İnceleme Delux KS100

Herkese selam. Bir süredir ucuz bir bütçe ile yedek olarak almak için red Switch bir klavye arıyordum. @MuratTheFounder hocamız KS100 modelini önerdi. Fiyatı da iyi gelince hemen sipariş ettim. Fakat forumda incelemesi olmadığı için almak isteyen arkadaşlara rehber olması açısından bu konuyu hazırlamak istedim.

Alışveriş:
Ürünü Amazon üzerinden satın aldım. 770 TL gibi bir fiyatı vardı. Gümrük vb. vergiler ile 900 TL'ye denk geldi. Ben Prime ile aldığım için kargo ücreti çıkmadı fakat normal alımlarda 220 TL civarı bir kargo ücreti de vardı. 12 Ocakda siparişi verdim. Sipariş Almanya'dan çıkıp Hollanda'ya gitti daha sonra da Türkiye'ye geldi tam olarak bugün de elime ulaştı. Kargo firması kolay gelsin idi.

Genel bakış:
-Klavye Type-C bağlantısı ile bilgisayara bağlanmakta. Başta kutudan kablo çıkmıyor sanıyordum fakat kutunun içinden çok kaliteli bir kablo çıktı.
-Bu klavyeyi yedek olarak aldığımı başta söylemiştim. Ana kullandığım klavye tuşları tam profil olduğu için klavyede basmayı tam algılayamıyorum fakat bu zaman ile kullanıma bağlı olarak değişecektir.
-Klavyenin arka ışıkları tek renk beyaz driver ı üzerinden modları değişebiliyor. Bu açıdan beyaz setuplara çok uyumlu gözükecektir.
-Klavye üzerinde Türkçe harfler yok fakat ezbere klavye kullanımlarında bu çok da bir sorun yaşatmamakta. Tek sorun enter tuşu çok küçük geliyor şahsen(fotoğraflarda görüntüsü mevcut). Sol üstteki ses tekerleğine gelecek olursak bilgisayara ilk bağladığımda ses açma ve kısma işlevini yerine getiriyordu fakat şu anda sola çevirince ğ sağa çevirince ü harflerini basmakta. Bu tekerleği çok kullanmayacağım için böyle olması çok da umurumda değil.

Bana göre eksileri:
-Tuşlar yarım profil olduğu için basma hissiyatı çok garip geliyor.
-Enter tuşu küçük olduğu için basmak bazen zor oluyor.

Bana göre artılar:
+Sesi çok hoş
+Fiyatına göre tam boy bir red Switch olması.
2635f8b3-9471-4235-b8d2-99641dae4bf6.jpg
18b984d7-e2fb-411c-868e-99b6499a89a3.jpg
4b354209-a23d-4cab-bb45-1caadcad9f53.jpg
83eac3f3-0f26-49eb-9941-cfeb3b0d486e.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba öncelikle. Yazınıza istinaden ben de uygun fiyatlı bir şekilde bu ürünü aldım. Driverını kurdum ancak programda herhangi bir atama tuş ataması yaparken ya da klavye ışıklarını değiştirirken hata veriyor. "Update settings failed! " diye bir error şeklinde. Sizde de bu durum oldu mu acaba?

Hiç bu şekilde bir hatayla karşılaşmadım. Designer yazan driver ı mı indirdiniz? Diğerlerinde ayar yaparken sıkıntı çıkabiliyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı