Demir çelik fabrikasında çalışır mısınız?

Alfirk

Kilopat
Türkiyenin ilk 15 büyük fabrikası içindeki büyük bir demir çelik fabrikası.

Sabah 08.30 akşam 16.30
Yemek servis diğer imkanlar var.
En iyi bölümde bakımcı olarak çalışır mısınız?
Sürekli ter, sıcak, kaynak, gres yağları ve çekiç...

Ben bilmiyorum alışır mıyım ama severek yapamıyorum. Sanayi sanki bana göre değil.

Şöyle bir süpermarkette, kırtasiyede herhangi bir esnafın yanında çalışmayı tercih ederim temiz temiz gidip gelmek.

Evet, size tam şu diyemem ama iyi parası çok şükür.

Yani böyle bir ortam mı tercih edersiniz yoksa avm, kırtasiye, özel güvenlik falan mı?

Parasına göre seçerim ben mesleği, zorluğuymuş falan çok umurumda olmaz. Sıkılıp basit bir iş yapmaktansa zor bir iş yapmayı yeğlerim.

Evet, size tam şu diyemem ama iyi parası çok şükür.

Yani böyle bir ortam mı tercih edersiniz yoksa avm, kırtasiye, özel güvenlik falan mı?
"Benden bir nane olmaz, insanlarla uğraşamam" diyorsan demir fabrikasından devam et, mesai saatleri iş koşulları falan belirli sonuçta ama yorucu.

Diğer hizmet sektörleri demir fabrikası kadar yormaz ama kafanı zorlar müşteriler yüzünden, bir de iş yerindeki çalışanlar sorunluysa çekemezsin orayı hiç.

Geçen sene kısa süreliğine garsonluk yapmıştım, müşterilerden birini döverim diye çıktım oradan.
Günde 10-12 saate asgari ücret, günün çoğunda ayaktasın, yemek mevzusunu sorarsan orada ne bulursam yiyip içiyordum.
İki katlı mekandı, üst kata tabak-çatal indirip çıkarması ve mutfaktan pide indirmesi yoruyordu o kadar.
"Yine garsonluk yapar mısın?" diye sorarsan, yaparım elbette ama uzun süreli yapılacak bir iş değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı