Depremi HAARP mı yaptı?

Bak dostum koskoca ABD seni geriye götürecek olsa bu yöntemi seçmez bana inan, bu fay hatlarını tetiklemek için çok ileri bir teknoloji lazım, senin okudukların komplo teori diyorum ben.
O kadar çok video izleyip birşeyler okudum ki, inanın hepsine inanasım geliyor psikolojik olarakta iy değilim.

Arkadaşlar TikTok bununla çalkanıyor resmen görüyorum, insanalarda şüphe uyandıran şey 99 depreminde de bunun gelmesi her depremden önce bu geliyormuş, artık ne yaptılarsa faya dokundurmuşlar diyorlar gerisi geldi diye.
(Bu benim fikrim değildir)

Bunun gibi bir sürü haber var. Bu doğru mu? Bana pek gerçekçi gelmedi.

Mümkündür. Amerika'nın aynı pozisyonda, aynı tip gemi ile gelip 99 Depremini körüklediğine dair deneme çalışmaları yaptığı iddiaları mevcut. Aynı şekilde günümüz için kağıthanede faysız bölgede yaşanılan deprem üstüne, seyrek birikim boşaldığı bölgede art arda yaşanan sek depremler 500 yılın birikimini boşalttı. Doğu tarafı deprem bölgesi mi, tabii ki ancak deprem sıklığının tarihte dinozor çağı ile kapıştığı bu dönem için ucube astroloji yorumları misali gezegenlere bağlamak asıl mantıksızlıktır.
Haarp mantığını açıklayan bir belgesel vardı şu an aklımda değil. Bulursam atarım. Ancak haarp deprem tetikleyicidir. Deprem oluşturucu değil. Biriken kuvveti yumuşak adımlarla sıfıra indirgemeye çalışan çalışmaları olduğu iddiası mevcuttur ve sanırım en inanılası delil budur. Aksi halde bir deprem oluşturmak için biriken enerji kadar enerji üretilmesi gerektiğini nereden bildiğinizi sormayacağım sayın uranüs profesörleri.

Mümkündür. Amerika'nın aynı pozisyonda, aynı tip gemi ile gelip 99 Depremini körüklediğine dair deneme çalışmaları yaptığı iddiaları mevcut. Aynı şekilde günümüz için kağıthanede faysız bölgede yaşanılan deprem üstüne, seyrek birikim boşaldığı bölgede art arda yaşanan sek depremler 500 yılın birikimini boşalttı. Doğu tarafı deprem bölgesi mi, tabii ki ancak deprem sıklığının tarihte dinozor çağı ile kapıştığı bu dönem için ucube astroloji yorumları misali gezegenlere bağlamak asıl mantıksızlıktır.
Haarp mantığını açıklayan bir belgesel vardı şu an aklımda değil. Bulursam atarım. Ancak haarp deprem tetikleyicidir. Deprem oluşturucu değil. Biriken kuvveti yumuşak adımlarla sıfıra indirgemeye çalışan çalışmaları olduğu iddiası mevcuttur ve sanırım en inanılası delil budur. Aksi halde bir deprem oluşturmak için biriken enerji kadar enerji üretilmesi gerektiğini nereden bildiğinizi sormayacağım sayın uranüs profesörleri.
Ne kadar enerji gerektiğini, fayın boyutu, şekli ve yayılımı ile hesap yapılabilir. Olmayan bir makineye inanıpta çıkıp dünyaca kabul görmüş Celal hocaya inanmayıp, böyle makinelere inanan olarak sizi tebrik ederim, bu kafayla daha çok deprem bina yıkar, insanlar ölür, siz de "Moruq bizi kıskanıyolar" dersiniz.

Cahilliği bir kenara bırakın. Komplo teorilerine ödün vermeyin. Şu an yalan haberlere inanıp ortalık karıştırmak yapılacak en son şey. Türkiye deprem bölgesi. Her deprem olduğunda birileri mi yaptı diyeceğiz? 99 depremini de bir tane kayık yapmıştır.

Sorgulanması gereken neden deprem olunca bu kadar insan ölüyor ve gereken yerlere hala yardımlar neden ulaşmadı. Bunun hesabını yaralar sarıldığında sormazsak aynı tabloyu yine yaşarız. Ortada hiç hazırlığı olmayan bir hükümet var. Mevcut tablonun sorumlusu onlar.

Bu ülkede deprem olur. Olmaya da devam edecek. Önemli olan olduğu zaman Japonya gibi kayıplar yaşanmadan atlatılması. Ev denetimleri sıfır. Eski veya yeni farketmeksizin evler kağıt gibi. Akıllarını başlarına alsınlar. Kader kısmet diyerek geçiştirilemez bu ihmalkârlık. Her olayda Allah'a sığınılmaz. Nasıl hasta olduğumuzda hem dua edip, hem de doktora gidiyorsak, bu durumlarda da önce tedbir alıp yıkılmayacak binalar yapılmalı. Sonra da dualar edilir. Dolar yükseliyor Allah'tan, deprem oluyor Allah'tan, insanlar ölüyor Allah'tan, ben artık bu kafalardan çok sıkıldım. Beyinleri çalıştırma vakti geldi de geçiyor bile.

Haarpa inanmak bilimi yok saymaktır. Haarpa inanmanın kadercilikten farkı yoktur. Japonya da bizden daha büyük depremler olurken ölü sayısı yok nerdeyse. Sorun haarp değil. 99 yılından beri önlem almayan bizlerde. Deprem vergisi ile çürük yol, apartman yapan müteahhitlerde, buna göz yumanlarda.

Ne kadar enerji gerektiğini, fayın boyutu, şekli ve yayılımı ile hesap yapılabilir. Olmayan bir makineye inanıpta çıkıp dünyaca kabul görmüş Celal hocaya inanmayıp, böyle makinelere inanan olarak sizi tebrik ederim, bu kafayla daha çok deprem bina yıkar, insanlar ölür, siz de "Moruq bizi kıskanıyolar" dersiniz. :D
Kanka benimde aklıma yattı her depremden önce bunun ol ası kafa karıştırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı