Derdi minicik olan insanların derdi fazlaymış gibi sanması

Hikmet Benol

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İlla vardır böyle minicik bir derdi olsa sanki dünyanın en büyük derdi gibi sanan ya da hayat beni çok yordu diyen liseliler. Bunların sıkıntısı ne?
Hayatın güllük gülistanlık olsa bile böyle diyorlar. Ya da ben artık hayatı akışına bıraktım diyenler hayyattan bıkmış gibi tavırlar benimseyenler. Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz. Aramızda böyle olan var mı? Bunları görünce çekip köşeye dövesim geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin için küçük olan sorunlar bazıları için büyük sorun olabilir. Kişiden kişiye değişir. Mesala ben bilgisayarımda olan en küçük sorunu bile çok fazla kafaya takıyorum. Ama aslında alt tarafı bilgisayar. Ama hayalim buydu ve birdaha uzun süre yenisini alamayacağım. Bu yüzden benim için büyük sıkıntı. Ama belki senin için sorun olmaz.
Ayrıca bunu yaşa bağlamanızı hiç ama hiç doğru bulmuyorum. Son zamanlarda her şey yaşa bağlanıyor. Bu dediğinizi bir büyük yapınca dövesiniz gelmez tabii. Ama bunu yapan büyüklerde var. Anlamadığım şey ise büyüklerin yaptığını küçükler yapınca yok ilgi çekmek için yok havalı olduğunu sanıyorlar vs. çok saçma bence.

"Yaa of bilekliğimin modası geçti yeter artık bıktım bu hayattan"
490-254-1.jpg

9525718745138-1.jpg

images-1-1.jpg

Derdi küçükse niye bundan yakınsın? Veya niye dile getirerek daha çok kendini üzsün? Bence her bünyenin kaldırabileceği acı ve doz farklıdır. Olaya böyle basit bacakasak eğer o zaman sigara içip mutsuzluğa tahammül edemiyen insanların hepsi de aynı kategöriye giriyor.. Ha dersen arkadaş aşırı ergen ve ne yaptığının o da anlamış değil, işte ona bir şey diyemem..

İlla vardır böyle minicik bir derdi olsa sanki dünyanın en büyük derdi gibi sanan ya da hayat beni çok yordu diyen liseliler. Bunların sıkıntısı ne?
Hayatın güllük gülistanlık olsa bile böyle diyorlar. Ya da ben artık hayatı akışına bıraktım diyenler hayyattan bıkmış gibi tavırlar benimseyenler. Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz. Aramızda böyle olan var mı? Bunları görünce çekip köşeye dövesim geliyor.
Bu dünyadaki en dertli insan benim. Benim de PC tozlanmadan dolayı ilk açılışta tak tak tak ediyor. Ama bynu takıyor muyum? Yoo. Yani PC'si işlemcinin çok ısınmasından dolayı kapanan insanlar, bunu çok dert edip büyütüyorsa gerçekten YUH!

Derdi küçükse niye bundan yakınsın? Veya niye dile getirerek daha çok kendini üzsün? Bence her bünyenin kaldırabileceği acı ve doz farklıdır. Olaya böyle basit bacakasak eğer o zaman sigara içip mutsuzluğa tahammül edemiyen insanların hepsi de aynı kategöriye giriyor.. Ha dersen arkadaş aşırı ergen ve ne yaptığının o da anlamış değil, işte ona bir şey diyemem..
Liseliler ve çok ergenler. Bir şey yokken bir şey varmış gibi yapanlar var.
9.sınıfa geçtim ve evet, öyle salaklar bizde çok var. "Tamam, dert etme." deyince de "Anlamıyorsunuz işte, kimse beni anlamıyor!" derler.
Gören de sanır ki acıların çocuğu. Kendilerini dertli sananlar boşuna kafa yoruyorlar ve çevresindekilere bence benimle ilgi kurun yapıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı