Dell G3 15 3590'da CPU boşta 80 derece

afrasiab

Hectopat
Yer
Fransa Provence 93
Selam forumdaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Dell laptop açılır açılmaz fanları Ultra performans modunda çalışmaya başlıyor. Core Temp üzerinden kontrol ettiğimde ise 60 dereceden başlıyor 70-90 arası değişiyor. Evet yanlış duymadınız boştayken bu sıcaklıklar. Şu an bunları yazarkende öyle ellerim yanıyor. Termal macun değişimi vs yeni yapıldı. Undervolt yaptığım halde böyle ThrottleStop indirdim bir sürü ayar denedim. Gerek forumdan gerek yabancı kaynaklardan izlemediğim yapmadığım UV ayarı kalmadı. Malwarebytes ile tarama yaptım Kaspersky ile tarama yaptım fakat hala aynı. Lütfen yardımcı olun ellerim yanıyor normal kullanırken bile. Ayrıca fan sesinden başım ağrıdı. ThrottleStop silip yeniden yükledim lütfen yapacağım şeyleri söyleyin en baştan undervolt yapmak istiyorum. Buna göre en uygun ThrottleStop ayarlarını yapalım hep beraber lütfen. Çünkü buraya konu açmadan önce çok uğraştım çok araştırdım çözümü bulamadım. En son size danışmak istedim. Ayrıca şu resimdeki eksik driverları nasıl indirip kurabilirim?
Özellikler:
i7-9750H
GTX 1660 Ti Max-Q
8 GB RAM.

t1.png

t2.png

t3.png

t4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürdüğünüz termal macun kaliteli bir macun muydu? Bende 10750H kullanıyorum servisin sürdüğü macun 1 gün geçmesine rağmen çok ısınıyordu. İnternetten güzel bir macun sipariş ettim sürdüm ve artık ısı sorunu çekmiyorum. Size de önerim stok macun kullanıyorsanız yeni bir macun sürün. Cihazın içini açıp bakmadan düzelecek bir soruna benzemiyor.

Undervolt konusunda ise core ve cache kısmını -85 mv yaptım ve gayet stabil. Daha fazla zorlayınca cihaz çöküyor. Ama her cihazın undervolt ayarı farklıdır oyüzden denemeniz gerek.

Sürdüğünüz termal macun kaliteli bir macun muydu? Bende 10750H kullanıyorum servisin sürdüğü macun 1 gün geçmesine rağmen çok ısınıyordu. İnternetten güzel bir macun sipariş ettim sürdüm ve artık ısınma sorunu çekmiyorum. Size de önerim stok macun kullanıyorsanız yeni bir macun sürün. Cihazın içini açıp bakmadan düzelecek bir soruna benzemiyor.

Undervolt konusunda ise Core ve cache kısmını -85 mv yaptım ve gayet stabil. Daha fazla zorlayınca cihaz çöküyor. Ama her cihazın undervolt ayarı farklıdır o yüzden denemeniz gerek.

Açıp bakacağım da servis öyle bir vida atmış ki açılmıyor. Garantiyi de bozmak istemiyorum. Bir sıkıntı var ama ne.
@erengore hocam sildim yeniden yükledim ThrottleStop programını ayarlar gitti.

Son düzenleme:
Açıp bakacağım da servis öyle bir vida atmış ki açılmıyor. Garantiyi de bozmak istemiyorum. Bir sıkıntı var ama ne.
@erengore hocam sildim yeniden yükledim ThrottleStop programını ayarlar gitti.
Ayarlarınızı kaydetmediyseniz gitmesi normaldir. Nasıl yardımcı olabilirim?

Böyle reis. Sağ alta bakarsan attığım ekran görüntüsünde sıcaklığın 61 ve 69 derece olduğu belli. Fanları Dell programından kontrol ettiğimde Ultra performans modunda çalıştığını görüyorum fakat durum bu. Boştayken bu dereceler :D. Bir de bu program görev çubuğundayken yeşilken mi açık oluyor kırmızıyken mi?

Dosya Ekleri

• 1635330468478.png
    1635330468478.png
    483 KB · Görüntüleme: 43
  • 1635330503861.png
    1635330503861.png
    340,7 KB · Görüntüleme: 31
Böyle reis. Sağ alta bakarsan attığım ekran görüntüsünde sıcaklığın 61 ve 69 derece olduğu belli. Fanları Dell programından kontrol ettiğimde Ultra performans modunda çalıştığını görüyorum fakat durum bu. Boştayken bu dereceler :D. Bir de bu program görev çubuğundayken yeşilken mi açık oluyor kırmızıyken mi?
Termal macunun hayatı kaymış hocam. Yenilemenizi şiddetle öneriyorum. Undervolt bu sistemi soğutur ama soğutması için iyi bir termal macun gerekir.

Cache'i -125 ayarlar mısınız? Donmazsa güzel şeyler yapabiliriz. Cache -125'te sorun yapmazsa Core'u da -125 yapın. Deneyin hemen hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı