İnceleme Delux M820 PAW3335 kablosuz fare

Geçenlerde farklı bir forumda indirimini gördüm ve şaşırdım. Bu fiyata nasıl 3335 sensör, GM 8.0 Switch, ttc encoder, PTFE skatez ve en önemlisi böylesine kaliteli yapı kalitesi ile geliyor? Diye sordum.
Sonrasında beyaz rengi stokta olmadığı için almadım. Yaklaşık 1 gün sonrasında akşam vakitlerinde 1 adet beyaz stoklara girdi, beyaz stok geldiği için satın aldım (keşke almasaydım).

WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.11.55.jpeg

Öncelik ile farenin beğendiğim ve almaya sebebiyet veren önemli özelliklerine değineyim;
  • PixArt paw 3335 Wireless 1000Hz sensör.
  • Kailh GM 8.0 80 milyon Switch.
  • ttc red yan buttonlar.
  • ttc white 2 milyon roll scroll.
  • PTFE tiger ortak üretimi skatez.
  • 78 gram ağırlık (benim farem 113gr. Olduğu için ben hafif olarak değerlendirdim).
  • paracord kablo (kablo çok iyi).
  • değiştirilebilir üst kabuk, delikli 79gr. Deliksiz 78gr.
  • küçük yapısı, çok beğenilen Orochi V2 ile aynı.
Şimdi ise farenin nefret ettiğim ve iade etmeme neden olacak olan problemlerine değineyim;
  • sensör problemi, oyun oynarken imleç ufak hareketlerde mikro titreme yapıyor.
  • sensor etrafındaki skatezin yüksekliği yüzünden fare dengesiz.
  • deliksiz kabuk yamuk.
  • deliksiz kabukta sol Switch'e tam basmadan algılamıyor.
  • deliksiz kabukta sallanınca ses problemi var.
Gelelim asıl probleme;
Farenin sensöründe problem var. Yuvarlak çizmeye çalıştığınızda kare benzeri bir çizim ortaya çıkıyor.
Sekiz çizildiğinde sanki LED tabeladaki köşeli sekiz edasıyla bir çizim ortaya çıkıyor.
Google'dan örnek vereyim; en son sekmeden ilk sekmeye giderken hafif bir eğim ile gittiğinizde fare bunu algılamıyor ve sanki Motion Sync varmış gibi çiziyor.
Windows'ta en sağ alttan en sol üste bir hareket yaptığınızda, hareket sol üstte değil orta alanın biraz solunda bitiyor.

WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.11.53 (1).jpeg

Şu an yazıyı yazarken yanlış yazdığım kelimelere doğru imleci götürürken fare hareket hatası yapıyor.
İade etmek istediğimde 128TL gibi bir kargo fiyatı istiyor Amazon, gerçekten tuhaf bir durum.

Hocam bende aldım belki hatırlarsınız bende de yazılım çalışmıyor herhalde ışıkları değiştiriyom olmuyor benim de deliksizde sağ tık değişik ses çıkartıyor bazen.

Zaten 3335 sensörü görünce uzaklaşmak gerekiyordu, fiyatına ve özelliklerine aldanıp aldık.
Fakat şöyle bir durum var, şu an ben fareyi modlayarak ortalama 68 gramlara indirdim(hassas tartım kargoda o gelince net bilgi ve konu açacağım). Farenin içerisinde gelen 500mAh 3.7v pil zaten 80-90TL,
GM 8.0'lar 90TL, skatezler 120TL, encoder 100TL, shape 200 TL'den fazladır, 3335 PCB 8Cm'e 4cm 300+TL.

Amazon sağ olsun bu saydıklarım bedavaya geldi, benim için problem yok ama normal kullanıcılar için
Pek iyi bir ürün değil. Alınabilir durmuyor ve fiyatının neden bu denli düşük olduğunu anlamış olduk.
Zira sensör'de tarama problemi var, hassas bir tarama yapmıyor. FPS oyuncularını üzebilecek seviyede
Bir problem. Fakat FPS dışında bal gibi hafif bir PCB.

Ben şimdiden farenin üzerindeki batarya, Switch, encoder ve skatez gibi şeyleri kendi aktif kullandığım ve ağırlık azaltma yaptığım HyperX dart fareme aktarıyorum. İleride 3335 PCB üzerinde 3D Printer'den bir finalmouse ultralight Shape'si bastıracağım. Sonuçta bedava Wireless PCB bulmuşum, değerlendireyim.

Zaten 3335 sensörü görünce uzaklaşmak gerekiyordu, fiyatına ve özelliklerine aldanıp aldık.
Fakat şöyle bir durum var, şu an ben fareyi modlayarak ortalama 68 gramlara indirdim(hassas tartım kargoda o gelince net bilgi ve konu açacağım). Farenin içerisinde gelen 500mAh 3.7v pil zaten 80-90TL,
GM 8.0'lar 90TL, skatezler 120TL, encoder 100TL, shape 200 TL'den fazladır, 3335 PCB 8Cm'e 4cm 300+TL.

Amazon sağ olsun bu saydıklarım bedavaya geldi, benim için problem yok ama normal kullanıcılar için.
Pek iyi bir ürün değil. Alınabilir durmuyor ve fiyatının neden bu denli düşük olduğunu anlamış olduk.
Zira sensör'de tarama problemi var, hassas bir tarama yapmıyor. FPS oyuncularını üzebilecek seviyede.
Bir problem. Fakat FPS dışında bal gibi hafif bir PCB.

Ben şimdiden farenin üzerindeki batarya, Switch, encoder ve skatez gibi şeyleri kendi aktif kullandığım ve ağırlık azaltma yaptığım HyperX dart fareme aktarıyorum. İleride 3335 PCB üzerinde 3D Printer'den bir finalmouse ultralight Shape'si bastıracağım. Sonuçta bedava Wireless PCB bulmuşum, değerlendireyim.

Ben de iade ettim normalde karşıyım böyle ürün bizde kalsın parası gelsin ama cidden sıkıntılı yani
Benim de parayı gönderecekler ürün sizde kalsın dendi.

@Pxn hocam siz hangi parçaları sökerek gram azaltma işlemi yaptınız yardımcı olma imkanınız var mı?

Son düzenleme:
@Pxn hocam siz hangi parçaları sökerek gram azaltma işlemi yaptınız yardımcı olma imkanınız var mı?
[/QUOTE]
Ben 68 grama dusurebildim. USB tutucu, RGB halkası vb. şeyleri yankeski ile kestim. Gayet sağlam ve hafif bir yapıya kavuştum.

Ben de iade ettim normalde karşıyım böyle ürün bizde kalsın parası gelsin ama cidden sıkıntılı yani
Benim de parayı gönderecekler ürün sizde kalsın dendi.

Hocam ben de satın aldım işin garibi usb alıcısı bozuk galiba kablosuz çalışmıyor.İade başlatmıştım etiket vs.çıkarma işlemi,kargo parası falan çıktı,iadeden vazgeçtim elimde patladı ürün.İlk defa bu kadar mağdur oldum bir internet sitesinden.

Hocam ben de satın aldım işin garibi USB alıcısı bozuk galiba kablosuz çalışmıyor. İade başlatmıştım etiket vs. Çıkarma işlemi, kargo parası falan çıktı, iadeden vazgeçtim elimde patladı ürün. İlk defa bu kadar mağdur oldum bir internet sitesinden.

Sizin gibi alıp iade eden sayıcı çok olduğu içindir insanlar alıyor kutuyı açmdadan iade ediyorlar.
Reset attım alltaki tuşa uzun basın ardından 2.4 GHz seçip USB takıp deneyin.

Geri
Yukarı