Ders çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum

Javee

Picopat
Daha fazla  
İyi sosyaller herkese. Benim hep böyle bir ders çalışma isteği duyup masaya oturamama gibi bir durumum var ve her çalışamadığımda içten içe vicdan azabı duyuyorum birkaç ailesel durumdan dolayı. Seneye YKS var ve ben bu haldeyim şimdiden bitiğim yani. Var mı tavsiyeleriniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzlemeni öneririm.

İstemelisin. İstemek ya da istememek. Sadece ders için değil hayat içinde geçerli olan bir kural. Kulağa basit gibi geliyor olabilir ama istedikten sonra birşeyi yoluna nasıl engeller çıkarsa çıksın o işi yapmak için elinden geleni yaparsın. Senin durumunda ise bence yeterince istemiyorsun ve arka plana atıyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzlemeni öneririm.
Teşekkürler.
İstemelisin. İstemek ya da istememek. Sadece ders için değil hayat içinde geçerli olan bir kural. Kulağa basit gibi geliyor olabilir ama istedikten sonra birşeyi yoluna nasıl engeller çıkarsa çıksın o işi yapmak için elinden geleni yaparsın. Senin durumunda ise bence yeterince istemiyorsun ve arka plana atıyorsun.
Haklısınız aslında istiyorum hatta gariptir ki her kafamı yastığa vurduğumda eğer güzel bir meslek elde edemezsem aç kalacağım ve işsiz olacağım aklıma geliyor kendimi yiyorum.

Teşekkürler.

Haklısınız aslında istiyorum hatta gariptir ki her kafamı yastığa vurduğumda eğer güzel bir meslek elde edemezsem aç kalacağım ve işsiz olacağım aklıma geliyor kendimi yiyorum.
Aç falan kalmazsın merak etme, rahat veya gergin olacaksan dozajını ayarla, farklı mekan dene, kendini gaza getirecek arkadaşlarla çalış yaparsın illa.

Aç falan kalmazsın merak etme, rahat veya gergin olacaksan dozajını ayarla, farklı mekan dene, kendini gaza getirecek arkadaşlarla çalış yaparsın illa.
Artık yavaş yavaş çapayı toprağa vurmak lazım demek ki yoksa üzerine düşüne düşüne başaramayacağım.

Artık yavaş yavaş çapayı toprağa vurmak lazım demek ki yoksa üzerine düşüne düşüne başaramayacağım.
İnan bana gerçekten istemiyorsun. Sen yapman gerekeni biliyorsun ama ciddiyeti kavrayamamış gibisin. Eğer çalışmazsan ve güzel bir bölüme gidemezsen insanların bir çift sözüne bakarsın. Kimseye eyvallahın olmaması için kendi kendine yetebilmen için çalışmalısın. Bunu sana ben söylüyorum ki ben lisedeki en berbat öğrenciydim. İlk sene laylaylom idi. Mezuna kaldım, istedim ve başardım. Trigonometrinin 10 saatte gurusu oldum. Şimdi git ve o soruları parçala!

Öncelikle gerçekten isteyip istemediğini belirlemen lazım ve günlük 1 saat çalışmayla başlayarak sonra onu yükselterek çalışma düzeni yapabilirsin kendine.

Selam, gerçekten çalışmak istediğimi belirledim ve dün konu anlatım falan derken 5 saat çalıştığımı fark ettim. Hayatta olağanüstü bir yeteneğiniz olmadığı zaman tek çarenin ders çalışmak olduğunu anlıyorsunuz ya, o sizi harekete geçiriyor işte.

Geri
Yukarı