum. Gerisini siz düşünün. İyi akşamlar.
Laptop alanında fazla bilgili değilseniz yardım alın. İlk olarak 8 ram var diyorsun ama drop da yiyorum diyorsun. İkinci olarak elinde ki model işlemci neredeyse 2 nesil eski bir işlemci. Performans ve ısınması muhakkak ileri geri olacak. 3. Olarak 1650 ve yine 8 ram ile yüksek- en yüksek ayarlarda oyunlar oynuyorum diyorsunuz. Çelişkili konuşuyorsunuz. Alırken buraya yazdıklarınızdan sonra foruma gelen yorumlara göre düşünceleriniz şekillendi gibi. Ben öyle bir şey hissetim çünkü. Ben de Dell g15 var evet ısınıyor mu ısınıyor. 60 70 derece oluyor mu oluyor ama bana bir zararı var mı şuanlık yok. Lütfen alırken kendi kullanımınız için alın. Başkası onu der bunu der iyice allak bullak olur. Bana da cihazın ısınıyor o var bu var diyorlar ama ben yine de memnunum. Önemli olan bizim düşündüklerimiz, başkasının ne hissettikleri değil ..

Son düzenleme:
Laptop alanında fazla bilgili değilseniz yardım alın. İlk olarak 8 ram var diyorsun ama drop da yiyorum diyorsun. İkinci olarak elinde ki model işlemci neredeyse 2 nesil eski bir işlemci. Performans ve ısınması muhakkak ileri geri olacak. 3. Olarak 1650 ve yine 8 ram ile yüksek- en yüksek ayarlarda oyunlar oynuyorum diyorsunuz. Çelişkili konuşuyorsunuz. Alırken buraya yazdıklarınızdan sonra foruma gelen yorumlara göre düşünceleriniz şekillendi gibi. Ben öyle bir şey hissetim çünkü. Ben de Dell g15 var evet ısınıyor mu ısınıyor. 60 70 derece oluyor mu oluyor ama bana bir zararı var mı şuanlık yok. Lütfen alırken kendi kullanımınız için alın. Başkası onu der bunu der iyice allak bullak olur. Bana da cihazın ısınıyor o var bu var diyorlar ama ben yine de memnunum. Önemli olan bizim düşündüklerimiz, başkasının ne hissettikleri değil ..
Hocam belki dediğiniz gibi drop sorunu +8 RAM eklentisi ile çözülebilir doğru ama daha kutusundan yeni çıkmış cihazın masaüstünde 65 derecede çalışması bana mantıklı gelmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz bunun için bilmiyorum. Sizin ürün kusurlu diyebilirsiniz ama bu konuda bir sürü insan bu ürünün ısınmasından şikayet etmiş.

Ve arkadaşlar, yavaş yavaş herşey ortaya dökülmeye başladı. İlk başta linç yedim, şimdi ise alan herkes bir sorundan bahsediyor. Kullanıp da hataları belirten başta @fatih murdock olmak üzere herkese teşekkür ederim.

Ayrıca yardım ettiği için @Artoria Pendragon'a da teşekkürler. Artık pek konuşulacak birşey kalmadı gibi. Herşey apaçık ortada. En azından Driver sorunu çözülse iyiydi.

Kimse o kadar para verip sorunlu cihaz kullanmak istemez bence, kullanmak isteyen kişi kullanabilir tabii ki.
Yani hocam düşünsenize 11.500 TL verip GTX 1650 ekran kartlı dizüstü bilgisayar alıyorsunuz içine işletim sistemi atıyorsunuz ondan sonra bilgisayarı bir açıyorsunuz daha masaüstü ekranındayken fanlar cayır cayır bağırmaya başlıyor işlemci desen daha arkada hiçbir şey açık değilken 60-65 derece arasında çalışıyor, gerçekten çok üzücü bence. Hayır insanlar şunu diyebilir yaz ayındayız bilgisayarlar ısınabilir diye tamam iyi hoş ama birincisi üstte sürekli tekrarladığım gibi ben bu ürünü daha dün aldım ve paketinden çıkardım, ikincisi de ben Ankara'da yaşıyorum ve şehrin soğuk diyerek nitelendirilecek taraflarında olmama rağmen bir laptop bu kadar çok yanmamalı bence. Bu sorunları tek ben yaşasam dersin ki "yahu bu cihazı 50 kişi almış tek sende sorun çıktı diye cihazı mı kötüleyelim?" ama işte durum öyle değil maalesef.
Dell bu cihaza majör bir güncelleme yapmadığı sürece alınmaz. 60hz oyun bilgisayarı bile 11.000 TL'ye satılırken 120 HZ bilgisayarın neden 11.499 TL'ye satıldığını anlamak biraz geç oldu ama foyası da ortaya çıktı. Çok yazık. En azından ürünü aldığım gibi 1 gün sonra iade ettim de zararımdan hızlı döndüm.

Şimdi herkes bu şartlar 10k üstü para veriyor bir laptoba. Ancak anlaşmamız gereken bir konu var. Bu ısınma sıcaklık meselesi çok kişisel. Ben şunu demiyorum bizim laptoplar da ısınma sorunu yok. Var ancak abartıldığı kadar yok. Mesela bir arkadaş boşta 85 90 dereceleri gördüğünü söyledi işte bu abartı bir sıcaklık özellikle boşta iken.
Şimdi sen pcyi açtığında bir DC bir Steam bir Chrome ıvır zıvır klasör açarsan zaten kafadan 50 55 derecelerddn başlar. Kendim bizzat deneyimledim. Kimisinde bu 55 derece de sabit kalır bizde ise 65 de sabit kalıyor :D bu da kanımca awcc uygulamasının çalışmamasından kaynaklanıyor. Ben bu laptobu alırken onlarca video izledim. İnanın ısınma sorunu olsa ben almazdım. Eski laptobum her ısınma da kapanıyordu artık illallah etmiştim.
Uzun lafın kısası ne kadar ekmek o kadar köfte. Sorunlar var mı var çözülebilir mi evet veya hayır ancak ben evet den yanayım. İyi geceler dilerim.

İyi geceler muhtemelen sizde daha problemler belli değilken aldınız cihazi o yüzden size bir şey demiyorum zaten, arkadaş yeni almış iade hakkida varken sıkıntı yaşayamasindansa iade etmesi daha iyi olur diye düşündüğüm için yazdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı