Ders çalışırken sıkılıyorum ve anlamıyorum

Eğer matematikde bir konunun formülünü vs. öğrendiysen bir soru çözdükten sonra ironik bir şekilde mutlu oluyorsun ve çözmeye devam etmek istiyorsun bu da sıkılmayı ortadan kaldırıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçede falan sıkılmıyorum ama matematik aşırı sıkıyor anlamadığım zaman çıldırıyorum bırakıp oyuna giriyorum öyle rahatlıyorum. Bu durum nasıl giderilir?
Aynı benim durum. Birinden yardım istemelisin. Özel ders öğretmenin varsa kaç ders olursa olsun onunla çalışmalısın veya okulda teneffüste öğretmenine ayrıca sorman lazım. (Anne ve babanla da çalışabilirsin)

Beyin insanı hep konfor alanında tutmaya odaklanır, özellikle dikkat yetersizliği gibi psikolojik hastalıklar da bunu tetikler. Bundan kurtulmanın tek yolu kendinizin farkında olup kendinize küçük hedefler koyarak her hedefi tamamladığınız da yine kendinizi küçük ödüllerle şımartmaktır. Örneğin her 45 dk da 15 dk mola vermek gibi.

Türkçede falan sıkılmıyorum ama matematik aşırı sıkıyor anlamadığım zaman çıldırıyorum bırakıp oyuna giriyorum öyle rahatlıyorum. Bu durum nasıl giderilir?

Aklında sürekli oynamak istediğin oyun olduğu için sıkılıyorsun. Mantıklı bir insan 4 saat oyun oynadıktan sonra ders çalışırken hala sıkılmaya devam ediyorsa o evden bilgisayarın kaldırılması uygun olur. Belirttiğim 4 saat kuralı bir örnektir. Ve sadece matematik dersinde olduğu için belki bir hoca yardımı gerekebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı