Ders çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum

ugureryavuz

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ders çalışmak istiyorum. Ama çalışamıyorum. Önceden en azından yüzyüze eğitimdeyken etüt koydurup anlamadığım konuyu hoca anlatıyordu Online olduğundan öyle bir seçeneğim yok. Ben sabah saat 8.30'dan 12.30'a kadar canlı derse giriyorum okulun dersleri ama hiçbir şey anlamıyorum kendim 1 saat çalışsam daha faydalı oluyor. Önceden saat 8.30'da kalkıp ders çalışmaya başlardım ve denemelerden 495 gibi puanlar alıyordum dershaneler kapatıldığından beri 400 puan falan alıyorum. Ailem anlamıyor okul derslerine giriceksin diyor. Bir de hep Online olduğundan canım sıkıldığında bir dersi alta almak benim için çok kolay. Bazen canım sıkılıyor test çözerken bilgisayara bakıyorum. Bilgisayarı kaldırmayı denedim ama olmuyor. Benim ne yapmam lazım? Okumak istiyorum.

Kendine ceza vermeye başla mesela bir günde yarım saatten fazla pc bakarsan 2 hafta boyunca hiç pc bakmıyacaksın gibi yada dersleri ailenin görebileceği şekilde işle o zaman sıkıntı kalmaz

Sorunun sanırım nereden başlayıp ne şekilde ilerleyeceğini bilmediğinden kaynaklanıyor. Konuları önce bir kronolojik sıraya koy bir düzen sağla. Sonrasında konuların özünü anlamaya çalış. Soru çözerek anladıklarını pekiştir. Sorunlarını bu şekilde kategorize edersen kısım kısım halledip işin içinden çıkabilirsin. Yoksa karmakarışık bir şekilde bocalar durursun. Unutma çok çalışmak değil verimli çalışmak önemli. Bilgisayarı kaldırmakta çözüm olmaz aklın orda olduktan sonra. Oyunda oynayacaksın derste çalışacaksın. Önemli nokta hangisine ne kadar zaman ayırdığın.

Sorunun sanırım nereden başlayıp ne şekilde ilerleyeceğini bilmediğinden kaynaklanıyor. Konuları önce bir kronolojik sıraya koy bir düzen sağla. Sonrasında konuların özünü anlamaya çalış. Soru çözerek anladıklarını pekiştir. Sorunlarını bu şekilde kategorize edersen kısım kısım halledip işin içinden çıkabilirsin. Yoksa karmakarışık bir şekilde bocalar durursun. Unutma çok çalışmak değil verimli çalışmak önemli. Bilgisayarı kaldırmakta çözüm olmaz aklın orada olduktan sonra. Oyunda oynayacaksın derste çalışacaksın. Önemli nokta hangisine ne kadar zaman ayırdığın.

Günde 4 saat molam var 2 saat oynuyorum sadece.
Kendine ceza vermeye başla mesela bir günde yarım saatten fazla PC bakarsan 2 hafta boyunca hiç PC bakmayacaksın gibi ya da dersleri ailenin görebileceği şekilde işle o zaman sıkıntı kalmaz.

Ailem in göreceği yerdeyim yine de durduramıyorum kendimi 495 alıyorken bir anda 400 puan almaya başladım ve bu gerçekten çok kötü.
Sorunun sanırım nereden başlayıp ne şekilde ilerleyeceğini bilmediğinden kaynaklanıyor. Konuları önce bir kronolojik sıraya koy bir düzen sağla. Sonrasında konuların özünü anlamaya çalış. Soru çözerek anladıklarını pekiştir. Sorunlarını bu şekilde kategorize edersen kısım kısım halledip işin içinden çıkabilirsin. Yoksa karmakarışık bir şekilde bocalar durursun. Unutma çok çalışmak değil verimli çalışmak önemli. Bilgisayarı kaldırmakta çözüm olmaz aklın orada olduktan sonra. Oyunda oynayacaksın derste çalışacaksın. Önemli nokta hangisine ne kadar zaman ayırdığın.

Zaten ders programım var ama Online eğitim yüzünden kendim test çözemiyorum.

Günde 4 saat molam var 2 saat oynuyorum sadece.

Ailem in göreceği yerdeyim yine de durduramıyorum kendimi 495 alıyorken bir anda 400 puan almaya başladım ve bu gerçekten çok kötü.

Zaten ders programım var ama Online eğitim yüzünden kendim test çözemiyorum.

Hocam bence oyun oynamayı hafta sonu molanız varsa oraya koyabilirsiniz. Oyun oyndaıktan sonra ders yapıyor iseniz aklınız oyunda kalabilir.

Hocam bence oyun oynamayı hafta sonu molanız varsa oraya koyabilirsiniz. Oyun oyndaıktan sonra ders yapıyor iseniz aklınız oyunda kalabilir.

Oyunu akşam oynuyorum saat 8'de oynuyorum. Saat 8'den sonra sadece kitap okuma var zaten. Bana lazım olan ders sırasında bilgisayar bakmamak istiyorum ama bakıyorum ne yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı