Depremlerden dolayı uyuyamıyorum

SeymenFX

Decapat
Yer
İzmir/Buca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel Core i5 11400h Ekran Kartı: GeForce GTX 1650 4 GB Ram: Crucial 2x8 16 GB DDR4
Meslek
Tavuk Döner Kaçakçılığı
İzmir'de 6.9 büyüklüğünde deprem olmuştu aradan 2 yıl geçmesine rağmen daha yeni onun bende yarattığı korkuları yenmeye başladım. Fakat dün gece yine deprem oldu 4.9 büyüklüğünde ve gece olduğu için daha da korkutucu oldu. Şimdi hiç uyuyamıyorum sürekli deprem olacakmış gibiyim bilgisayarın başında bile oturamıyorum ayakta hazır bekliyorum. Kendimi nasıl rahatlatabilirim? Bir psikoloğa gitmeli miyim?

Hocam takıntı haline gelmiş sizde psikoloğa gidebilirsiniz ya da kafanızı başka şeylere meşgul edin.
Evet hocam psikoloğa gideceğim. Oyun oynuyorum, dizi izliyorum fakat aklımdan çıkmıyor deprem korkusu. Ne izlediğim diziden bir şey anlıyorum ne de oynadığım oyundan.

İzmir'de 6.9 büyüklüğünde deprem olmuştu aradan 2 yıl geçmesine rağmen daha yeni onun bende yarattığı korkuları yenmeye başladım. Fakat dün gece yine deprem oldu 4.9 büyüklüğünde ve gece olduğu için daha da korkutucu oldu. Şimdi hiç uyuyamıyorum sürekli deprem olacakmış gibiyim bilgisayarın başında bile oturamıyorum ayakta hazır bekliyorum. Kendimi nasıl rahatlatabilirim? Bir psikoloğa gitmeli miyim?

Evinizde abiminiz falan veya kardeşiniz varsa beraber oturun bilmem çocukuluğumdan beri dünya yansın umurumda olmaz benim keyfimi bozmasın yeter mantığında bir insanım sakin olun ölmezsin ağır bir deprem olmazsa ve binanız sağlamsa.

Geri
Yukarı