Ders çalışırken sıkılıyorum ve odaklanamıyorum

Atilla4715

Femtopat
Daha fazla  
Mezunum bu yıl YKS sınavına gireceğim ders çalışırken sıkılıyorum ve derse odaklanamıyorum ders çalışmak için her gün dershanenin kütüphanesine gidiyorum ama orada çok sıkılıyorum dikkatim dağılıyor derse odaklanamıyorum soru çözerken de dikkatim dağılıyor sıkılıyorum bir soruyu 10 defa okuduğumu bile hatırlıyorum. Ne yapmalıyım?

Mezunum bu yıl YKS sınavına gireceğim ders çalışırken sıkılıyorum ve derse odaklanamıyorum ders çalışmak için her gün dershanenin kütüphanesine gidiyorum ama orada çok sıkılıyorum dikkatim dağılıyor derse odaklanamıyorum soru çözerken de dikkatim dağılıyor sıkılıyorum bir soruyu 10 defa okuduğumu bile hatırlıyorum. Ne yapmalıyım?
Bende sıkılıyorum, çözüm yok galiba.

Bende sıkılıyorum, çözüm yok galiba.

Ama her gün böyle oluyor bana hep sıkılıyorum ders çalışırken bir soruyu 10 defa okuyup sonra çözdüğümü hatırlıyorum deneme sınavlarında da yavaş çözüyorum konuşmamda sorun var bir şeyler okurken çok kekeliyorum takılıyorum bundan kaynakladığını düşünüyorum ister sesli bir şey okuyayım istrsemde içimden sessiz bir şeyler okuyayım yine de kekeliyorum takılıyorum.

Ama her gün böyle oluyor bana hep sıkılıyorum ders çalışırken bir soruyu 10 defa okuyup sonra çözdüğümü hatırlıyorum deneme sınavlarında da yavaş çözüyorum konuşmamda sorun var bir şeyler okurken çok kekeliyorum takılıyorum bundan kaynakladığını düşünüyorum ister sesli bir şey okuyayım istrsemde içimden sessiz bir şeyler okuyayım yine de kekeliyorum takılıyorum.

Ders çalışıyorken kısık sesli müzik dinleyebilir. Küçük hedefler koyarak çalışabilirsiniz. Bu günlerin geçici olduğu ileride daha sıkıntılı günlerin olacağını söyleyebilirsiniz.

Ders çalışıyorken kısık sesli müzik dinleyebilir. Küçük hedefler koyarak çalışabilirsiniz. Bu günlerin geçici olduğu ileride daha sıkıntılı günlerin olacağını söyleyebilirsiniz.

Telefonum bozuk 2 aydır kullanmıyorum bu yüzden kütüphanede ders çalışırken müzik dinleyemem şu an bilgisayardan yazıyorum ama her gün böyle oluyor bana hep sıkılıyorum ders çalışırken bir soruyu 10 defa okuyup sonra çözdüğümü hatırlıyorum deneme sınavlarında da yavaş çözüyorum konuşmamda sorun var bir şeyler okurken çok kekeliyorum takılıyorum bundan kaynakladığını düşünüyorum ister sesli bir şey okuyayım istrsemde içimden sessiz bir şeyler okuyayım yine de kekeliyorum takılıyorum.

Kekelemeni düzeltebilecek yardım almayı deneyebilirsin. Kütüphane ortamını değiştirebilirsin. Her gün aynı yerde çalışmak yerine birgün orada birgün başka yerde çalışabilirsin. Çalışırken belirli bir süre tutabilirsin. Bazen bu kuralları esnetebilirsin. Yani değişiklik yapa yapa ders çalış. Üniversite sınavı bitince rahata ermeyeceksin. Sürekli birşeylere çalışacaksın. Ya önceden adapte olursun ya da sonradan zorlanarak adapte olursun. Yani işin kaçarı yok.

Kekelemeni düzeltebilecek yardım almayı deneyebilirsin. Kütüphane ortamını değiştirebilirsin. Her gün aynı yerde çalışmak yerine bir gün orada bir gün başka yerde çalışabilirsin. Çalışırken belirli bir süre tutabilirsin. Bazen bu kuralları esnetebilirsin. Yani değişiklik yapa yapa ders çalış. Üniversite sınavı bitince rahata ermeyeceksin. Sürekli bir şeylere çalışacaksın. Ya önceden adapte olursun ya da sonradan zorlanarak adapte olursun. Yani işin kaçarı yok.

Ailem dershaneden başka bir yerde çalışmama izin vermiyor.

Geri
Yukarı