Dell G315 nasıl sizce?

Daha fazla  
Merhabalar, aşağıda linkini bıraktığım cihazı almayı düşünüyorum lakin kafamda takılan birkaç soru var;

Acaba cihaz yeteri kadar soğutur mu? Sizce nasıl bir cihaz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop gayet güzel. İşlemciye undervolt yapılırsa çok güzel olur. Ayrıca Technopat YT sayfasında incelemesi var.
Çok oyun yüklüyorsanız ve depolanacak veriler çoksa 512GB yetmez kaldı ki perfonmansının düşmemesi için 50GB boş olması gerek diye biliyorum. Eğer ileride SSD/HDD upgrade izin vermiyorsa taşınabilir SSD/HDD alın. USB çıkışından gitmememesi için de çoklayıcı öneririm.
İçerisinde Linux Ubuntu var. Windows 10 kurmalısınız eğer oyun oynayacaksanız.

Laptop gayet güzel. İşlemciye undervolt yapılırsa çok güzel olur. Ayrıca Technopat YT sayfasında incelemesi var.
Çok oyun yüklüyorsanız ve depolanacak veriler çoksa 512GB yetmez kaldı ki perfonmansının düşmemesi için 50GB boş olması gerek diye biliyorum. Eğer ileride SSD/HDD upgrade izin vermiyorsa taşınabilir SSD/HDD alın. USB çıkışından gitmememesi için de çoklayıcı öneririm.
İçerisinde Linux Ubuntu var. Windows 10 kurmalısınız eğer oyun oynayacaksanız.

Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum, birden fazla çok oyun oynayan biri değilim taş çatlasa sabit 3 4 oyunum var onun haricinde oynamıyorum. Genellikle adobe ürünlerini kullanacağım ve bende xpg 8200 pro 512 gb ssd mecvut, eğer bilgisayarda 2.bir ssd yi takabiliyorsak onu da takacağım onun haricinde hdd mevdut, tüm yedeklerimi ona alacağım. An itibariyle siparişimi verdim umarım pişman olmam :)

Ben de aynı ürünün siparişini dün sabah geçtim umarım bazı sayfalarda söylenen soğutma problemi doğru değildir.

nerede bahsetmişler hocam o sorunlardan ? birde hepsiburada.com üzerinden mi sipariş geçtiniz ?
ekranı 60hz mi?

satın aldığım satıcı gittigidiyor mağazasında 144hz olarak belirtmiş ama incelemelerde 60 hz olarak görünüyor.

Dell laptoplar gayet iyi Inspiron 3593 modelini kullanıyorum. Uygulamanın adıdell Power Manager olması lazım. Fan hızını kontrol edebilme, adaptöre bağlı kullanabilme seçenekleri var. Çoğunlukla şarjda kullanacak iseniz AC ağırlıklı seçtiğiniz zaman batarya ömrü kısalmıyor ve pil sağlığını görebiliyorsunuz. Uzun oldu kusura bakmayın :D
Uykulu olduğum için düzgün de yazamamışım :D

Dell laptoplar gayet iyi Inspiron 3593 modelini kullanıyorum. Uygulamanın adıdell Power Manager olması lazım. Fan hızını kontrol edebilme, adaptöre bağlı kullanabilme seçenekleri var. Çoğunlukla şarjda kullanacak iseniz AC ağırlıklı seçtiğiniz zaman batarya ömrü kısalmıyor ve pil sağlığını görebiliyorsunuz. Uzun oldu kusura bakmayın :D
Uykulu olduğum için düzgün de yazamamışım :D

Teşekkür ederim yorumunuz için :)
Ben de aynı ürünün siparişini dün sabah geçtim umarım bazı sayfalarda söylenen soğutma problemi doğru değildir.

selam, ürün bana az önce geldi fark ettiğim şey ürün 60 hz diyorlardı 120 hz olarak geldi saçma bir şekilde :D ubuntu yüklü şuan, windows kurup tekrar kontrollerimi yapacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı