Depresyonda mıyım?

ofsaytkaan31

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3500, GTX 1650, 16GB RAM
Meslek
Öğrenci
Hiçbir şey yapasım gelmiyor, sürekli düşünüyorum, sürekli geçmişi düşünüp hüzünleniyorum, gelecek hakkında endişelerim var, cinsel isteğim bile azaldı. Depresyonda mıyım diye korkuyorum.

Hiçbir şey yapasım gelmiyor, sürekli düşünüyorum, sürekli geçmişi düşünüp hüzünleniyorum, gelecek hakkında endişelerim var, cinsel isteğim bile azaldı. Depresyonda mıyım diye korkuyorum.

Foruma yazman kadar, insanların çıkarımda yapması kadar saçma bir şey yok. Şüphen varsa uzman yardımı al. Buradaki insanların çoğu öyle bir eğitim almadı. İnternet'den pisikolojik hastalıkları araştırıp, tüm belirtileri bende var deyip, kendi kendine tanı koyan insanlar geldi aklıma.

Hocam ergenlikteyseniz şu an gayet normal bir süreçtesiniz bunu bende yaşadım bayağı ağır şekilde Full ders çalışıyordum gece gündüz hiçbir şey yapasım gelmiyordu herkes farklı geçiriyor güvendiğiniz bir ebeveynizle konuşun bence anne baba abla olabilir. :)

Hocam ergenlikteyseniz şu an gayet normal bir süreçtesiniz bunu bende yaşadım bayağı ağır şekilde Full ders çalışıyordum gece gündüz hiçbir şey yapasım gelmiyordu herkes farklı geçiriyor güvendiğiniz bir ebeveynizle konuşun bence anne baba abla olabilir. :)

Ergenlikteyim ama 1 ay önce bunların hiçbiri yoktu. 1 aydır her günüm düşünerek geçiyor.

Ergenlikteyim ama 1 ay önce bunların hiçbiri yoktu. 1 aydır her günüm düşünerek geçiyor.

Hocam aynısı bende de vardı size önerim kafanızı meşgul edin resim çizin bir oyun oynatın çok kötü geçiyor dürüst olacağım sonra hepsi düzeliyor zaman geçtikçe biraz zaman verin kendinize dediğim gibi bir aile üyeniz ile konuşun :)

Hocam arkadaşın bir sıkıntısı var demek ki forumda belki bunu yaşayanlar vardır birileri çıkıp evet böyle idi şöyle şöyle yaptım önerim var sende yap belki düzelir demek çünkü arkadaşın yaşadıklarını tıpatıp aynısını yaşadım.

Hocam aynısı bende de vardı size önerim kafanızı meşgul edin resim çizin bir oyun oynatın çok kötü geçiyor dürüst olacağım sonra hepsi düzeliyor zaman geçtikçe biraz zaman verin kendinize dediğim gibi bir aile üyeniz ile konuşun :)

Hocam arkadaşın bir sıkıntısı var demek ki forumda belki bunu yaşayanlar vardır birileri çıkıp evet böyle idi şöyle şöyle yaptım önerim var sende yap belki düzelir demek çünkü arkadaşın yaşadıklarını tıpatıp aynısını yaşadım.

Dedikleriniz bir nebze iyi hissettirdi hocam sağ olun.

Aynı durum bende de var gelecegimi de düşünmeyi bıraktım şu an hayatta kalmaya çalışıyorum cinsel isteğe gelirsek cinsel hiçbir şey düşünmüyorum biri sevdigini söylese bile dalga geçtigini düşünüyorum.

Aynı durum bende de var gelecegimi de düşünmeyi bıraktım şu an hayatta kalmaya çalışıyorum cinsel isteğe gelirsek cinsel hiçbir şey düşünmüyorum biri sevdigini söylese bile dalga geçtigini düşünüyorum.

Peki sürekli birini düşünmek de var mı sizde?

Arkadaşlar bu sürecin doğal bir parçası bu durum belki 1 ay sürer belki 2 4 ay sürer sadece tavsiyem aileniz ile konuşun kendinizi iyi hissetmenizi sağlar not: Doktora giderseniz büyük ihtimal size 1 2 soru soracak antidepresan verip geçicekler ve bu ilaçlar gerçekten bağımlılık edici etkilere sahip önerim sadece ailenizden bir üyeyle konuşun rehber öğretmeninizde olabilir okuldaki.

Peki sürekli birini düşünmek de var mı sizde?

Hayır yok genelde sevgi hissetmiyorum yani umurunuzda olur mu bilmiyorum bir kız elimi tutsa ya da sevdigini söylese kalbimde sıcaklık ya da sevgi oluşmuyor bu herkeste olmaz sende de varsa ve cinsellikten çok uzaksan buna aseksuellik deniyor yanlışım varsa düzeltin.

Not: Yanlış anlaşılmasın 2 cins e de ilgi duymuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı