Gençlerin Hayalinin Oyun Bilgisayarı Almak Olması

Japonya'nın örnek alınması gerektiğini düşünmüyorum. Ahlak eğitimi verilmeli fakat Japonya eğitim sisteminin temeli çok çalışmaktır. Biz bizim milletimizin buna uygun olduğunu düşünmüyorum.
Hocam zaten hepsini almayacağız, sorumluluk ve Ahlâk eğitimi versek iyi olur.

Hocam, bence çok çalışılması lazım, tabii öyle ölüm gibi değil.

Hocam zaten hepsini almayacağız, sorumluluk ve Ahlâk eğitimi versek iyi olur.

Hocam, bence çok çalışılması lazım, tabii öyle ölüm gibi değil.
Ahlak eğitimi kesinlikle olmalı. 3-4 yaşından itibaren olmalı hem de. Çok çalışılmamalı bana kalırsa. Mesela Avrupa eğitim sistemi genelde sosyal etkinlik üzerinedir. Ki çok daha iyi bence.

Ahlak eğitimi kesinlikle olmalı. 3-4 yaşından itibaren olmalı hem de. Çok çalışılmamalı bana kalırsa. Mesela Avrupa eğitim sistemi genelde sosyal etkinlik üzerinedir. Ki çok daha iyi bence.
Haklısın, çalışmakta önemli hocam.

Sosyal etkinliklerde iyi olur.

İlk okullarda Fen laboratuvarı aktif kullanırsa baya iyi olur.

Tabii. Bu çok önemli. Çocuk bilim ve felsefe ile iç içe büyümeli ki gelecekte hür fikirleri olsun, geleceğe bir katkısı olsun.
Hocam, okullarda yetenek için ayrı çalışma yapardım ki, işe yarayacak.

Herkesin yeteneği farklıdır, gelipte yeteneği farklı olan kişiyi zorla başka yeteneğe eğitilemez.

Bu sorun, Türkiye'nin eğitim sistemlerinde mevcut...

Gerçek hayatta o tipleri görünce ben:
goril.jpg

Çok doğru hocam üretmek yerine sürekli tüketmek istiyoruz sonrada PC fiyatları neden pahalı.

Aynen çok güzel eğitim verildi gençlere fen liselerine bilime eğitime bütce ayrıldı Avrupa'da 1. olan proje Türkiye'de kabul gördü ama gençler üretmiyor keyfinden!
Oyun için istemesinde de bir küsur yok 3D tasarım için istemesinde de. Elin öğrencisi yurtdışında 2 hafta part-time çalışıp istediği ekran kartını veya Xbox Series S alabiliyorken niye benim öğrenci kardeşim bir hobisini yerine getirirken suçlu oluyor?

5500XT:

İngiltere: https://www.idealo.co.uk/compare/6964036/powercolor-radeon-rx-5500-xt.html

Türkiye: PowerColor Radeon RX 5500 XT 8GB (AXRX 5500 XT 8GBD6-DH/OC) Ekran Kartı

Xbox Series S:

İngiltere: https://www.game.co.uk/en/xbox-seri...8a6773fdcb501a64ca0bed43222e72897f20c4d087763

Türkiye: Microsoft Xbox Series S (RRS-00010) Oyun Konsolu

Son olarak hep bağımlı olan gençlerin veya insanların ülkeye faydasını test ederken bir de unuttuğunuz(daha doğrusu işinize gelmeyen) bu ülkenin üretmek için can atan ancak fiyatlar yüzünden PC vb. alamayan gençleri var. Dolayısıyla devlet teknolojiyi elinde tutanların kazandığı günümüzde bir İngiltere kadar olmasını tabii ki beklemesem de daha ulaşılabilir kılmalı bunu kimse inkar edemez ve etmemeli de.

Bir İngiltere olmasa da dandik sovyet artığı Polonya ve Romanya kadar olabilirdi.

Bunu hak edecek bir şey dememişsiniz. Söyledikleriniz de haklısınız her şey pahalılaşmaya başladı, fakat kısa vadede gerçekleşmesi zor düşünceler.

Gerçekleşmesi de üretime bağlı olan şeyler. Bu da sadece yönetime değil herkese bağlı bir şey. Ben ne olursa olsun ülkeme katkı sağlamak isterim açıkçası. Araba teknoloji vs gibi şeyler daha ucuz diye ülkemi terk etmek yerine, burada ülkeme bir katkı sağlarım ülkemde ucuz olsun diye çalışırım. Elimi taşın altına koyarım.

Bir daha olursa hak edebilirim umarım.(Bir iki tüyo alabilirsem bu yönde şahane olur.)Ayrıca benim düşüncem imkanı olanlar yurtdışında (mühendislik için vs. diyorum yoksa tıp vb. için değil.) eğitim görebiliyorsa görmeli(tabii iyi okullardan bahsediyorum keza Amerika ve Avrupa'da bolca var bu tarz okullardan sadece biraz araştırma yetecektir bu yönde.) ve sonrasında oralarda en az 2-3 yıl tecrübe kazanmalılar şahsen benim planım o yönde. Daha sonra yine ülkeme dönerim ve Türkiye'de alabileceğim eğitim ve tecrübeden çok daha fazlasını kazanmış biri olarak ben de faydalı olmaya çalışırım tabii ki biz de bu ülkenin evlatlarıyız ama biraz da 21.yy adına realist de yaklaşabilmek lazım olaylara diye düşünüyorum.

Bir daha olursa hak edebilirim umarım.(Bir iki tüyo alabilirsem bu yönde şahane olur.)Ayrıca benim düşüncem imkanı olanlar yurtdışında (mühendislik için vs. diyorum yoksa tıp vb. için değil.) eğitim görebiliyorsa görmeli(tabii iyi okullardan bahsediyorum keza Amerika ve Avrupa'da bolca var bu tarz okullardan sadece biraz araştırma yetecektir bu yönde.) ve sonrasında oralarda en az 2-3 yıl tecrübe kazanmalılar şahsen benim planım o yönde. Daha sonra yine ülkeme dönerim ve Türkiye'de alabileceğim eğitim ve tecrübeden çok daha fazlasını kazanmış biri olarak ben de faydalı olmaya çalışırım tabii ki biz de bu ülkenin evlatlarıyız ama biraz da 21.yy adına realist de yaklaşabilmek lazım olaylara diye düşünüyorum.
Önce Türkçe öğrenerek başlayabilirsin eğitime. Tebrikler hak ettin!

Şimdi bu konuda ağzımı açıp iki laf etsem, hemen ekonomi, hükümet, yönetim, falan filan diye üstüme üşüşülecek. O nedenle hiçbir şey demiyorum. Her koyun kendi bacağından asılıyor. Evet, herkes hayata aynı şartlarda başlamıyor, ancak herkesin kendi avantajını oluşturması gerekiyor.

Kendini kurtaran kurtarıyor, geleceğini ihya ediyor, sağa sola bakmıyor. İsterse yurt dışına çıkıyor, isterse geri gelip burada düzen kuruyor. Türk gencinin hayali oyun sistemi olursa, iktidara gelince herkese RTX dağıtır artık, bu kadar diyeceklerim...

Yeni konular

Geri
Yukarı