Ders yapacağım deyip oyun bilgisayarı almak

Kendini ve ailesini kandırmanın hiçbir zaman kendisine bir şey katmayacağının, oyunun da dersin de zamanının olması gerektiğinin, gelecek kaygısı olmadan yaşamanın farkında olmayan çocuklara bilgisayar alınmamalı bence. (Liseye geçip test kitabındaki soruları cevap anahtarından bakanlar...)

1.bu öğrencinin sorunu.
2.dünya ya bir kere geliyoruz bırakın yaşamak istedikleri gibi yaşasınlar.
13-14 yaşındaki çocuklara maalesef bırakalım da istedikleri gibi yaşasınlar diyemiyoruz öyle olsaydı tek konumuz çocukların elindeki bilgisayar yerine çok uzak şeyler olurdu ayrıca öğrenci her şeyin farkında olamayacak yaştaysa araya başkaları girer. Bahsedilen kişilik aklını başına almış insanlar olsa böyle konuşmayız zaten.

13-14 yaşındaki çocuklara maalesef bırakalım da istedikleri gibi yaşasınlar diyemiyoruz öyle olsaydı tek konumuz çocukların elindeki bilgisayar yerine çok uzak şeyler olurdu ayrıca öğrenci her şeyin farkında olamayacak yaştaysa araya başkaları girer. Bahsedilen kişilik aklını başına almış insanlar olsa böyle konuşmayız zaten.

13-14 yaşında ki çocuk salın istediğini yapsın demiyorum zaten ama. Benim ailem gibi de korku için de bilgisayara bakmaya bile korkarak yetiştirmesinler. Bırakın boş zamanların da oynasınlar.

Merhaba arkadaşlar. Okul okuyan çocukların bilgisayar almak veya ailesine bilgisayar aldırmak için başvurduğu en büyük bahane "ders için alacağım" bahanesidir. Genellikle aileler de çocuğunun gerçekten ders için alacağını düşünür fakat bilgisayar alırken "bu oyun da oynayabilsin" diyerek oyuncu bilgisayarı alır. Çocuk da "çoğunlukla ders yapacağım, oyun çok nadir oynarım" diyerek bilgisayarı kullanmaya başlar. Fakat okul hayatı ilerledikçe artık o çocuk o bilgisayarda çok fazla oyun oynamaya ve derslerinden çok geride kalmaya başlar. Sonucunda da okul hayatı kötü biter ve büyüyünce iyi bir işe alınmaz. Çünkü iyi bir üniversite kazanamamış veya kazanmış olsa bile üniversiteyi kötü bitirmiştir. Doğal olarak da sadece temel bir işe alınır ve çok da iyi maaş alamaz.

Benim düşüncem ailelerin ders için bilgisayar alacakları zaman temel işleri yapabilen ve harici ekran kartı içermeyen bir dizüstü bilgisayar almalarının daha iyi olduğu yönünde. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu arada bu konu aile ikna konusu değil. Sadece bilgisayar aldırmak için sıkça söylenen bir bahaneye değindim. Eğer bu konuyu açmak yasak ise özür dilerim.
Böylelerine APU bile fazla.
Kur Kubuntu'yu sisteme, Deep Free alternatif program da bul.
Vallahi ben babama çatır çatur söyledim oyun oynayacağım diye beni kırmadı sağ olsun.
Sen kral bir insansın.

Sürekli ders ve iş ile uğraşmak ne kadar doğru? Durmaksızın çalışmak için mi yaşıyoruz? O zaman hayatın ne anlamı kalır ki? Bu durumda önemli olan şey her durumda olduğu gibi dengeyi sağlamak. O da ailenin çocuğu iyi bir şekilde yetiştirmesiyle olacak bir şey.

Onun yerine çocuğa sorumluk bilincini öğretirseniz, hayatın nasıl bir yer olduğunu küçük yaşlarda deneyimlemeye başlatırsanız ve hayatına bir amaç belirlemesini sağlayıp, desteklerseniz. Her türlü daha faydalı olacaktır, çünkü çıkacak kan damarda durmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı