Ders çalışamamak

KARATECİ KEDİ

Hectopat
9. sınıfım bayağı bir konudan eksiklerim var ve 9. sınıfın neredeyse sonuna geldik konulardan eksik olmam beni korkutuyor ders çalışmam gerek ama ya başlamıyorum ya da başladıktan sonra 1-2 gün sonra bırakıyorum ders çalışma gibi bir alışkanlığım yok ne yapacağımı bilmiyorum. Yaşıtlarımın nasıl çalıştığını gördükçede içim içimi yiyor sen neden bir şey yapmıyorsun diyorum ama olmuyor. Çoğu kişi YKS için 9. sınıftan başlamalısın çalışmaya diyor bu olay beni daha da streslendiriyor.

Kendinize bir hedef koyun ve o hedefi tamamlayana kadar vazgeçmemeye şartlayın kendinizi. Eğer vazgeçerseniz ufak cezalar verin kendinize. (1 gün bilgisayarı açmamak gibi)

9. sınıfım bayağı bir konudan eksiklerim var ve 9. sınıfın neredeyse sonuna geldik konulardan eksik olmam beni korkutuyor ders çalışmam gerek ama ya başlamıyorum ya da başladıktan sonra 1-2 gün sonra bırakıyorum ders çalışma gibi bir alışkanlığım yok ne yapacağımı bilmiyorum. Yaşıtlarımın nasıl çalıştığını gördükçede içim içimi yiyor sen neden bir şey yapmıyorsun diyorum ama olmuyor :/
Ders çalıştığın ortamda dikkatini dağıtacak bir şey varsa onu oradan kaldır. Çalıştığın ortam sessiz olsun. Birkaç saat çalışırsın o zaman.

9. sınıfım bayağı bir konudan eksiklerim var ve 9. sınıfın neredeyse sonuna geldik konulardan eksik olmam beni korkutuyor ders çalışmam gerek ama ya başlamıyorum ya da başladıktan sonra 1-2 gün sonra bırakıyorum ders çalışma gibi bir alışkanlığım yok ne yapacağımı bilmiyorum. Yaşıtlarımın nasıl çalıştığını gördükçede içim içimi yiyor sen neden bir şey yapmıyorsun diyorum ama olmuyor. Çoğu kişi YKS için 9. sınıftan başlamalısın çalışmaya diyor bu olay beni daha da streslendiriyor.
Hocam bir kere rahatlayın. Stresle hiçbir şey yapamazsınız. Sıkıldığınızdan olabilir ders çalışırken dinlenecek müzikleri dinlerken çalışın yada sevdiğiniz müziklerle çalışın.

Hocam sorunuza cevap olmayacak ama bence bu kadar takmanıza gerek yok dersleri güzelce dinlerseniz yeter ben fen lisesinde okuyorum ama sınavların iptalinden sonra derse bile 15 kişi falan katılıyor kimse ders çalışmıyor. Ben yaz tatilinde her gün düzenli olarak çalışıp 9. sınıf konuları tekrar etmeye başlayacağım siz de benim gibi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı