Dershaneye gidilmeli mi?

Merhabalar, ek tercihlerde tutmazsa (Çok yüksek ihtimalle tutmayacak.) mezuna kalacağım. Mezuna kalacağım için dershaneye gitmeyi düşünüyorum lakin kafam çok karışık, zaman kaybı diyen birçok kişi var. Keza dershanede size düzgün bir eğitim için değil paranız için bakıyorlar diyen de çok var ki bende doğru buluyorum bu düşünceyi. Sizce dershaneye gidilmeli mi?
Bu tamamen sana bağlı sana tavsiyem, burada kendini tanımaktan geçiyor, benim için son derece vakit kaybı olmuştu zamanında ben kendim ders çalışıp biraz üstünde zaman geçirince anlıyorum.

Hocam haklısınız ben kendime güvenmiyorum çalışmam ben diyorsanız evet 1000 TL falan bayılın ama ben kendim çalışırım derseniz gerek yok onun yerine 9 10 tane kaynak alırsınız ayda.
Hocam matematikte güvenmiyorum sadece kendime. Onun dışında yapabilirim gibi geliyor, geçen sene videolardan yapmıştım baya bir.
Dershaneye gitmeni önermiyorum çünkü üniversite sınavına hazırlanırken gitmiştim herkesin seviyesini bilmedikleri için toplama işleminden vs başlamışlardı o kadar söyleyeyim evde çalışacagını varsayarsak öncelikle 3 tane filan TYT deneme almalısın denemeyi süreli şekilde çöz ve hepsini analiz et 3 denemedede ortak yapamadıgın konuları bir kenara not al yapamadıklarını üstüne giderek netlerin artar yaptıklarının değil YouTube'da konuları anlatan çok fazla hoca var kendine uygun kafanın aldıgı bir hocadan eksik konuları dinlemeni belli bir süre sonra o ilk başta çözemedigin denemelerdeki soruları çözmeye çalışmanı öneririm bu şekilde devam edersen başarabilecegine inanıyorum asıl konumuza gelirsek dershane para ve zaman kaybından başka bir şey dğeil.
Hocam normalde dershaneler sınav yapar ona göre sınıflara yerleştirir diye biliyorum. Geçen sene dershaneye giden tüm arkadaşlarıma sınav yapılıp ona göre sınıflara yerleştirilmişti. Sanırım sizin gittiğiniz dershane de yapmamışlar.
İşte gittiğin zamanda mecburen parayı kıyıp iyisine gideceksin.
Ben dershanelere baktım herkes farklı bir şey diyor açıkçası o yüzden çok kafam karıştı. Yakınımda pek çok dershane var Birey, Final, Uğur, Kültür gibi.

Bu tamamen sana bağlı sana tavsiyem, burada kendini tanımaktan geçiyor, benim için son derece vakit kaybı olmuştu zamanında ben kendim ders çalışıp biraz üstünde zaman geçirince anlıyorum.
Geçen sene kendim çalıştım ama çok aman aman çalıştım diyemem. Dershaneye gidersem sıkılırım diye korkuyorum.

Hocam matematikte güvenmiyorum sadece kendime. Onun dışında yapabilirim gibi geliyor, geçen sene videolardan yapmıştım baya bir.

Hocam normalde dershaneler sınav yapar ona göre sınıflara yerleştirir diye biliyorum. Geçen sene dershaneye giden tüm arkadaşlarıma sınav yapılıp ona göre sınıflara yerleştirilmişti. Sanırım sizin gittiğiniz dershane de yapmamışlar.

Ben dershanelere baktım herkes farklı bir şey diyor açıkçası o yüzden çok kafam karıştı. Yakınımda pek çok dershane var Birey, Final, Uğur, Kültür gibi.

Geçen sene kendim çalıştım ama çok aman aman çalıştım diyemem. Dershaneye gidersem sıkılırım diye korkuyorum.
Azmin ve bir hedefin varsa kesinlikle sıkılmazsın gibi geliyor, tabi ki de bu senin hayatının nasıl olduğuna bağlı biraz da olsa. Ben zamanında aile zorlaması ile gitmiştim, gittiğime gideceğime pişman oldum, çok boş vaktini yiyen bir kurum olarak görüyorum.

Dershanede sıkılmazsın eğer konuşkan, özgüvenli ve arkadaş canlısı biriysen. Gittiğinde hemen 6-7 kafa dengi arkadaş bulursan kendine hiç sıkıntı olmaz bence.

Tamamen kişilik yapın ile alakalı. Çok basit. Eğer evde otururum 5 6 saat ders çalışabilirim dikkatim dağılmaz diyorsan gitmene zaten gerek yok. Diğer türlü dersin benim popom kızıl oturamam evde dikkatim dağılır o zaman paşa paşa gidersin dershanene zorla ders çalışırsın. Sonuç olarak bakarsak her türlü çalışıcan yani :D

Yeni konular

Geri
Yukarı