Depresyondan nasıl çıkılır?

Depresyon dediğin şey çok daha farklı.

Kimi yaşanmışlıklarından, kimi genetik olarak yatkın olduğu için girebilir.
Küçük yaştan beri şahit olduğum olaylar yüzünden tahminen 5.sınıftan 8.sınıfın sonuna kadar çok ağır depresyondaydım. Şu an yeni yeni çıkmaya başladığımı düşünüyorum, ki ailemin ihmalkarlığından ötürü bir destek almadım. Okuduğum çoğu belirti ortaokul halime uyuyor, değersiz hissetmek, hiçbir şey yapamamak v.s...

Demem o ki, depresyon dediğiniz şey bunalımdan ibaret. Depresyon daha ağır bir olaydır.

Son 2 yıldır aşırı derecede üzüntü, stres, kaygı, pişmanlık, suçluluk hissi, yetersizlik hissi ve gelecek kaygısı var. Önceden zevkle yaptığım aktiviteleri son 2 yıldır ya hiç yapmıyorum ya da isteksiz bir şekilde yapıyorum. Ben 2 yıldır kurtulamadım bundan, ve sanırım bunun tek çözümü gerçekten seven, değer veren birini bulmak.

Son 2 yıldır aşırı derecede üzüntü, stres, kaygı, pişmanlık, suçluluk hissi, yetersizlik hissi ve gelecek kaygısı var. Önceden zevkle yaptığım aktiviteleri son 2 yıldır ya hiç yapmıyorum ya da isteksiz bir şekilde yapıyorum. Ben 2 yıldır kurtulamadım bundan, ve sanırım bunun tek çözümü gerçekten seven, değer veren birini bulmak.
Hayır, o kişiyle de kavga ediyorsun. Sonra bitiyor. Tecrübeyle sabit.
Profesyonel destek al.

Durduk yere depresyona girdiğimi fark ettim. Deprem yüzünden sosyal hayatım da kalmadı. Nasıl çıkıyoruz bundan?

Profilindeki adamdan uzak durarak az da olsa depresyondan çıkabilirsin.😉 Şaka bir yana depresyondan çıkmak için mücadele verirsen hiçbir zaman kurtulamazsın. Depresyonu hayatının bir parçası olduğunu kabullen yeter.

Geri
Yukarı