Dell G2724D vs MSI G274QPF-QD

Bütçe
10.000
Bence küçük gözüküyor konusunu aşmaya çalış. Teknoloji ilerliyor ve çözünürlükler gittikçe artacak. Alışmaya çalış ve görmezden gel. Yoksa monitör bulamazsın.
OSD menüsünü Türkçebilirdim. Dell'in ürünleri ülkemizde Dell'in desteği olduğu için çevrilmiş geldi. Sizin aldığınız monitörü tabii denemedim ama Dell'in bunu yapmaması üzücü.
Belki Alienware için yapmıyor da olabilir. Şahibeli bir konu. Düz olan modelinde acaba Türkçe var mı? Kullananlar cevaplasın. Türkçe olması lazım çünkü.

Yani sorun o değil skiller parti kenarlarda kalıyor çözünürlüğü büyüttüğüm için oyun esnasında ekranın ortasına baktığında göremiyorsun ve ortasına getirmek zorunda kalıyorsun ve zor oluyor alışmaya çalışacağım artık.
Evet ben de bana söylediklerinde öyle düşündüm ve monitörü alma nedenim zaten görüntü kalitesinden sonra OSD menüsünün Türkçe olması zaten. Bana da öyle söylediler üzmez denildi yani üzmeyeceğini düşündüm yoksa dediğin gibi alt modelini alabilirdim. Taş çatlasa kaç kelime Türkçe olabilir yani Türkçe diline çevirmek sorun olsun. 85 milyonluk büyük bir piyasası olan bir ülkede bence zaten yapılmalıydı. Aradım söyledim bakalım mail filan atacaklarını söylediler Dell'le konuşacaklarmış Cumaya kadar geri dönüş yapılacağını ilettiler. Umarım yapılır bende bu yüzden iade etmek istemem cidden.

Yani sorun o değil skiller parti kenarlarda kalıyor çözünürlüğü büyüttüğüm için oyun esnasında ekranın ortasına baktığında göremiyorsun ve ortasına getirmek zorunda kalıyorsun ve zor oluyor alışmaya çalışacağım artık.
Evet ben de bana söylediklerinde öyle düşündüm ve monitörü alma nedenim zaten görüntü kalitesinden sonra OSD menüsünün Türkçe olması zaten. Bana da öyle söylediler üzmez denildi yani üzmeyeceğini düşündüm yoksa dediğin gibi alt modelini alabilirdim. Taş çatlasa kaç kelime Türkçe olabilir yani Türkçe diline çevirmek sorun olsun. 85 milyonluk büyük bir piyasası olan bir ülkede bence zaten yapılmalıydı. Aradım söyledim bakalım mail filan atacaklarını söylediler Dell'le konuşacaklarmış Cumaya kadar geri dönüş yapılacağını ilettiler. Umarım yapılır bende bu yüzden iade etmek istemem cidden.

OSD menüsünü sık sık açıp hangi ayarları yapma ihtiyacı duyuyorsunuz? Ben de satın alacağım için soruyorum.

OSD menüsünü sık sık açıp hangi ayarları yapma ihtiyacı duyuyorsunuz? Ben de satın alacağım için soruyorum.

Pek bir ayar yapmadım Knight Online oynadığım için Game MOBA'ya aldım daha canlı göstersin diye diğer ayarların çoğunu anlamadım. Genelde girişleri değiştiriyorum sadece yani İngilizce olduğundan zaten çoğunu anlamıyorum.

Bilgilendirirsin. 👍

En son bilgilendirme bugün yaptığımdan beri zaten biraz üzdü 3 ay sonunda menüyü tam kavrayamağım için. İlk bilgilendirmem iyi olmadı zaten ne yazık ki. Umarım güncelleme ile çözülüyorsa hemen halledilir yapılır yoksa geri vermek istemem şahsen: S

MSI G274QPF, QD olmayan versiyonu fena olmayan bir fiyatta şu an. Yine kaldım Dell ile arasında. @Saint Lucia hocam ne dersiniz? Tekrara düşmüş olacağım kusura bakmayın.

Görüntü kalitesi arıyorsan ve OSD menüsü İngilizce sorun olmaz diyorsan Dell al oyun performansı diyorsan görüntü pek gerekli değil diyorsan MSI seç.

MSI G274QPF, QD olmayan versiyonu fena olmayan bir fiyatta şu an. Yine kaldım Dell ile arasında. @Saint Lucia hocam ne dersiniz? Tekrara düşmüş olacağım kusura bakmayın.

Düz modeli monitörden aşırı beklentisi olmayanların ve bütçesi belli bir seviyede olanların tercih edebileceği iş gören bir monitör. Kötü bir monitörden geciş yapacaksan her türlü beğenirsin. QD kadar renk aralığı yok. Hafif kısılmış bir monitör. Nasıl bir beklentin var ona göre değişir bu seçim.

Bu Dell olan monitörü ben de aldım. Ama kenarları özellikle beyazlarda karanlık gibi. 1-2 inceleme videosunda da böyle olduğunu gördüm. Sizde de böyle mi?

Geri
Yukarı