Dell G2724D vs MSI G274QPF-QD

Bütçe
10.000
Bu Dell olan monitörü ben de aldım. Ama kenarları özellikle beyazlarda karanlık gibi. 1-2 inceleme videosunda da böyle olduğunu gördüm. Sizde de böyle mi?

Bahsettiğiniz olayı anlayamadım. Karanlık gibi derken?

@Saint Lucia bu işin piridir :) Onun yorumlarını dikkate alarak bende bir Dell monitör sahibi oldum kendisine tekrardan teşekkür ediyorum aldığım model Dell G3223D 31.5 inç bu arada.

Teşekkürler güzel düşüncen için. G3223D hala göğüs kabartan bir monitördür. Zamanında alanlar çok şanslı. 👍

Bahsettiğiniz olayı anlayamadım. Karanlık gibi derken?

Teşekkürler güzel düşüncen için. G3223D hala göğüs kabartan bir monitördür. Zamanında alanlar çok şanslı. 👍
Bir reddit kullanıcısının fotoğrafı bu. Soldaki G2724D. Kenarına dikkatli bakarsan soluklaşma parlaklık düşmesi gibi bir durum var. Bende de durum böyle.

Dosya Ekleri

• dell-g2724d-left-vs-dell-s2721dgf-right-color-calibration-v0-dcai1al547sb1.jpg
    dell-g2724d-left-vs-dell-s2721dgf-right-color-calibration-v0-dcai1al547sb1.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 125
Bir Reddit kullanıcısının fotoğrafı bu. Soldaki G2724D. Kenarına dikkatli bakarsan soluklaşma parlaklık düşmesi gibi bir durum var. Bende de durum böyle.

Bana çok itici gelmedi durum. Dar açıdan bakıldığında eğer böyleyse biraz normal. Her açıda görüntü aynı olmuyor. Fakat bu durum her açıda ve her alanda oluyorsa sıkıntıdır.

Bana çok itici gelmedi durum. Dar açıdan bakıldığında eğer böyleyse biraz normal. Her açıda görüntü aynı olmuyor. Fakat bu durum her açıda ve her alanda oluyorsa sıkıntıdır.
Bu bir VA değil IPS paneldir. Ve IPS panellerde bu görüş açısı problemleri normal değil. Sırf kontrastı arttıralım diye panelle çok oynamışlar. Tabi herkesi rahatsız edecek diye bir problem yok ama beni rahatsız etti. Bende durum bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_20231201_150144.jpg
    IMG_20231201_150144.jpg
    30,7 KB · Görüntüleme: 117
Ben de Dell G2724D monitörünü satın aldım. USB-C to DP portundan bağladım. 165Hz'e çıkarttım. Ancak UFO Test'e girdiğimde şöyle bir hata alıyorum:
Unable to V-Sync. Try closing all apps and browser tabs.
Sistem: Dell 7577: i7-7700HQ, 1. GPU: Intel HD 630, 2. GPU: NVIDIA 1050 Ti

1701429331637.png

Bu bir VA değil IPS paneldir. Ve IPS panellerde bu görüş açısı problemleri normal değil. Sırf kontrastı arttıralım diye panelle çok oynamışlar. Tabii herkesi rahatsız edecek diye bir problem yok ama beni rahatsız etti. Bende durum bu şekilde.

VA panel değil IPS demene gerek yok. Düştüğün bir hata var IPS'lerde 178/178 yazıyor diye tamamıyla görüntüyü gösterebiliyor mu sanıyordunuz?
Buyurun Rtings'ten bakın buna. Her açıdan yapılan testler. Bu Dell'in testi. Ne derece görüntü kaybı yaşatıyor video halinde göstermişler. Köşelerde ki görüntü performansı ortada ki gibi olmaz. Delta E'nin renk dağılımı ile alakalı. Her panel aynı performansı veremiyor maalesef. Şu haliyle F/P bir ürün. Aman aman rahatsız ettiyse Dell ile görüşme yapın. Müşterisine değer veriyor. Belki değişim sağlarsınız.

1701432948247.png

Unable to V-Sync. Try closing all apps and browser tabs.

V-Sync aktif etmişsin. Kapat diyor kısaca. Gecikme yaşanmış.

Aktif etmedim aslında hocam. Hiçbir ayarı değiştirmedim. Edge tarayıcısında bu testte 165Hz alıyorum, diğerlerinde alamıyorum. Brave'de ise hiçbirinde alamıyorum.

Tarayıcı da desteklemiyor olabilir. Edge'de denerken hata vermediyse oradan yap testi. Fakat şu arkadaki yıldızlı temayı kaldır.

Geri
Yukarı