Ders çalışmak istiyorum ama çalışmak içimden gelmiyor

MetehngGll

Picopat
Makaleler
1
Merhabalar. 8.sınıfım ve LGS'ye gireceğim. Yeni Nesil sorularında çok ama çok zorlanıyorum. Ders çalışmak istiyorum ama çalışmıyorum. Çalışmak istemiyorum. Yardım edin lütfen. Nasıl kendimi ders çalıştırabilirim?
1 Ay önce günde 100 soru çözüyordum en azından ama 2 haftadır hiç çözmedim. Ders çalışmak istiyorum ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
616x321-sahte-para-operasyonu-gozaltilar-var-1604759382610.jpg

Bunu düşün.

Ders çalışma sürenizi yavaş yavaş arttırmalısınız, ders çalışma tekniğinizi geliştirmelisiniz ve erteleme huyunuzdan vazgeçmeyi öğrenmelisiniz.

Öncelikle günlük toplam 30 dakikadan başlayarak ders çalışmalı ve bu süreyi yavaş yavaş ders başına 1 saat olacak şekilde arttırmalısınız. Tahminen 1 ay yeterli bu artış için.

Ardından şunu bilmelisiniz ki saatlerce video izleseniz de, test çözseniz de, konu anlatımı okusanız da günün sonunda hiçbir şey öğrenememe ihtimaliniz var. Burada yapmanız gereken şey öğrenme yolunuzu keşfetmek. Bu görmek, yazmak, anlatmak veya dinlemek olabilir, burası sizin bileceğiniz bir iş. Tavsiyem YouTube videolarından uzak durmanız, her ne kadar size öğreniyormuş gibi hissettirse de aslında bir işe yaramıyorlar. Genelde en etkili yol konuların yazarak özetlerini çıkarmak, günlük olarak baştan sona özetleri okumak ve okurken sesli bir şekilde anlatım yapmak. Sesli olması önemli çünkü etkili öğrenme için aynı anda kulağın da bir şeyler duyması gerekiyor.

Erteleme konusu tamamen pratikte bitiyor. Kendinizi aklınıza gelen bir işe anında başlayacak şekilde eğitmelisiniz. Belli bir süre sonrasında bu bir refleks haline dönüşecek ve isteseniz de ertelememeye başlayacaksınız. Burada oyun oynamanın, müzik dinlemenin vb. etkinliklerin her zaman yapılabileceğini ancak etkili ders çalışmanın her zaman yapılamayacağını aklınızda bulundurmanız size iyi bir motivasyon kaynağı olabilir.

Merhabalar. 8.sınıfım ve LGS'ye gireceğim. Yeni Nesil sorularında çok ama çok zorlanıyorum. Ders çalışmak istiyorum ama çalışmıyorum. Çalışmak istemiyorum. Yardım edin lütfen. Nasıl kendimi ders çalıştırabilirim?
1 Ay önce günde 100 soru çözüyordum en azından ama 2 haftadır hiç çözmedim. Ders çalışmak istiyorum ne yapmam lazım?
Kaç yaptın?

Yeni konular

Geri
Yukarı