Ders çalışmak istiyorum ama üşeniyorum

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
Ders çalışmak istiyorum ama üşeniyorum denemelerde hiç çalışmayıp sadece sınav akşamından bir gün önce maximum 1 saat çalışıp denemeye giriyorum buna rağmen okulda 5. oluyorum ama diğer arkadaşlarım haftada en az 1200 soru çözüyorlar buna rağmen bazıları beni geçemiyor veya geçenlerin de en fazla 5 10 puan gerisinde oluyorum. Biliyorum eğer çalışırsam çok kısa bir süre içinde 1. olacağımı ama içimde çalışmaya dair bir istek yok yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders çalışmak istiyorum ama üşeniyorum denemelerde hiç çalışmayıp sadece sınav akşamından bir gün önce maximum 1 saat çalışıp denemeye giriyorum buna rağmen okulda 5. oluyorum ama diğer arkadaşlarım haftada en az 1200 soru çözüyorlar buna rağmen bazıları beni geçemiyor veya geçenlerin de en fazla 5 10 puan gerisinde oluyorum. Biliyorum eğer çalışırsam çok kısa bir süre içinde 1. olacağımı ama içimde çalışmaya dair bir istek yok yardımcı olursanız sevinirim.

Ders çalışma stiline karışamam. Ama irade ve disiplin olursa; kesin olmasa bile kazanma olasılığın var. Tabii bunun garantisi yok. Elinden geleni yap gerisinde karışma.

Zaten çoğu kimse severek çalışmaz. Bunu bir görev kabul et ve yap. Kader gayrete aşıktır. Kaderin senin elinde, senin gayretine bağlı.

Denemelerde genellikle öyle olur. O zamanda o kişinin durumu ile alakalı bir şey. Ama sınav zamanı belki daha iyi yapacak. Ders çalışma işi ise tamamen sende bitiyor. Sen kendin disiplinli olup başlamadığın sürece kimse başlatamaz. Yani bunun için biraz geç ama ufak ufak başka. Sonra zevk alarak yapmaya bak. Ardından tekrar saati arttır.

Kesinlikle kendine bir plan, program yap. Devamlılık sağlar. İnsan program yapınca ona uyası geliyor, kendini zorunlu hissediyor. Ayrıca uyku düzenin bozuksa bunu düzeltmeye çalış örneğin 00.00'da yatıp 08.30'da kalkmak gibi. Sabahları konu öğren, öğlenlere doğru soru çözümü yap. Akşam da konu tekrarı yapabilirsin. Kafan yorulduğunda tekrar yapmak konu öğrenmekten daha kolay gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı